Ücretsiz GTA 5'inizi aldıysanız, şimdi bu GTA Online tavsiyelerini uygulama zamanı


Geçtiğimiz günlerde bedava dağıtılan GTA V'i kaçırmayanlardansanız oyunun ilk başlarında işinize yarayacak bu 8 tavsiyeyi hemen uygulamaya başlayın.

Epic Games Store'dan ücretsiz olarak GTA 5'iniz varsa ve GTA Online'a ilk kez başlayacaksanız, bazı büyük farklılıklara hazır olun. GTA Online, neredeyse yedi yıllık güncellemelere sahip çok oyunculu bir deneyimdir. Kesinlikle baş döndürücü bir dizi araç, iş ve etkinlik içeren büyük, karmaşık bir oyun.

Online dünyayı 29'a kadar oyuncuyla paylaşıyorsunuz. GTA Online, derin ilerleme sistemleri, satın alınacak pahalı mülkler ve toplanacak tonlarca araçla birlikte saatlerinizin su gibi akmasına neden olacak. Sınav zamanları açmamanızı öneririz :)

Yıllardır, GTA Online'da hatrı sayılır birkaç saat geçirdik ve yeni gelenlerin oyunu kötü bir zaman geçirmeden nasıl oynayabileceklerine dair tavsiyelerimizi paylaşmak istedik. Umarım faydalı bulursunuz.

1. Bazı arkadaşlar bulun, oyuna alışın ve seviyenizi artırın

gta online arkadaşlar

GTA Online da en önemli nokta, düzenli olarak oynamaktan keyif alabileceğiniz arkadaşlar bulmaktır. Bu, oyundaki birçok aktiviteyi daha kolay, daha kazançlı ve daha eğlenceli hale getirir. GTA Online solo oynamak mümkündür, ancak birçok yönden deneyimin yarısıdır.

GTA Online'ı başlattığınızda, bir karakter yaratırsınız, bir öğreticiden geçtikten sonra, Los Santos'a bırakılırsınız. Epic'in GTA 5 hediyesi, GTA Online'da başlamanıza yardımcı olacak bir takviye olan Criminal Enterprise Starter paketi ile birlikte geliyor. Bu, size bir dizi silah ve kullanılacak araç da dahil olmak üzere bir dizi ücretsiz öğe sağlar. Rockstar Games burada paketle birlikte gelenleri açıklıyor. Bununla birlikte, bu paket mevcut olmadan çok önce GTA Online oynadığımızı ve bunun çevrimiçi deneyimin ilk bölümünü nasıl etkilediğini tamamen garanti edemeyeceğimizi unutmayın.

Ayrıca, bir Executive Office, bir Gunrunning Bunker ve bir de Biker Gang Hideout'a sahip olursunuz. Hepsi de başlangıçtan itibaren daha fazla para kazanmak için çeşitli yollar sunuyor. Bu konumların her birindeki etkinliklere, her binanın içinde bulacağınız dizüstü bilgisayardan erişebilirsiniz.

Epic'in ücretsiz GTA sürümü, hesabınızda görünmesi bir hafta kadar sürebilecek, bir milyon dolarlık ücretsiz oyun içi para birimi verecek. Soygunları başlatma yeteneğine sahip oyun içi bir daireye 200.000 dolar harcamalısınız ve nedenini aşağıda açıklayacağız.

Alınması gereken araçlar açısından bakarsak, Buzzard askeri helikopter almak iyi bir fikirdir. Bu 1,75 milyon dolara mal olacak, bu yüzden biraz tasarruf etmeniz gerekecek, ancak sizi hızlıca haritanın her tarafına götürecek ve gökten ateş gücü sağlayacak.

GTA Online'ı başlatırken rütbenizi (yani seviyenizi) hızlı bir şekilde artırmak istemenizin nedenleri vardır. Birkaç rütbe yükselmek, Simeon ve Lamar gibi karakterlerin telefonunuzdan sizinle iletişim kurmasına ve iş vermesine ve GTA'nın deneyim puanı olan RP ve para kilidini açmanın daha fazla yolunu sağlayacaktır.

Silah alımları da rütbenize bağlıdır. Örneğin, bir silah deposundan Mikro SMG satın almak istiyorsanız, önce 5. seviye olmanız gerekir. Bu yüzden, bu erken seviyeleri hızlıca geçmeye değer.

2. GTA Online soygunları para kazanmak için iyi bir yoldur ve oyunun en eğlenceli kısmıdır

gta online soygunları

GTA'da beş soygun var (bir öğretici soygun dahil) ve oyunda yeniyseniz, bunları kontrol etmek zorundasınız. GTA 5'in ana hikayesindeki soygunlara benziyorlar, sadece aynı anda bir göreve katılan dört oyuncu içeriyorlar. Hala serideki herhangi bir oyunda sahip olabileceğiniz en iyi GTA deneyimlerini temsil ediyorlar.

