Siri'nin SMS'leri okumasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Siri'nin SMS'leri okumasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Siri'nin size gelen mesajları doğrudan okuyabileceğini biliyor muydunuz. Üstelik eski AirPod'larda da çalışıyor.

iOS 13.2'nin piyasaya sürülmesiyle Apple, iPhone'larımıza ve iPad'imize yeni özellikler ekledi. Birkaç yeni emoji var, iPhone 11'in kamerası geliştirildi ve nihayet Eylül ayında iOS 13 ile piyasaya sürülmesi gereken bir özellik olan Siri ile Mesajlaşma özelliğine erişme şansımız oldu.

Yeni özellik, Apple'ın uyumlu kablosuz kulaklıklarıyla müzik veya podcast dinlerken gelen mesajlarınızı otomatik olarak okumak için Siri'yi kullanır.

Aşağıda, özelliğin nasıl açılacağı ve Siri'nin mesajlarınızı ne sıklıkta okuduğunu kontrol edeceğiniz gibi ihtiyacınız olan bilgiler yer alıyor. 

Gereksinimler

Siri'nin mesajlarınızı okumasını sağlamak için iPhone veya iPad'inizde iOS 13.2 veya iPadOS 13.2 yüklü olması gerekir. Ve elbette, aşağıdaki AirPods veya Beats kulaklık setlerinden birine de sahip olmanız gerekir:

AirPods (2. nesil)
AirPods Pro
PowerBeats Pro
Yalnız Pro Beats

Bir başka önemli not: Siri'nin mesajlarınızı okuması için iPhone veya iPad'iniz ekran kapalıyken kilitlenmelidir.


 
Varsayılan olarak etkin olabilir, ancak siz oradayken ayarları kontrol etmeye ve ince ayar yapmaya değer.

Açın ve ayarları yapın

İPhone'umuzu iOS 13.2'ye güncelledikten sonra, özellik zaten açılacaktır, ancak durumun böyle olduğundan emin olmaktan ve kontrol etmekten zarar gelmez. Ayarlar uygulamasını açın ve Bildirimler> Siri ile Mesajları Bildir'e gidin.

Ekranın üst kısmında, özelliği açmak için bir anahtar ve desteklenen uygulamaların gösterileceği bir bölüm bulunur. Şu anda, Mesajlar ile sınırlı. Ayrıca, dikte ettikten sonra, göndermek istediğinizi onaylamak için önce size geri okumadan Siri'nin bir mesaj göndermesine izin verme seçeneği de vardır. Tabi bunun için çok sessiz bir ortamda bulunmanız lazım yoksa Siri'nin ne kadar anlama fakiri olduğunu hepimiz biliyoruz. 

Mesajlar'a dokunursanız, hangi mesajları Siri'nin okuyacağını seçebilirsiniz. Mevcut seçenekler, Sık Kullanılanlar, Son Aramalar, Rehber veya Herkesden gelen mesajları içerir.

 
Mesajlara yanıt gönderin

Yeni bir mesaj aldığınızda ve Siri size okursa, konuşmayı kestiği anda, "Cevapla" diyebilir, ardından mesajın ne söylemesini istediğinizi söyleyebilirsiniz. Konuşmanız bittiğinde, Siri ya mesajı size tekrar okuyacak ve ayarlarınıza bağlı olarak mesajı göndermek istediğinizi onaylayacak ya da sadece mesajı gönderecektir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sonu kötü biten diziler Önceki

Sonu kötü biten diziler

İzlediğinizde sizi yargılayan harika filmler Sonraki

İzlediğinizde sizi yargılayan harika filmler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.