Ünlü Yayıncı Annesinin Öğrenci Kredi Borcunu Ödedi


Fortnite yayıncısı Aydan Conrad, annesinin üniversite döneminde aldığı kredi borcunu kapattığını söylediği anlarda duygu dolu sahneler yaşandı.

Bazı yayıncılar kötü sözleri ve davranışlarıyla haber olurken Aydan Conrad gibi kimi yayıncılar da yaptıkları jestlerle sosyal medyanın ve haberlerin gündemine geliyor. Bilindiği üzere öğrenci kredi borçları Amerika'nın başlıca toplumsal sorunlarından birini oluşturuyor. 2016 yılı istatistiklerine göre üniversite mezunu ortalama bir Amerikan vatandaşının 37.000 dolardan fazla kredi borcu olduğu saptanmıştı. Borçlu olanların %60'nın ödemekte zorlandığı bu borç için bankalara başvurup yeni bir kredi borcuna girdiği de araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştı.

Ünlü Twitch yayıncısı ve profesyonel Fortnite oyuncusu Aydan Conrad, annesini içinde bulunduğu kredi borcu batağından kurtararak yayın platformu tarihinde eşsiz bir jeste imza attı. Yayıncının annesinin borcunun tutarı açıklanmadı lakin Aydan tüm borcu ödeyerek annesini borçtan azad etti. Twitch'te 1.4 milyon takipçisi bulunan Aydan aynı zamanda “Ghost Gaming”in de sözleşmeli oyuncusu. Şu ana kadar katıldığı turnuvalardan 127.000 dolar kazanç elde etti.

Twitch'te yaptığı canlı yayın esnasında annesini arayan Aydan, kredi borcunu ödediğini söylemesine rağmen annesi “Ödeyemezsin, federal bir borç değil ki. Bu borca dokunabileceğini sanmıyorum.” sözleriyle ilk etapta oğluna inanmadı. Aydan'ın bir ismi telaffuz etmesinin ardından annesinin güvensizliği şaşkınlığa dönüştü. Yaşadığı sürpriz sonrasında kadın ağlamaya başlayınca canlı yayında olan oğlu da ağlamamak için kendini zor tuttu.


Yazarın Diğer Yazıları

Wi-Fi 6 Geldi: 2020 de Wi-Fi 6 ile ilgili bilmeniz gerekenler Önceki

Wi-Fi 6 Geldi: 2020 de Wi-Fi 6 ile ilgili bilmeniz gerekenler

Canlı Yayın Sırasında CSGO Oyuncusunun Evine Otomobil Çarptı Sonraki

Canlı Yayın Sırasında CSGO Oyuncusunun Evine Otomobil Çarptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.