Apple'ın, ABD'de tekrar açacağı mağazalarında yaptığı düzenlemeler

Apple'ın, ABD'de tekrar açacağı mağazalarında yaptığı düzenlemeler

Apple'dan yapılan açıklama şu şekilde "Başta ABD eyaletlerinden Alabama, Alaska, Idaho ve Güney Carolina'dakiler olmak üzere mağazalarımız, güvenliği sağladığımızdan emin olduğumuz anda açılacak“

Teknoloji devi Apple, dünyayı sarsan pandemi sırasında hem çalışanlarını hem de müşterilerini korumak amacıyla 14 Mart'ta Çin dışındaki tüm mağazalarını kapatma kararı almış ve 27 Mart'a kadar açılmayacağını açıklamıştı. Fakat Apple'ın resmi sitesindeki bu açıklama daha sonra kaldırılmış ve mağazaların tekrar açılma tarihinin siteden duyurulacağı belirtilmişti.

Mağazalardaki Bazı Düzenlemeler:

Apple, mağazalarını yeniden açıyor

Şimdi mağazalarda kaç kişinin olabileceğini sınırlayan önlemlerle birlikte açılmaları gündemde.

Şirket, alacakları önlemlerin yanı sıra  “müşterilerine temassız teslimat veya mağazadan teslim alma gibi çevrimiçi satın almaları“ öneriyor.

Şu ana kadar ABD dışında sadece Çin mağazaları, sonrasında  Avustralya mağazaları faaliyet gösterirken şimdi ise birkaç eyaletle sınırlı da olsa ABD'de de açılması planlanan mağazalar karantina günlerinin yavaş yavaş geride kalmaya başladığına bir işaret gibi görünüyor. En azından Apple nezdinde.

Oysa ki aynı şirket daha Şubat ayında koronavirüsün dünya çapında bir tehlikeye dönüştüğüne dair ilk alarm veren şirketlerden biriydi ve bu tehlikenin kendi imalatlarını ve satışlarını etkileyebileceğini açıklamıştı.  

John Hopkins Üniversitesi Corona Virüs Haritasına göre şu ana kadar dünya üzerinde 4 milyondan fazla kişiyi enfekte eden virüsün 280.000'den fazla ölüme sebebiyet verdiği ortadayken bu planlamaların sebebi pek anlaşılacağa benzemiyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Büyüdükçe evrime kafa atan ünlü çocuk oyuncular Önceki

Büyüdükçe evrime kafa atan ünlü çocuk oyuncular

Sony PSN adınızı nasıl değiştirebilirsiniz? Sonraki

Sony PSN adınızı nasıl değiştirebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.