Tokyo Game Show etkinliği online platforma taşınacak!

Tokyo Game Show etkinliği online platforma taşınacak!

Dünyanın en büyük oyun organizasyonu Tokyo Game Show 2020, coronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi. Organizatörler etkinliğin bu yıl içinde, online yapılacağını açıkladı.

Her geçen gün teknoloji organizasyonlarından iptal haberleri gelirken, teknoloji organizatörleri faaliyetlerini online platform üzerinden yapmaya çalışıyor. Dünyanın en büyük oyun fuarı olarak gösterilen Tokya Game Show adlı organizasyonda oyunseverleri ilgilendirecek yeni bir haber geldi.

Tokyo Game Show organizatörleri, bu yılki etkinliğin coronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiğini açıkladı. Tokyo Game Show (TGS) 2020, 24-27 Eylül tarihleri ​​arasında Tokyo'nun hemen dışındaki Makuhari Messe kongre merkezinde gerçekleşecekti, ancak bunun yerine online tabanlı bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

Tokyo Game Show (TGS)'nin 1996'da başladığından beri ilk kez iptal edildi, ancak gelen haberler kimseye sürpriz olmadı.

Tokyo Game Show Organizasyonu

 Bu yıl hemen hemen her oyun etkinliği, sırasıyla ABD ve Avrupa'nın en büyük şovları olan E3 ve Gamescom da dahil olmak üzere, takvimini ertelediğini ve organizasyonları iptal ederek, faaliyetlerin tamamen online üzerinden gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Tokyo Game Show etkinliği iptal olmasaydı birkaç gün sürecekti. Bu sefer organizatörlerin gelen bilgilere göre, etkinliğin online ortamda gerçekleşmesinden dolayı, süreci daha da büyütüp, etkinliğin günlerce sürüceğide gelen haberler arasındadır. Etkinlik faaliyetinin ise 24 Eylül ile 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirileceği söylendi. Tabi gün olarak süreç daha da uzayabilir.

TGS 2020 organizasyonu oyun severler için ayrı bir öneme sahiptir. Faaliyet gelecek nesil oyun bileşenleri olan, PlayStation 5 ve Xbox Series X'in lansmanından önceki son büyük fuar olması nedeniyle, diğer oyun organizasyonlarına  göre daha fazla dikkat çekiyordu.

Tokyo Game Show etkinliği online platforma taşınacak!

Tokyo Game Show 2020

Tatil sezonunda hem PlayStation 5 hemde Xbox Series X'in, her iki sistem de satışa sunulacak yeni oyunlarında tanıtılması bekleniyordu. Bu durum oyun severler için normalden daha sınırlı olacak gibi gözüküyor.

Microsoft, X Serisi için online tanıtım döngüsüne çoktan başladı, firma yeni donanımda çalışan ilk oyunlardan bazılarını gösterdi. Sony bu süreci, şuan izlemekle yetiniyor, şu ana kadar sadece PS5'in logosunu ve özelliklerini ortaya koyuyor.

Coronavirüs pandemisi devam ettiği sürece bu tarz etkinlikler iptal olacağı, online tabanlı ve farklı tarzda yeni etkinlikler karşımıza çıkmaya devam edecek gibi gözüküyor, belkide bundan sonra bu tarz organizasyonlar artık tamamen dijital tabanlı olarak karşımıza çıkacak.

 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Bilgi Önceki

How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Bilgi

YouTube, Android ve iOS İçin Video Sayfasını Güncelledi Sonraki

YouTube, Android ve iOS İçin Video Sayfasını Güncelledi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.