Smartwatch (Akıllı Saat) alırken dikkat edilmesi gerekenler

Smartwatch (Akıllı Saat) alırken dikkat edilmesi gerekenler

Akıllı saatler bir süredir piyasada, ancak 2016, akıllı saat teknolojisinde başka bir dönemin başlangıcı oldu. Biz de akıllı saat alırken nelere dikkat edilmeli konusu üzerine araştırma yaptık.

Giyilebilir teknolojinin modası, Fossil, Casio, Apple, Samsung, Nixon, Tag Heuer gibi akıllı saatin en iyi markalarının ortaya çıkmasıyla gelişti; bunların hepsi giyilebilir teknoloji ile moda donanımlarına katkıda bulunuyor.

Akıllı saat nedir?

Basit bir deyişle, bir akıllı saat, belirli seçenekleri ekranda göstermenin ek özelliklerine sahip bir kol saatidir. Bu, kullanıcıya doğru zamanı söyleyen bir saatten çok daha fazlasıdır. Akıllı saat, aramaları kabul etmek veya reddetmek, mesaj, e-posta okumak veya göndermek ve belirli olaylar hakkında sizi bilgilendirmek için kullanılabilir.

Akıllı saatler nasıl çalışır?

Gelişmiş bir işlevsellik için bir akıllı saatin akıllı telefona genellikle Bluetooth üzerinden bağlanması gerekir. Bazı özel cihazlar NFC çipleri kullanılarak akıllı telefonla eşleştirilebilir. Akıllı saat akıllı telefona bağlandığında, kullanıcı saatte aramalar, mesajlar, e-postalar ve daha fazlası gibi görüntülenmesini istediği farklı bildirim türlerini etkinleştirebilir. Müzik çalma, fitness durumunu koruma gibi özel görevleri yerine getirmek için donatılmış birçok akıllı saat var ve bazıları oyun oynamamıza izin bile veriyor.

Hangi akıllı saat satın alınır?

Akıllı saat teknolojisinin gelişmesiyle, birçok önde gelen teknoloji markası, kullanıcılar için en iyi ve en güvenilir akıllı saat yelpazesini geliştirmek ve pazarlamakla meşgul oldular. Sony, Samsung, Apple, Fossil ve daha fazlası gibi sayısız akıllı saat markası ile kullanıcılar etkili özelliklere güvenebilir ve akıllı saat satın alma kararlarını optimize edebilir. Belirli bir markanın akıllı saatini satın almadan önce bütçenizi hesaba katmalısınız.

Akıllı saat satın almak için ipuçları

Akıllı saat satın almanın birkaç nedeni vardır. Örneğin, teknoloji açısından verimli bir akıllı saat, fitness ve oyun seçenekleri sunmanın yanı sıra çağrılar, mesajlar, e-postalar ve daha fazlası için bildirimlere izin verebilir. Bir akıllı saat satın almayı planlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Doğru Cihazı Seçme

Düzgün çalışabilmek için satın alacağınız akıllı saatin akıllı telefona bağlı olması gerekir. Bu nedenle, akıllı saatin verimli çalışması büyük ölçüde şu anda kullandığınız akıllı telefonun türüne bağlı olacaktır. Örneğin, Apple'ın akıllı saati Apple'ın giyilebilir teknolojisi yalnızca iPhone'lara bağlanabilir. Ancak, tam tersi durumda, Apple akıllı telefonlar, iPhone'lar, Pebble saatler gibi geniş bir akıllı saat yelpazesini de destekleyebilir.

akıllı saat seçimi

Samsung, Samsung akıllı saatlerini çalıştırmak ve uygulamak için kendi Tizen işletim sistemine sahiptir. Gear 2 Neo da dahil olmak üzere Samsung akıllı saatlerin eski sürümlerinin çoğu, yalnızca sınırlı sayıda Samsung akıllı telefonda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Gear S2 ve Gear S3 modelleri de dahil olmak üzere Samsung akıllı saatlerin daha yeni sürümleri, çeşitli Android akıllı telefonlarla son derece uyumludur.

Bu nedenle, giyilebilir teknoloji ile bağlantı kurmak için kullanılan akıllı telefonun modeline dikkat etmek önemlidir. Operasyonlarda ve işlevlerde herhangi bir güçlük yaşamamak için akıllı telefonun akıllı saatin işletim sistemiyle uyumlu olmasını sağlamak zorunludur.

