Tfue Fortnite'ın Kıyametinin Yakın Olduğunu Açıkladı


Ünlü yayıncı Turner ‘Tfue' Tenney, birkaç ay içinde Fortnite'ın ping ve kontrolcüyle oynayanlar sebebiyle oynanabilirliğini yitireceğini iddia etti.

Ping ve ‘nişan yardımcısı' (aim assist) Fortnite topluluğunda uzunca bir süredir tartışlan konuların başında geliyor. Oyunun yıldız oyuncularından Tfue de bu sorunları yüksek sesle dile getirenlerin başında gelen isimlerden biri. Tenney özellikle kontrolcüyle oynayanların ve nişan yardımcısının bir sene içinde oyunu oynanamaz hale getireceğini kendine özgü üslubuyla açıkladı.

Yaptığı yayınlarda topluluğun gündemindeki tartışmalara girmekten kaçınmayan Twitch yayıncısı Tfue kontrolcü ve kontrolcünün seçeneklerinden olan nişan yardımının Fortnite'ı önümüzdeki süreçte daha da kötüye sürükleyeceğini ifade etti. “Paint”te çizdiği profesyonel düzeydeki Amerika haritasında yeşil noktalarla pc oyuncularını gösteren Tenney, Amerika'nın doğu sahilini betimlediği karalamayla kontrolcüyle oynayanların hızlı bir trend ile yükselişte olduğunu belirtti.

Amerika'nın doğu sahiline tekabül eden, kontrolcüyle oynayanları ve düşük pingli oyuncuları tanımladığını ifade ettiği büyük bir kırmızı daire çizen Tfue, ima yollu kontrolcüyle oynamanın fare/klavye ile oynamaktan daha kolay olduğunu söyledi. “Birkaç ay içinde her taraf kontrolcüyle oynayanlarla dolacak ve bu tipler internetin iyi olduğu, düşük pingli muhitlerde ikamet edecekler. Sadece birkaç ay verin ve Fortnite'ın oynanamayacağını göreceksiniz.” diyen Tfue sohbetinde bulunanlara hitap ederek bir sene sonra bu hususun kendisine hatırlatılmasını istedi.


Yazarın Diğer Yazıları

Apex Legends Eşleştirme Sistemi Eleştirilerine Respawn'dan Cevap Geldi Önceki

Apex Legends Eşleştirme Sistemi Eleştirilerine Respawn'dan Cevap Geldi

Bilmediğiniz 3 gizli iOS uygulama hilesi Sonraki

Bilmediğiniz 3 gizli iOS uygulama hilesi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.