Telefonunuzda daha net ses kalitesi için ne yapmanız gerekiyor?

Telefonunuzda daha net ses kalitesi için ne yapmanız gerekiyor?

Telefonunuzun sesi korkunç mu geliyor? O zaman daha net aramalar için bu numarayı kullanın.

Geçişi daha da basitleştiren bu uygulamalardan birini zaten kullanıyor olabilirsiniz. Kötü akıllı telefon aramalarına katlanmak zorunda değilsiniz. Ses takılmaları, bulanık konuşma, derinden gelen ses - 2022'de bile sorun olmaya devam edebilirler, ancak bunları aşabilirsiniz.

Çözüm, Discord, WhatsApp, Facebook Messenger ve FaceTime gibi görüntülü arama uygulamalarınızda yatmaktadır. Bu servisler aracılığıyla yalnızca sesli arama yapmak kulağa çok daha net gelecektir.

Sebep? Telefon uygulamanız aracılığıyla bir arama yaptığınızda, sesinizi iletme şekli verileri daha fazla sıkıştırır. VoLTE'ye veya LTE üzerinden sese geçişten bu yana kalite arttı, ancak yine de sesli arama uygulamalarında yetersiz kalıyor. 16 kbps bit hızında geleneksel çağrıları sabitler; aksine, Discord varsayılan olarak 64kbps'dir. Farkı kesinlikle duyabilirsiniz.

Tabii ki, cep telefonu dakikaları yerine verileri yakacaksınız. Ve sınırlı veya pahalı verilere sahip bir telefon planındaysanız, bir saatlik Discord aramasında 28 MB bile harcamak çok fazla olabilir.

Ancak, çoğu insan için asıl mesele bu olmayacak. Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu, sınırsız planlarda veya sürekli Wi-Fi'nin yakınında. (Bu arada, halka açık Wi-Fi'ye atlarsanız, güvende kalmak için bir VPN kullanmalısınız.)

Hayır, asıl mesele arkadaşlarınızı ve ailenizi aramalar için farklı bir uygulamaya geçmeye ikna etmektir. Sevdiklerinize yeni bir iletişim uygulamasını yükleyip bir başkasına uyarlamak zor olabilir. Neyse ki, birçok insan zaten geçişi kolaylaştıran WhatsApp veya Facebook Messenger'a sahip.

İkincil bir sorun - ve bu terimi gevşek kullanıyorum - bazı arkadaşlarınız ve ailenizin yalnızca sesli aramaları hedeflediğinizi anlamalarını sağlamak. Bu servisler aracılığıyla görüntülü arama yapmaya alışacaklar ve teyzenize bazen yeterince kıyafet giymediğinizi ve yalnızca sesin onun (ve sizin) iyiliği için olduğunu nazikçe nasıl açıklayacağınızı bulmanız gerekebilir.


Yazarın Diğer Yazıları

Wi-Fi araması nedir ve nasıl çalışır? Önceki

Wi-Fi araması nedir ve nasıl çalışır?

Web3 Nedir ve Nasıl Çalışacak? Sonraki

Web3 Nedir ve Nasıl Çalışacak?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.