Uzmanlar tarafından, İzleyicilerin Kalp Atış Hızlarını Ölçerek Seçilen en Korkunç 10 Film

Uzmanlar tarafından, İzleyicilerin Kalp Atış Hızlarını Ölçerek Seçilen en Korkunç 10 Film

korku filmlerini seviyorsanız, kalp atışlarınızı hızlandıracak en KORKUNÇ 10 korku filmini sizler için hazırladık.

Arkadaşınızla en korkunç korku filminin hangisi olduğunu tartışıyorsanız ve karar veremiyorsanız, cevabınız bizde. BroadbandChoices platformu, izleyicilerin en yüksek puanlı (IMDb, Rotten Tomatoes ve Reddit'te) korku filmlerini izlerken kalp atışlarının ölçüldüğü bir çalışma yaptı.

Bu yüzden korku filmlerini seviyorsanız, kalp atışlarınızı hızlandıracak en iyi 10 korku filmini sizler için hazırladık.

Uzmanlar tarafından, İzleyicilerin Kalp Atış Hızlarını Ölçerek Seçilen en Korkunç 10 Film

10. sıra: The Visit, 2015

The Visit, 2015

IMDb puanı — 6.2

Kalp atış hızı: 79–100 bpm

15 yaşındaki Becca ve 13 yaşındaki Tyler, büyükanne ve büyükbabalarına gidiyor. Anneleri onlarla çatışmadan önce onları hiç görmemişlerdi. Büyükanne ve büyükbaba torunlarını görmekten mutlu ama onlara akşam 21:30'dan sonra odalarından çıkmamalarını söylüyorlar. Ve yakında, çocuklar nedenini öğrenecekler.

9. sıra: The Descent, 2005

The Descent, 2005

IMDb puanı — 7.2

Kalp atış hızı: 79–122 bpm

Aktif bir yaşam tarzını seven bir grup cesur kız, dağlara gider ve gizemli bir mağara bulur. İçeride ne olduğunu bilmiyorlar, bu yüzden içeri giriyorlar ve çıkış kayalar tarafından kapatılıyor. Kızlar bir çıkış yolu bulmaya çalışırlar ama çok geçmeden mağarada yalnız olmadıklarını anlarlar.

8. sıra: Babadook, 2014

Babadook, 2014

IMDb puanı — 6.8

Kalp atış hızı: 80–116 bpm

Amelia, Sam adında 6 yaşında bir erkek çocuğunun bekar bir annesidir. Çocuk, kocasının öldüğü gün doğdu ve şimdi her yerde canavarlar görüyor. Bir keresinde annesinden ona gizemli Babadook hakkında bir kitap okumasını ister - yakında bir kitap karakterinden daha fazlası olacak bir canavar.

7. sıra: The Conjuring 2, 2016

The Conjuring 2, 2016

IMDb puanı — 7.3

Kalp atış hızı: 80–120 bpm

Bu çok popüler bir korku filminin devamı. Devamında, Warren'lar, perili olan 4 çocuklu bekar bir anneye yardım etmeye çalışıyor.

6. sıra: It Follows, 2014

It Follows, 2014

IMDb puanı — 6.8

Kalp atış hızı: 81–93 bpm

Kolejden bir adamla bir dizi tuhaf randevunun ardından, ana karakter Jay, onu lanetlediğini ve garip bir yaratığın onu her zaman takip etmesine neden olduğunu öğrenir. Ve bu yaratığın tek bir amacı var - onu öldürmek.

5. sıra: Paranormal Activity, 2007

Paranormal Activity, 2007

IMDb puanı — 6.3

Kalp atış hızı: 82–127 bpm

Genç bir çift (Katie ve Micah) banliyölere taşınır. Huzurlu yaşamları, evlerinin etrafındaki garip sesler tarafından bozulur. Katie, kocasına 8 yaşından beri garip bir varlık tarafından takip edildiğini söyler. Micah, onlar uyurken evlerinde neler olduğunu anlamak için bir video kamera almaya karar verir. Ve bundan sonra, varlık çok daha aktif hale gelir.

4. sıra: Hereditary, 2018

Hereditary, 2018

IMDb puanı — 7.3

Kalp atış hızı: 83–109 bpm

Annie Graham'ın annesi öldükten sonra ailesinin başına korkunç şeyler gelmeye başlar. Ancak ailenin kendisi ideal değil ve her gün sakladıkları korkunç sırları öğreniyoruz.

3. sıra: The Conjuring, 2013

The Conjuring, 2013

IMDb puanı — 7.5

Kalp atış hızı: 84–129 bpm

Bu, paranormal olayları inceleyen Warren ailesi hakkında ilk film. Film, hayatlarından gerçek bir olaya dayanıyor ve bir iblis tarafından terörize edilen bir çiftçi ailesinin hikayesini anlatıyor.

2. sıra: Insidious, 2010

Insidious, 2010

IMDb puanı — 6.8

Kalp atış hızı: 85–133 bpm

Josh ve Renai'nin yeni bir evde başlarına gelen bir dizi garip olaydan sonra en kötü şey olur - 10 yaşındaki oğulları Dalton komaya girer ve doktorlar ona nasıl yardım edeceklerini bilemezler. Eve döndüğünde ise korkunç olaylar yaşanmaya devam eder. Ve çok geçmeden herkes çocuğun başka bir dünyayla bağlantılı olduğunu anlar.

1. sıra: Sinister, 2012

Sinister, 2012

IMDb puanı — 6.8

Kalp atış hızı: 86-131 bpm

Bir yazar ve ailesi, bundan bir yıl önce bütün bir ailenin öldürüldüğü bir eve taşınıyor. Suçun gizemini çözmenin anahtarı olan videoları bulur. Ancak evde, yazarın hayatını tehlikeye atan bazı garip şeyler olmaya başlar.


Yazarın Diğer Yazıları

Bilgisayar Ekranınızda Görüntü Yoksa Ne Yapmalısınız? Önceki

Bilgisayar Ekranınızda Görüntü Yoksa Ne Yapmalısınız?

Google Haritalara Çok Kullanışlı Bir Özellik Geldi Sonraki

Google Haritalara Çok Kullanışlı Bir Özellik Geldi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.