Son derece motive edici 18 film

Son derece motive edici 18 film

Yıllar gelip geçiyor. Ulaşmak istediğiniz hedefleri önceden belirlemek her zaman işe yarar. Tekmoloji olarak bu hedeflere ulaşmak için size ilham verecek bir film listesi hazırladık!

Son derece motive edici 18 film


1
We Are Marshall
Huntington, VA'dan Marshall Üniversitesi Amerikan futbolu takımı üyeleri bir uçak kazasında ölür. Halk şok içindedir. Takım tüm koçlarını ve neredeyse tüm oyuncularını aynı anda kaybeder ve şimdi takımın ve kasabanın kaderi belirsizdir. Bu takım tekrar şampiyonluğa yükselebilecek mi? Bu yük, genç koç Jack Lengyel'in omuzlarına binecektir.

2
Annapolis
Jake Huard, Annapolis'te prestijli bir Deniz Harp Okulu'na girer. Genç adam, Akademi'nin en sert subayının saygısını kazanmak da dahil olmak üzere karşılaşacağı ciddi zorlukların henüz farkında değildir.

3
Moneyball
Bir Oakland beyzbol takımı zor zamanlar geçirir: en iyi oyuncuları başka kulüplere girmek için takımdan ayrılmıştır. Genel müdürü Billy Beane, mali sıkıntılarını görmezden gelir ve rekabetçi bir beyzbol takımı oluşturur.

4
The Greatest Game Ever Played
Golfün bir centilmenlik oyunu olduğunu herkes bilir. Bir işçi ailesinde büyümüş olan Francis Ouimet, golfte idolü, yenilmez Harry Vardon kadar iyi olma hayaline sahipti. Francis'in babası en başından beri golf oynamasına karşıydı ve ABD Golf yarışmalarına ilk gelişinde profesyoneller tarafından tiye alınmanın üstesinden gelmesi gerekiyor.

5
Never Back Down
Jake Tyler, annesi ve erkek kardeşi Orlando, Florida'ya taşınır. Jake, yerel zengin çocukların okulunda yarı yeraltı bir dövüş kulübü bulur. Kendini savunamadığı bir kavgadan sonra MMA kulübüne katılmaya karar verir. Jake ona dövüşmeyi öğreten Jean Roqua adında bir usta bulur. Jean'in bir şartı vardır: Öğrencilerinin öğrendikleri dövüş becerilerini asla kişisel çıkarları için kullanmamaları.

6
Invincible
Karısını ve işini kaybeden 30 yaşındaki Vince Papale, hayalini gerçekleştirmeye karar verir: profesyonel bir Amerikan futbolu takımı oyuncusu olmak. Vince, oyunculardan birinin yerine geçmek isteyen herkesi davet eden Philadelphia Eagles koçu tarafından düzenlenen yarışmaya katılır. Bir mucize olur: Papale bu değerli pozisyonu almayı başarır. Bunun, dertlerinin sadece başlangıcı olduğunun farkında değildir.

7
A Beautiful Mind
Matematik dehası John Forbes Nash Jr., oyun teorisinde matematiğin bu bölümünü alt üst eden ve ona uluslararası ün kazandıran inanılmaz bir keşif yaptı. Aynı zamanda, kadınlar arasında kibirli ve popüler olan Nash, hayatını alt üst eden bir darbe alır.

8
Front of the Class
Front of the Class
Brad, çocukluğundan beri öğretmen olmayı hayal etmiştir. Tek bir sorun var: Altı yaşından beri, bastırılamayan motor ve vokal tiklere neden olan tedavisi olmayan bir hastalıktan muzdariptir. Brad vazgeçmeyi ya da hayaline ihanet etmeyi red mi edecektir?

9
Step Up 2: The Streets
Kız arkadaşının ısrarı sayesinde, genç bir sokak dansçısı Andy, Maryland Sanat Okulu'na girer. Kız, öğrenimi sırasında öğretmenlerine diğer öğrencilerle eşit olduğunu ve okulda olmaya değer olduğunu kanıtlamaya çalışır. Andy, "Sokaklar" adlı bir yeraltı dans yarışmasında sahne alan kendi grubunu yaratır ve uzun ve zorlu bir süreçten geçmek zorunda kalır.

