Twitch, kara para aklama olaylarıyla ilgili açıklama yaptı

Twitch, kara para aklama olaylarıyla ilgili açıklama yaptı

Twitch, Bit dolandırıcılığı olayı hakkında 150'den fazla partnere dava açıldığını belirtti

Twitch'in hacklenmesinin ardından ortaya çıkan verilerle yayınlanan Twitch Bit olayları, yayıncıların ve izleyicilerin gündemine oturmuş durumda.

Playerbros'a açıklamada bulunan Twitch EMEA İletişim Müdürü Ashley Lloyd, "Topluluğumuzun, yasaklanmış davranışlarda bulunan hesaplara karşı kararlı adımlar atmaktan çekinmediğimizi temin etmek istiyoruz, bu nedenle Twitch'de finansal dolandırcılığı düzenli olarak önlemek ve sadece Eylül ayında, para kazanma araçlarımızı kötüye kullanmaktan dolayı Türkiye'deki 150'den fazla ortağımıza karşı dava açtık ve bu durumdan etkilenen kişilerle iletişime geçtik." diyerek sessizliğini bozdu.

Lloyd, aynı zamanda, yerel yasaları ve Twitch politikalarını ihlal eden yayıncıları tespit etmeye ve platformdan uzaklaştırmaya devam edeceklerini belirtti.

Riot Türkiye, olaya Twitch tarafından açıklık getirilene kadar, Twitch kara para aklama skandalı için olası bir Valorant yasağı çıkartamayacağını söylemişti. Twitch, tarafından kesinleşen bilgilerin ardından, Riot'un da yaptırımlarının gelmesi bekleniyor.

 

 


Kaynak: https://playerbros.com/twitch-bit-olayi-hakkindaki-ilk-aciklamasini-playerbrosa-yapti/

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Aile değerlerinin önemi hakkında 14 harika film Önceki

Aile değerlerinin önemi hakkında 14 harika film

Netflix Games, Türkiye dahil tüm dünyada kullanıma açıldı Sonraki

Netflix Games, Türkiye dahil tüm dünyada kullanıma açıldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.