Steam oyunları çevrimdışı nasıl oynanır?

Steam oyunları çevrimdışı nasıl oynanır?

Steam oyunlarını çevrimdışı olarak nasıl oynayacağınızı kendinize sorduysanız, işte sizin için topladığımız bazı ipuçları ve bilgiler.

Bir Steam oyuncusuysanız ve bu oyun platformunda oynamaktan hoşlanıyorsanız, size sağladığı en büyük olasılıklardan biri, çevrimdışı olduğunuzda oyun oynamanın keyfini sürmenizdir. Steam ilk başta oyunlarınızı güncelleyebileceğiniz bir yer olarak resmedilse de, bu bulutla çalışan sistemin birçok kullanıcıyla çok iyi bir oyun platformuna dönüştüğü ve birçok seçenek sunduğu ortaya çıktı. Steam oyunlarını çevrimdışı olarak nasıl oynayacağınızı kendinize sorduysanız, işte sizin için topladığımız bazı ipuçları ve bilgiler.

Steam ve çevrimdışı mod

Steam'de oyun oynarken bağlantının en az bir kez kesildiğini muhtemelen deneyimlemişsinizdir. Steam, kullanıcılarının çevrimdışıyken oyun oynamasını mümkün kıldı. Ancak oyun platformunun çevrimdışı modda çalışamayacağını ve bir internet bağlantısı kurduğunuzda çalıştığını bilmelisiniz.

Dolayısıyla, çevrimdışı olduğunuzda, Steam oyunlarını oynamaya devam edebilirsiniz, ancak bunlar yalnızca güncellenmiş ve tek oyunculu veya yerel çok oyunculu ise. Steam'de çevrimdışı modu etkinleştirmek için internete bağlı olmanız gerekir. Bunun nedeni, Steam'in kullandığınız hesabı doğrulaması gerektiğidir.

Kurulum

Çevrimdışı modu etkinleştirmek için Steam resmi sayfasına gitmelisiniz. Sahip olduğunuz cihaza bağlı olarak, Ayar biraz farklı olabilir. Bir Mac'iniz varsa, Steam'i açın ve Hesap seçeneğine tıklayın. PC sahipleri için, üstteki araç çubuğundan Steam menüsünü seçin.

Bir sonraki adım, Çevrimdışı ol seçeneğini bulup tıklamaktır. Üzerine tıkladığınızda, Steam sizi çevrimdışı modda yeniden başlatmaya yönlendirecektir.

Çevrimdışı hale gelme anında tamamen güncellenen tüm oyunlar, siz ağ dışındayken oynanabilir olacaktır. En sevdiğiniz oyunu oynayamama olasılığından kaçınmak için, çevrimdışı olmadan önce güncellemeleri kontrol edin. Steam'in kendisi bunu yapmayacaktır, yani bu, oyunları güncelledikten sonra ve bu modele geçmeden önce çevrimdışı oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Çevrimdışı modda

Çevrimdışı modda olduğunuzda, oyunlarınız hiçbir önemli güncelleme almayacaktır. İyi seçim, zaman zaman çevrimiçi olmaktır, böylece güncellemeleri alabilirsiniz ve bu şekilde çevrimdışı modda oynamak beklediğiniz kadar iyi olabilir.

Çevrimdışı modda veri kaydetmek için, bilgisayarınızı kapatmadan önce Steam'in kapanma şekline dikkat etmelisiniz. Manuel olarak yaptığınızdan emin olun, çünkü Steam'den çıkmaya zorlarsanız verileriniz kaybolacaktır. Ayrıca, bilgisayarınızda çevrimdışı modda veya kullandığı yükleme dosyalarında veri kaybına neden olabilecek herhangi bir program olup olmadığını kontrol edin.

Oyunlar

Steam'de özel gereksinimleri olan bazı oyunlar var. Bazıları çevrimdışı modda hiç oynatılamaz ve aktif bir internet bağlantısı gerektirir. Diğerleri, bir internet bağlantısı kurduğunuzda bunları oynamaya başlamanızı ister. Bu gereksinime ilk oyun başlangıcı denir.

Ayrıca oyununuzun durumu oyunun oynamaya yüzde yüz hazır olduğunu söylüyor olabilir, ancak oyunun çevrimdışı modda oynanamayacağı bildirimini alırsınız. Bu, oyunun bir güncellemeye ihtiyacı olduğu veya Steam istemcisinin ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Ağ ayarları hakkında, güvenlik duvarınız Steam istemci güncellemelerini veya oyun güncellemelerini durdurabilir. Steam'in resmi sitesinde, ağ ayarları gereksinimleri hakkındaki tüm ayrıntıları bulabilir ve yardımcı olmazsa, destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları

Epic Games, Bedava Oyunlar Sunmaya Devam Ediyor. Önceki

Epic Games, Bedava Oyunlar Sunmaya Devam Ediyor.

Aşırı ısınan telefona ne yapılmalı? Sonraki

Aşırı ısınan telefona ne yapılmalı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.