Soygunlara erişmek için ya başka bir oyuncunun soygununa katılmanız ya da oyun içinde 12. seviyeye ulaşmanız ve kendinize bir apartman dairesi alıp soygunu başlatmanız gerekiyor. En önemlisi, üç arkadaşınızın soyguncularda size eşlik etmesini sağlamalısınız. Eşleştirme ile bulabilirsiniz ancak hem güvensizdir hem de aynı soyguncu ile dört soygunun hepsini oynamak size bir bonus ödemesi sağlayacağından güvenilir arkadaşlarınızla yapmak daha iyi olacaktır. Oyunu ücretsiz kapan veya daha önceden sahip olanlar ve yarı iyi PC'leri olan diğer insanları tanıyorsanız, suç arkadaşları bulmanız umarım çok fazla zor olmayacaktır.

Dörtlü grubunuzdan biri, görünüşe göre Criminal Enterprise Başlangıç ​​Paketi ile birlikte gelmeyen GTA Online'da High-End daire olarak adlandırılan daireye ihtiyaç duyacaktır. Soygun bu şekilde başlatılır. Telefonunuzu oyun içinde çıkararak, internet tarayıcısına gidip Money and Services'e tıklayarak satın alabilirsiniz. Dynasty 8 oyun içi daireler satan çevrimiçi mağazadır.

Soygun odasına sahip en ucuz daire, oyunun bu sürümü ile Rockstar tarafından verilen ücretsiz parayla kolayca alınabilecek 200.000 $ değerindeki Del Perro Heights'tır. Yine, bir soyguna ev sahipliği yapmak için, 12 veya daha üst seviyede olmanız gerekir. Herkesin bu büyük ölçekli görevlere meydan okuyabilmesini sağlamak için ilgili tüm oyuncular için en azından 12. seviye olması görevin başarılı olması açısından önemlidir.

Mürettebatınızdaki diğer üç oyuncu ile yeni dairenizdeki soygun odasına girebilir ve bu görev zincirlerini başlatabilirsiniz. Her soygun, bir final ile birlikte bir kaç kurulum aşamasına ayrılır ve hepsini ilk kez bitirdiğinizde bonus ödemesi alırsınız (ve sırayla bitirince de başka bir bonus ödemesi alırsınız). Her soygunun, ücretsiz verilen milyon dolarlık oyun içi para biriminizi oraya buraya harcamadıysanız, kolayca karşılayabileceğiniz bir kurulum maliyetine sahip olduğunu unutmayın.

Bu kurulum parasını her bir soygunu tamamlayarak kolayca geri kazanacaksınız. Oyunun derinliklerine indiğinizde, Doomsday ve Diamond Casino Heists'leri de almayı düşünebilirsiniz, ancak şimdilik endişelenmeniz gereken tek şey temel soygunlarla uğraşmaktır. Onları daha yüksek zorluklarda tekrarlamak size daha fazla ödeme kazandırır.

3. 2 kat deneyim ve para vermediği sürece rekabetçi modlara zaman harcamayın

2 kat para ve tecrübe

GTA Online'da çok sayıda çevrimiçi rekabet modu var (Adversary Modes olarak adlandırılıyor), ancak nadiren arkadaşlarla açık dünyada faaliyet yapmak kadar eğlenceli. Yine de, özellikle oyunda yeniyseniz, onları oynamak isteyebileceğiniz nedenler var.

Her hafta, Rockstar genellikle iki kat ödülle belirli bir Düşman Modunu vurgular. Bu, rütbenizi hızla artırmanıza ve biraz nakit kazanmanıza izin verecektir. Telefonunuzda sizi rakip modlara davet eden mesajlara bakın ve bir eşleştirme ekranına girmek için üzerlerine tıklayın.

Yine, sadece ödeme iki katına çıktığında odaklanmaya değer. Kendinizi PvP'de harcamayın, çünkü bazı modlar oldukça eğlenceli olsa da, GTA Online'ın en iyi kısmı değildir.

4. Araçlarını isteğin yere istediğin zaman teslim ettirebilirsin

araç teslimi

Bu, bir başlık özelliğinden çok uzaktır, ancak oyunun nasıl çalıştığına ilişkin açıklamasını kaçırmanız durumunda bunu bilmek faydalıdır. Telefonunuzu çıkarıb, kişilerinizdeki Mechanic adını tıklayın, onu arayın ve depoladığınız araçlardan herhangi birinin size gelmesini sağlayın. Zaman kazanmak için GTA oynarken bu sayısız kez kullanacaksınız ve bilmeye değer.

