Myth'ten Twitch'e Klip Kategorisi Önerisi


TSM Myth Twitch'e platformdaki bazı içeriklerin daha kolay bulunması için yeni bir yöntem önerdi.

Birçok insan için canlı yayına bağlanıp içerik izlemek asıl hedef olmakla birlikte özel anlar ve sıra dışı oyun görüntüleri için de Twitch'in “klip” sekmesi mevcut. Böylelikle yayıncılar, canlı yayınlarını an itibarıyla izleyenlerin haricinde özel, sıra dışı görsel içerikleri klip özelliği sayesinde binlerce farklı seyirciyle paylaşma imkanına sahip oluyor. Birçok yayıncı klipleri canlı yayınlarında kullanmakta, izleyicileriyle birlikte seyretmekte ve bu kliplere yorumlar katmaktalar. Diğer tarafta Twitch günün öne çıkan kliplerinin gösterilmesinde, arama sonucunda bulunmasında pek başarılı görülmüyor. İşte bu soruna Myth kendince harika bir çözüm önerisiyle seyircilerinin karşısına çıktı.

Halihazırda Twitch'in ana sayfasının en üstünde yeni yayıncıları keşfetmek için konulan “kayar şerit” ile aynı zamanda takip edilen içerik oluşturucuların ne yaptığını görebiliyorsunuz. Hemen alt kısımda kullanıcıların beğendiği oyunları tarama yapmasına olanak sağlayacak önerilen oyunlar ve kategoriler bulunmakta. Myth bu özelliklere ek olarak Twitch'in ana sayfasının üst kısmında opsiyonel olarak klip kategorisinin de bulunmasını önerdi.

TSM Myth, Microsoft Paint'i kullanarak üstün çizim yeteneğiyle Twitch ana sayfasının üst kısmının bölünerek, zaman temelli izlenme rakamlarına göre kliplerin yer alması gerektiğini dile getirdi. Ünlü yayıncının ‘trend' klipler bölümü bir diğer önerisi oldu. Bu özellik sayesinde Twitch'te kliplerin izlenme oranlarının patlama yapacağını iddia etti.

“Reddit'in LivestreamFails kategorisini örnek olarak alalım, önerdiğim şekil onların işini bitirecek. Twitch'te klip bölümünü entegre ederek biz de güzel paralar kazanacağız. Akacak paraları gelecek ay ki maaş çekimle birlikte gönderin.”

Twitch'in klip bölümünü platforma entegre etmesini zaman gösterecek ama Myth'in önerisinin yer aldığı klip Twitch'te ve platfrom haricindeki sosyal medya mecralarında viral oldu. Myth'in önerisi gelen olumlu tepkiler ışığında gayet mantıklı bulunarak, platformun yıldız yayıncılarının özel, sıra dışı anlarının yer aldığı kliplerin merkezi bir alanda barındırılmasının önemine vurgu yapıldı. Bu şekilde sunulması durumunda ünlü yayıncıların kliplerden de ekstra kazanç sağlamasının önü açılacağı belirtildi.


Yazarın Diğer Yazıları

Nickmercs Eski Fortnite'a Dair Hasretini İzleyicileriyle Paylaştı Önceki

Nickmercs Eski Fortnite'a Dair Hasretini İzleyicileriyle Paylaştı

Jeff Bezos iklim değişikliğine 10 milyar dolarlık fon başlattı Sonraki

Jeff Bezos iklim değişikliğine 10 milyar dolarlık fon başlattı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.