Tüm Hafta Sonunu Bitirmek için Harcamaya Değer 14 Mini Dizi

Tüm Hafta Sonunu Bitirmek için Harcamaya Değer 14 Mini Dizi

Tekmoloji olarak bizler, mini dizilerin tek oturuşta tıkınırcasına izlenmesinin kolay olduğunu biliyoruz ve sizi tanıştırmak istediğimiz bir avuç dizimiz var.

Çoğu zaman, çok uzun göründüğü ve çok sayıda yan karaktere sahip olduğu için yeni bir dizi izlemeye başlamak istemiyoruz. Bu nedenle, çoğumuzun tercih ettiği mini dizi formatında giderek daha fazla dizi yayınlanıyor. Kural olarak, bu kısa diziler daha dinamiktir ve izleyiciyi o kadar derinden etkiler ki, uyuma arzusunu çabucak bir kenara iterler.

Tüm Hafta Sonunu Bitirmek için Harcamaya Değer 14 Mini Dizi


1
Your Honor
Serinin ana karakteri, Breaking Bad'deki rolüyle tanınan aktör Bryan Cranston tarafından canlandırılan New Orleans'lı dürüst ve güçlü bir yargıçtır. Hikaye, oğlunun bir yaya ile kaza yapması ve suç mahallinden kaçmasına neden olmasıyla başlar. Tabii ki, çocuğun babası teslim olmasını tavsiye eder - kazada ölen yayanın yerel bir mafya patronunun oğlu olduğunu öğrenene kadar.

2
Good Morning, Veronica
Hikaye polis memuru Verônica Torres'in bakış açısından anlatılıyor. Mutlu bir evliliği, 2 çocuğu ve sevdiği bir işi var. Ama aniden, kadının hayatı dramatik bir şekilde değişir. Veronica korkmuş bir genç kızın çağrısına cevap verdiğinde, bazı korkunç olaylara tanık olur.

3
I Know This Much Is True
Bu, Wally Lamb tarafından yazılan aynı adlı bir romanın film uyarlamasıdır ve aynı anda 2 başrol oynayan Mark Ruffalo başroldedir. Dominick ve Thomas, 2 farklı on yılda doğmuş ikizler: 31 Aralık 1949 ve 1 Ocak 1950. Thomas'ın paranoyak şizofrenisi var, bu yüzden Dominick tüm hayatı boyunca kardeşine bakmak zorunda kalır. Hayatındaki şeylerin hep kötü gitmeye başlamasının nedeni bu olur.

4
High Fidelity
High Fidelity, aktris Zoë Kravitz'in en sevdiği kitap olan Nick Hornby'nin romanı Hi-Fi'nin bir film uyarlamasıdır. Oyuncu, bu kitaba dayanarak diziyi çekmeyi teklif etti ve başrolü oynadı. Filmde Rob adındaki kız zor zamanlar geçiriyor ve sahip olduğu tek kurtuluş, miras kalan müzik plaklarıyla dolu bir mağaza.

5
Dash & Lily
Bu bir hayalperest, Lily ve alaycı Dash hakkında romantik ve şen bir hikaye. Her şey kızın bir kitapçının rafında defterini unuttuğu anda başlar. Noel'e dayanamayan Dash, onu bulur ve içine ironik bir yorum bırakır. Bundan sonra çift, bu defter yardımıyla şehrin farklı köşelerinde birbirlerine bırakarak iletişim kurmaya başlar.

6
Murder on Middle Beach
Dizi, annesi Barbara'nın öldürülmesiyle ilgili soruşturma hakkında bir hikaye anlatan yönetmen adayı Madison Hamburg'un ilk projesi. 2010 yılında cesedi evinden çok uzak olmayan bir yerde bulundu, ancak müfettişler suçu çözemedi. Bu yüzden Madison, son 8 yılda olan her şeyi belgeleyerek kendi araştırmasına başladı. Boşuna değildi – dizi HBO tarafından yayınlandı ve polis ondan yeni ipuçları elde edebildi.