5. Diğer online oyuncular işinize taş koymaya çalışacak bu yüzden Pasif modu açın

gta online pasif mod

GtA Online, size sıkıntı yaratan tiplerle dolu. Diğer oyuncular, deneyiminizi mahvedemeden Los Santos'u keşfetmek istiyorsanız, Etkileşimler menüsünü çıkarmak için klavyenizdeki 'M' tuşuna basın. Buradan, Pasif Mod'a gidin ve açın. Bu, oyuncuların sizi vurmasını engelleyecektir. Bununla birlikte, bir grup GTA Çevrimiçi etkinliğinin bir ortak sunucuda oynanması gerektiğini ve Pasif Mod'u kapatmanızı gerektireceğini unutmayın.

Diğer oyuncuların eğlencesini kesmek ve işlerini baltalamak GTA Online'ın can damarıdır ve sonunda kendiniz de yapacaksınız. Bu nedenle, boş bir sunucu bulduğunuzda orada uzun süre takılıp görevlerinizi yapın, böylece birisinin görev ortasında sizi havaya uçurması tehdidi olmadan biraz para kazanabilirsiniz.

Bu geçici bir çözüm, ancak oyundaki ilk saatlerinizde dünyayı biraz daha az rahatsız edici hale getirme görevi görecektir.

6. Oyunun derinliklerine girmedikçe Shark Cards satın almamaya çalışın

Gta online shark cards

GTA Online'daki her şey oyun içi para birimi ile satın alınabilir, ancak özellikle milyonlarca oyun içi dolara mal olan ve ağzınızın suyunu akıtan araçlardan bazılarını satın almak istiyorsanız, oyunda para kazanmak zaman alıcı olduğundan gözünüz dönebilir. Rockstar, oyun içi para birimini Köpekbalığı Kartları şeklinde satarak size istediğiniz şeyi almanız için hızlı bir nakit enjeksiyonu sağlar. Yine de GTA Online'da iyi vakit geçirmek için bunları satın almanıza gerek yok.

GTA Online'da saatlerce vakit geçirirseniz, özellikle oyunu Epic'ten ücretsiz olarak aldığınız için, her zaman istediğiniz araba, iş veya daire için kendinizi biraz harcama yapma konusunda haklı çıkarabilirsiniz. Nihayetinde, dijital para satın almanın, oyun oynamaya devam etmedikçe oyun deneyiminizi geliştirmesi olası değildir.

7. Hoşunuza giden etkinliklere odaklanın

gta online aktiviteleri

GTA Online'ı başlattığınızda, yeni standartlarınızın ayarlanması gerekebilir. Haritada yapılacak çok şey var ve sürekli telefonunuzda yeni etkinliklere davet edilirsiniz. Oyundaki her şey harika değil, ve iyi vakit geçirmek için hepsini oynamak zorunda da değilsiniz.

Bir gece kulübüne sahip olmak, olması gerektiği kadar eğlenceli değildir, mekandaki gerçek DJ'ler cool bir dokunuş olsa bile. Bir hangar sahibi olmak gerçekten klas, özellikle de bazı özelleştirilebilir uçaklar varken, ama önceliğiniz olmamalı çünkü çok pahalı bir aktivite. Satın alabileceğiniz bazı araçlar harika görünüyor, ancak kilidini açmak için yeterli para kazanmak saatler sürebilir.

Soygunlar, oyunun ilk başlarında hızlı para kazanmak için açık bir şekilde öne çıkıyor. Satın alabileceğiniz farklı iş kollarnından bazıları, ne olduklarına bağlı olarak onlarla ilişkili eğlenceli aktivitelere sahiptir (ve bu ücretsiz sürüm, çok sayıda işletme almanıza yetecektir), ancak aynı zamanda oyunda görevlerin çoğu için haritanın bir ucundan diğerine araba sürmeniz gerekecek. 

Bir işkence rutinine sıkışmış gibi hissettiğiniz an başka aktivitelerde rahatlamaya çalışın

8. Ücretsiz GTA oyun içi para promosyonlarına dikkat edin

ücretsiz gta online paraları

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Rockstar özellikle belirli bir dönemde oturum açtığınız takdirde ücretsiz GTA parası verme konusunda giderek daha cömert davranmaya başladı. Bu yılın başında, oyunu iki hafta boyunca iki kez açanlara 2 milyon dolar verdi. Benzer promosyonlar için Rockstar Games'in sosyal kanallarına göz atın. Bu kadar düzenli değiller, ancak genellikle yılda birkaç kez ortaya çıkarlar ve oyunda yeniyseniz, ciddi bir fark yaratmak için yeterli parayı kazanabileceksiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Sevgilisi ile Whatsapp Yazışmalarını Analiz Eden Adam

Sonraki

Ünlü filmlerin hiç görmediğiniz yüzünü gösteren 12 kamera arkası fotoğrafı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.