Çalıştırabilecek uygulamalar

Smartwatch teknolojisinin bir kişi tarafından kullanılmasının temel işlevi, üzerindeki uygulamaları etkinleştirmektir. Çoğu durumda olduğu gibi, akıllı saat belirli bir akıllı telefonla eşleştirilir, çoğu giyilebilir teknolojinin App Store'da dahili uygulamaları vardır. Bunlar, giyilebilir teknoloji cihazlarının özellik listesini ve çalışmasını geliştirir. Örneğin Apple, varsayılan mağazasında uyumlu hale getirilmiş birçok uygulama sunuyor. Bir de mağazasında binden fazla dahili uygulama sunarak Apple'ın akıllı saatini yakalayan Samsung Tizen var. Bununla birlikte, smartwatch uygulama mağazasında 13.000'e kadar dahili uygulama sunan Pebble smartwatch markası var ki bu alanda rakipsizdir.

akıllı saat uygulamaları

Doğru özellikler

Belirli bir markanın akıllı saatini satın alırken, istediğiniz doğru miktarda özellik sunmanızı sağlamak önemlidir. Akıllı saatlerin çoğu için, özel uygulamaların varlığının yanı sıra saati, tarihi ve bildirimleri yansıtan zarif bir dijital ekrandan bahsediyorlar. Uygulamaların özel gereksinimlerine ek olarak, akıllı saatin pil ömrünü de göz önünde bulundurmalısınız. Hem pil hem de ekran maksimum dayanıklılık ve uzun ömür sunarak el ele gitmelidir. Bununla birlikte, her ikisinin de imalatçılar tarafından tam tersi bir durum olarak sunulduğu zamanlar vardır. Örneğin, daha uzun pil ömrüne sahip bir akıllı saat istiyorsanız, üreticilerin, düşük enerji tüketen e-kağıt veya düşük enerjili LCD ekranlar kullanması gerektiği içim ekran kalitesinden ödün vermelisiniz.

Bununla birlikte, Apple smartwatch'ta olduğu gibi muhteşem akıllı saat ekranına sahip olmak istiyorsanız, pil ömründen taviz vermeniz gerekecektir.

Giyilebilir teknoloji tarafından sunulan ek özellikler, mesajların bildirilmesini içermelidir. Kullanıcıları aramalar, mesajlar, e-postalar ve diğer birkaç bildirim hakkında bilgilendirecek şekilde yapılandırılmalıdır. Android İşletim Sistemi tarafından desteklenen, kullanım kolaylığı sağlamak için Wi-Fi'ye bağlanan birkaç akıllı saat var. Birçok fitness bağımlısı için, bazı smartwatch markaları da fitness durumunuzu izleyen fitness giyilebilir teknoloji sunar. Sony SmartWatch 3, Polar M600 ve Moto 360 Sport gibi bazı Android akıllı saatlerin tümü koşu, depar, yüzme ve daha fazlası gibi spor aktivitelerini izleyebilir.

sony smartwatch

Pebble, uyku ve çalışma saatlerini izlemek ve kaydetmek için kullanılan Misfit tarafından etkinleştirilen fitness özelliklerine sahiptir.

Özelleştirme

Giyilebilir teknolojinizi stil ile taşımak istiyorsanız, akıllı saatin ihtiyacınıza göre kendiniz için özelleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Fossil Q Wander, LG Watch Urbane, Pebble Time Steel ve daha birçok akıllı saat markası, giyilebilir teknolojiyi çok stil ve havalı bir şekilde tanıttı. Tasarımcı akıllı saatler, teknolojiyi estetik bir tarzda sunmayı amaçlayan Michael Kors ve Tag Heuer gibi markalar tarafından sunulmaktadır. Apple akıllı saatler, saatinizin bandı için bilek ayarınıza göre 16mm, 20mm ve 22mm arasında çeşitli montaj seçeneklerine sahip bir dizi şık ve modaya uygun kayışlarla birlikte gelir.


Yazarın Diğer Yazıları

13 popüler dizinin ilk ve son bölümleri arasındaki farklar Önceki

13 popüler dizinin ilk ve son bölümleri arasındaki farklar

PS4'te oyunlar nasıl silinir? Sonraki

PS4'te oyunlar nasıl silinir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.