Twitter şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz?


Hesabınızı güvende tutmak için Twitter şifrenizi periyodik olarak değiştirin. Nasıl yapılacağını bu rehberimizde açıklıyoruz.

Twitter, 186 milyondan fazla aktif günlük kullanıcısı olan bir mikroblog ve sosyal ağ hizmetidir. Çevrimiçi olarak faaliyet gösteren çoğu işletmenin bir Twitter hesabı vardır. İyi şifre yönetimi ilkelerini takip ederek, Twitter hesabınızın asla saldırıya uğramamasını sağlayabilirsiniz.

Ünlülerin, politikacıların ve diğer etkileyicilerin Twitter hesaplarının ele geçirilmesi gibi yüksek profilli Twitter saldırıları, hepimize Twitter şifrelerimizi güvende tutmamızı hatırlatır. Bu durumda dolandırıcılar, Twitter çalışanlarından kullanıcı kimlik bilgilerini almak için sosyal mühendisliği kullandı. Yine de, bilgisayar korsanlarının şifrenizi bulmasını zorlaştırmak için Twitter şifrenizi periyodik olarak değiştirmek iyi bir uygulamadır.

Bu nedenle, oturum açma bilgilerinizi unuttuysanız, Twitter şifrenizi nasıl değiştireceğiniz veya Twitter şifrenizi nasıl kurtaracağınızla ilgili bu rehberi hazırladık.

Twitter, iOS ve Android için uygulamalara sahiptir ve şifrenizi değiştirme süreci her platformda biraz farklılık gösterir. Bu makale için, Twitter web sitesi aracılığıyla şifrenizi nasıl değiştireceğinizi göstererek işleri basit tutacağız. Twitter şifrenizi tamamen unuttuysanız, rehberimizi Twitter hesabınızı kurtarmak için de kullanabilirsiniz.

<a href='/twitter/'>Twitter</a> şifrenizi nasıl değiştirebilir veya sıfırlayabilirsiniz

Twitter şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Twitter şifrenizi değiştirmek için önce arayüzün solunda bulunan ana Twitter menüsünde Daha Fazla'yı tıklayın. İkincil bir menü açılır ve Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.

<a href='/twitter/'>Twitter</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Ayarlar sayfasında birçok seçenek vardır.

<a href='/twitter/'>Twitter</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Aradığınız şifre ekranın sağ tarafındaki Şifre'dir. Bu sizi Parolayı Değiştir sayfasına götürecektir.

<a href='/twitter/'>Twitter</a> şifrenizi nasıl değiştirirsiniz?

Mevcut şifrenizi yazın ve ardından yeni şifrenizi iki kez girin. Herkesin tahmin etmesi zor bir şifre seçin. Kaydet'e tıkladığınızda Twitter şifreniz yeni seçiminize göre güncellenecektir.

<a href='/twitter/'>Twitter</a> şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz

Twitter şifrenizi nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Twitter şifrenizi unuttuysanız, ana sayfada bulunan Şifrenizi mi unuttunuz? bağlantısına tıklayın. E-postanızı, telefon numaranızı veya kullanıcı adınızı girmeniz istenecektir. (Bir kullanıcı adı girerseniz, yine de e-posta adresinizin sorulacağını unutmayın, bu nedenle e-posta adresinizi girin.) Kayıtlı e-posta adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı göndermek için Devam'ı tıklayın. Aldığınızda e-postadaki Şifreyi sıfırla bağlantısını tıklayın.

Yeni şifrenizi iki kez yazın. Unutmayın, güçlü bir parola harfler, sayılar ve noktalama işaretleri içerecektir. Twitter için benzersiz olan ve başka hiçbir web sitesinde kullanılmayan bir şifre kullanmalısınız.

Şifrenizi değiştirmek için Gönder'i tıklayın. Tüm aktif Twitter oturumlarınızdan otomatik olarak çıkış yapacaksınız, bu nedenle tekrar giriş yapmak için yeni şifrenizi girmeniz gerekecek, ancak Twitter hesabınıza yeniden erişiminiz olacak.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Microsoft PowerToys ile Windows 10'u Geliştirmenin 7 Benzersiz Yolu

Sonraki

Karayip Korsanları'nda Johnny Depp Gitti Margot Robbie Geldi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.