7
Des
Bu İngiliz dedektif dizisi, 1983'te Londra'da meydana gelen gerçek olaylara dayanmaktadır. Sevindirici bir tesadüf eseri, yerel polis hemen suçunu itiraf eden Dennis Nilsen adında acımasız bir suçluyu yakalamayı başardı. Artık müfettişler, Dennis'in tüm bunları nasıl ve neden yaptığını anlamak için bir dizi sorgulama yapacak. Kötü adam rolünü David Tennant canlandırıyor.

8
Alice in Borderland
Üç işsiz arkadaş ormanda yürürken tuhaf havai fişeklere rastlar. Bunu gördükten sonra farkına bile varmadan kendilerini paralel bir realitenin içinde bulurlar. Bu yeni gerçeklik, Tokyo şehrinin orijinaliyle aynı bir versiyonudur, ancak bu evrende normalde kalabalık caddelerde kimse yoktur ve her yerde hayatta kalma oyunları başlar. Şimdi arkadaşların ne olduğunu çözmeleri gerekecek, ama önce hayatta kalmaları gerekiyor.

9
Us
Bu, 25 yıllık evlilikten sonra ilişkileri krize giren Connie ve Douglas Petersen eşleri hakkında trajik bir komedi. Her şey Connie'nin artık kocasıyla yaşamak istemediğini açıklamasıyla başlar. Bunu beklemeyen Douglas, şimdi karısının aşkını geri kazanmak için elinden geleni yapmaya karar verir ve onu Avrupa'da bir yolculuğa çıkarır.

10
Love & Anarchy
Bu, sosyal normlara uymayan ilk görüşte aşk hakkında romantik bir komedi. Sofie başarılı bir iş kadını ve son zamanlarda evliliğinde hayal kırıklığı yaşayan 2 çocuk annesidir. Max, meslektaşına şaka yapmayı seven genç bir programcıdır. Beklenmedik karşılaşma bu çiftin dünyaya bakışlarını değiştirecek.

11
High Score
Bu, bilgisayar eğlencesi alanına adanmış bir belgesel dizisidir. Sektörün en önemli isimleri, Mario Brothers ve Pac-Man gibi eski oyunları izleyicilere nostaljik bir şekilde anlatıyor. İzleyiciler geçmişi hatırlamanın yanı sıra video oyunları dünyasının nereye gittiğini de öğrenecekler.

12
The Flight Attendant
Sitcom The Big Bang Theory'nin yıldızı Kaley Cuoco, bir komedi dedektif dizisinde ekrana geri dönüyor. Yakışıklı bir yolcuyla eğlenceli bir gece geçirdikten sonra, karakteri Cassie adında bir uçuş görevlisi, Bangkok'ta bir otel odasında uyanır. Bazı korkunç şeyler olmuştur ama kız hiçbir şey hatırlamaz.

13
WandaVision
Marvel tarafından üretilen bu 9 bölümlük sitcom, bir süper kahraman çifti Wanda Maximoff ve android Vision'ın aile hayatını takip ediyor. Dizideki olaylar, Avengers: Endgame filmindeki olayların gerçekleşmesinden sonra gerçekleşir. Karakterler yeteneklerini gizlemeye çalışıyorlar ama etraflarında olup bitenlerin eski TV dizilerine çok benzediğini fark etmeye başlıyorlar - ve başka garip şeyler de olmaya başlıyor.

14
Mare of Easttown
Dizinin yapımcılığını HBO üstleniyor ve başrolde aynı zamanda dizinin yapımcılarından biri olan Kate Winslet var. Pennsylvania'nın küçük bir kasabasında yaşayan bir dedektif, gizemli bir vakayı araştırmaya başlar ve dizinin konusunun merkezinde yer alır. Aynı zamanda, kişisel hayatı güneye gitmeye başlar.

Yazarın Diğer Yazıları

İzleyicileri Kurnazca Manipüle Eden 10 Kült Film Önceki

İzleyicileri Kurnazca Manipüle Eden 10 Kült Film

Apple; Kamera Lens'i Konusunda Çıtayı Yükseltiyor Sonraki

Apple; Kamera Lens'i Konusunda Çıtayı Yükseltiyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.