10
The Intouchables
Bir kaza geçiren zengin aristokrat Philippe, bir bakıcı tutar. Bu iş için daha az uygun birini bulmak imkansızdı: Banliyölerde yaşayan genç Driss hapisten yeni çıkmıştı. Philippe'in sakatlığına rağmen Driss, aristokratın hayatına mutluluk ve heyecan getirmeyi başarır.

11
The Social Network
Harvard Üniversitesi'nden iki sınıf arkadaşının sosyal ağ projesi hayatlarını sonsuza dek değiştirdi: uluslararası bir sansasyon haline gelerek kısa sürede onları Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en genç milyonerleri haline getirdi. Başarının, popülerliğin ve tanınmanın tadına varırlar. Gençler, aralarında gitgide daha fazla çatışma yaşarlar ve dostluk bir anıya dönüşür. En az bir düşman edinmeden 500 milyon arkadaşa sahip olmak imkansızdır.

12
The Blind Side
Bu, Baltimore Ravens için oynayan Amerikan futbolu oyuncusu Michael Oher'a dayanan gerçek bir hikaye. Evsiz kalmış içine kapanık siyah bir gençti. Güvenilir bir beyaz aile, onu kendilerinden biri gibi evlerine aldılar. Yeni bir çevredeki bu hayat, Michael'ın kaderini tamamen değiştirir. Kesinlikle izlemeye değer.

13
The King’s Speech
York Dükü Prens Albert için topluluk önünde konuşmak bir kabus çünkü mikrofonun önündeki her kelime onun için bir meydan okuma. Prens, kraliyet tacını denemeyi hayal etmez, ancak koşullar planlarını bozar. Ağabeyi tahttan çekilir, bu yüzden Albert tek varis olmaya devam eder. Her kral gibi o da topluluk önünde konuşmayı öğrenmelidir.

14
The Gabby Douglas Story
Bu, ilk Afro-Amerikalı jimnastikçi olan Gabrielle Christina Victoria Douglas adlı genç bir jimnastikçinin gerçek bir hikayesidir. Bu hikaye inişler ve çıkışlar hakkındadır ve genç sporcunun zorlukların üstesinden gelme ve inanılmaz başarıya giden bir yol bulma yeteneğini gösterir.

15
Desert Flower
13 yaşındayken ailesinden kaçan önce Mogadishu'ya sonra da Londra'ya giden Somali'li ünlü model Waris Dirie'nin hikayesiç. Waris, kadın sünneti uygulamasını alenen kınayan ve buna karşı savaşmak için FGM Fonu'nu oluşturan ilk kişiydi.

16
United
1958 Kışı. Münih hava felaketi efsanevi futbol takımı “Manchester United”ın canına mal oldu: gazeteciler, personel, üyeler - herkes öldü. Ortalama olarak 22 yaşında olan oyuncular, sadece yetenekleriyle değil, “Manchester United”daki rolleriyle de ünlü oldular.Mucizevi bir şekilde hayatta kalan genç yardımcı antrenör Jimmy Murphy, yıkılan takımı ne pahasına olursa olsun hayata geri getirmeye karar verir.

17
Freedom Writers
Erin Gruwell okulda "risk altındaki" öğrencilere İngilizce öğretiyor. Hepsi Los Angeles'ın zorlu bölgelerinden, çetelere ve milletlere ayrılmışlar ve okul umurlarında değil. Bu öğrenciler okulu zar zor bitirebilirler, ancak Erin onları yabancı bir dil öğrenmeye zorlayamasa da onları anlamaya ve sevmeye çalışır.

18
The Theory of Everything
Bu hikaye, büyük fizikçi Stephen Hawking ve karısının hayat hikayesine dayanmaktadır. Eğer yalnız değilseniz hayatın tüm zorluklarının üstesinden nasıl gelebileceğinizi ve en yakınınız ve sevdiklerinizin sevgi ve desteğinin neleri değiştirebileceğiniz göstermektedir.

Yazarın Diğer Yazıları

Ailecek içinizi ısıtacak 9 güzel film Önceki

Ailecek içinizi ısıtacak 9 güzel film

Arka arkaya 200 Bölüm İzlemekten Sıkılanlar İçin 12 Kısa Dizi Sonraki

Arka arkaya 200 Bölüm İzlemekten Sıkılanlar İçin 12 Kısa Dizi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.