Sony PSN adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Sony PSN adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

PSN hesabınıza yeni bir ad almanın birden fazla yolu vardır ve daha önce hiç güncellemediyseniz, ücretsiz olarak bile yapabilirsiniz

Yıllarca bu korkunç PlayStation Network (PSN) çevrimiçi kimliğiyle değiştirmenin bir yolu olmadan yaşamaya zorlandıktan sonra, Sony nihayet tüm PlayStation kullanıcılarına PSN adlarını değiştirme olanağı verdi. Aşağıda, PSN adınızı biraz daha az utanç verici ve biraz daha çağdaş bir şeye nasıl değiştireceğinizi keşfedeceksiniz.

PSN adınızı tarayıcınızdan değiştirin

<a href='/psn/'>psn</a> adı değiştirme

PSN adınızı değiştirmenin en kolay yolu bunu doğrudan web tarayıcınızdan yapmaktır. PlayStation.com'a gidin, ardından PSN hesabınızda oturum açın ve birkaç komut içeren bir açılır pencere görüntülemek için avatarınıza tıklayın. Hesap Ayarları> PSN Profili'ne gidin. Parolanızla bir kez daha oturum açtıktan sonra, sayfanın üst kısmında çevrimiçi görünen adınızı göreceksiniz. Çevrimiçi Kimliğin sağında bulunan Düzenle işlevini tıklayın, ardından tercih ettiğiniz yeni PlayStation adını yazın.

PS4'ünüzden PSN adınızı değiştirme

ps4 psn adı değiştirme

PSN adınızı doğrudan PlayStation 4'ünüzden de değiştirebilirsiniz. Bunu yapmak için konsolunuzun ayarlar sayfasına gidin ve Hesap Yönetimi> Hesap Bilgileri> Profil> Çevrimiçi Kimlik'i seçin. Ardından, tek yapmanız gereken, bir web tarayıcısına dokunmadan yeni bir PlayStation ID'si yazmaktır.

Değiştirme ve geri alma maliyeti

PSN kullanıcılarının çevrimiçi adlarını değiştirmelerine ilk kez izin verildiğinden, Sony herkese tek bir ücretsiz isim değişikliği sağlıyor. Çevrimiçi kimliğinizi ikinci kez değiştirmek isterseniz, bir PlayStation Plus abonesiyseniz maliyet 5 ABD doları, değilse 10 ABD doları olacaktır. Sonraki değişikliklerin maliyeti 5 ABD doları veya 10 ABD dolarıdır, bu nedenle çok uzun süre seveceğiniz bir ad seçtiğinizden emin olun.

Bununla birlikte, orijinal PSN çevrimiçi kimliğinize geri dönmeye karar verirseniz, bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bu ad, diğer kullanıcılar tarafından da kalıcı olarak kullanılamayacağından, adınızı değiştirdikten sonra birisi sizin gibi davranamaz. Eski adınız 30 gün boyunca yeni adınızın yanında da görüntülenebilir, bu nedenle arkadaşlarınızın kafası karışmaz ve yine de sizin olduğunu bilir.

Kısıtlamalar ve riskler

PSN çevrimiçi kimlik değiştirme özelliği tek bedene uyan bir çözüm değildir ve değişiklikten önce dikkate alınması gereken birkaç önemli kısıtlamayı vurgular. Küçük yaştakiler, PSN adlarını değiştiremez, bu nedenle hala küçükseniz, bunu yapmadan önce en az 18 yaşına kadar beklemeniz gerekir.

Tüm oyunlar değiştirilmiş PSN adlarını da tanımaz. PS3 ve Vita oyunları bu özelliği desteklemeyecek ve yalnızca 1 Nisan 2018'den sonra yayınlanan oyunlar PS4'te destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Sony, popüler PS4 oyunlarının “büyük çoğunluğunun” değişen adları tanıyacağını ve Doom'dan Knack 2'ye kadar her şeyi içerdiğini söyledi. Bunlar o tarihten önce yayınlandı, bu yüzden en sevdiğiniz oyunun desteklenip desteklenmediğini görmek için resmi listeye bakın.

Oynadığınız oyuna bağlı olarak, PSN adınızı değiştirirken veri kaybetme riski de vardır. Bu, potansiyel olarak kupa bilgilerini kaybetmeyi, oyun ilerlemesini veya verileri kaydetmeyi ve hatta ücretli DLC'yi içerir. Bu nedenle, adları değiştirmeye karar vermeden önce uzun ve sıkı düşünün. Bu sorunlar ortaya çıkarsa, kimliğinizi orijinal durumuna geri değiştirmeniz bu sorunları çözecektir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple'ın, ABD'de tekrar açacağı mağazalarında yaptığı düzenlemeler Önceki

Apple'ın, ABD'de tekrar açacağı mağazalarında yaptığı düzenlemeler

LinkedIn hesabı nasıl kapatılır? Sonraki

LinkedIn hesabı nasıl kapatılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.