How I Met Your Mother Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Bilgi


Efsane sit com dizisi How I Met Your Mother hakkında az bilinen 10 ilginç bilgi.

How I Met Your Mother, Sienfield ve Friends gibi efsane dizilerle anılan bir durum komedisidir. 9 sezon yayınlanan dizi, New York'ta yaşayan 5 arkadaşın yaşadığı komik ve eğlenceli olaylara dayanıyor. Dizinin ana karakteri Ted, çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatırken, biz izleyiciler de hikayenin içindeki 6.cı arkadaş oluyoruz. Şimdi geçelim hOW ı Met Your Mother hakkında bilinmeyen 10 ilginç bilgiye. Diziyi izlemeyenler için  yazının bundan sonrası spoiler içerebilir.

NOT: Diziyi izlemeyenler için  yazının bundan sonrası spoiler içerebilir.

10 Numara - Marshall'ın En Zor Sahnesi

Dizide Marshall, babasının öldüğü haberini karısı Lily'den alıyor. Ama senaristler bu sahneyi Marshall'ı canlandıran Jason Segal'a önceden söylemiyor ve Marshall ölüm haberini sahnenin çekildiği sırada duyuyor. O sırada verdiği tepkilerin hepsi ise doğal ve anlık gelişiyor.

 

9- Numara - Marshall ve Lily'nin Sigara İddiası

Marshall'ı canlandıran Jason Seagal, o kadar çok sigara içiyor ki karısını oynayan Lily öpüşme sahnelerinde epey zorlanıyor. Bunun üzerine Lily, Marshall ile sigara iddiasına giriyor ve Marshall içtiği her bir sigaraya karşılık Lily'ye 10 dolar vermeyi kabul ediyor.

8- Numara - Oyuncuların İkizleri

Dizideki 5 ana karakter New York'ta kendilerine tıpa tıp benzeyen kişilere rastlıyorlari: Bıyıklı Marshall, Lezbiyen Robin, Stirptizci Lily, Meksikalı Güreçşi Ted ve Jinekolog Barney. Dizinin fanları, bununla ilgil bir teori geliştirerek, karakterlerin benzerlerinin aslında onların alter egosunu ve olmak istedikleri kişileri yansıttığını söylüyor.

7- Numara- Diziye Konuk Olan Ünlüler

Diziye çok sayıda ünlü konuk dahil oluyor. Bunlar arasında en akılda kalanlar. Britney Spears, Katy Perry, Jennifer Lopez, Enrique Iglesias ve Kim Kardashian. Ayrıca Breaking Bad'in Walter White ve Soul Goodman'ı da dizide yer alanlarlar arasında.

6- Numara Oyuncuların Gerçek Hayattaki Eşleri

Dizide Lily, Robin ve Barney'in gerçek hayattaki partnerleri de bazı bölümlerde yer alıyor. Robin'in çapkın iş arkadaşı Sandy Rivers, Lily'nin gerçek hayattaki kocası. Marshall'ın iş arkadaşı Gary Blauman, Robin'in kocası. Lily'nin eski sevgilisi Scooter ise Barney'i canlandıran Neil Patrick Harris'in gerçek hayattaki partneri ve kocası. 

5- Numara: Barney'nin Laser Tag Sahnesi

Yapımcılar, Barney karakteri için başta The Big Bang Teory'nin Sheldon Cooper'ı Jim Person'ı düşünüuordu. Oyuncu seçmelerinde, Neil Patrick Harris'ten laser tag sahnesini oynaması istendi. Neil Patrick, sahne sırasında çılgın hareketlerle yapımcıların masasını dağıtıp her şeyi devirdiğinde, senarist ve yapımcılar Barney için aradıkları kişiyi bulduklarını anladılar.

4- Numara Hatıra Eşyalar

Dizi final yapınca oyuncular hatıra olsun diye yanına bazı eşyalar aldı. Ted ilk bölümde Robin için çaldığı mavi Fransız kornasını alırken Robin, Robin Sparkles'ın giydiği kot ceketi aldı. Dizinin yaratıcıları ise annenin sarı şemsiyesini aldılar. Ama en büyük pay Barney'e nasip oldu. Neil Patrick Harris; Barney Stinson'ın yazdığı orijinal Playbook'u ve Macleren's Pub da ekibin oturduğu masayı kimselere bırakmadı.

3- Oyuncuların Bölüm Başı Ücretleri 

Dizinin tüm başrol oyuncuları bölüm başına 120 bin dolar alırken, Barney'i canlandıran Neil Patrick Harris bölüm başına 210 bin dolar alıyordu.

2- Barney'nin Takım Elbiseleri 

Takım elbise özdeşleşen Barney karakteri 208 bölümlük dizide sadece 22 kere takım elbisesiz görünüyor. 

1- Numara Alternatif Anne

Eğer Dizi istenilen başarıyı yakalayamasaydı, ilk sezondan sonra proje sona erecekti. Bu ihtimale karşı senaristler, 2. sezonda diziyi bitirseydi dizinin temelinde yatan "anne", Ted'in ilk sezonda aşık olduğu pastacı Victoria olacaktı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

PS4'te oyunlar nasıl silinir? Önceki

PS4'te oyunlar nasıl silinir?

Tokyo Game Show etkinliği online platforma taşınacak! Sonraki

Tokyo Game Show etkinliği online platforma taşınacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.