Var Olduğunu Bilmediğiniz 6 Gizli Spotify Özelliği

Var Olduğunu Bilmediğiniz 6 Gizli Spotify Özelliği

Spotify'ın size söylemediği ama erişebileceğiniz birçok şık özellik var. İşte, bilmediğiniz en gizli Spotify özellikleri.

Müzik dinleme platformu Spotify, çıktığından bu yana birkaç yıl içinde 87 milyondan fazla ücretli aboneyi bir araya getirerek dünyayı gerçekten ele geçirdi ve bu rakamın önümüzdeki yıllarda çok daha artacağına kesin gözle bakılıyor. Spotify, Apple Music, Google Play ve Amazon Prime Music'i açık ara farkla geride bırakarak online müzik dinleme pazarına hükmediyor.

Bu kadar fazla düzenli dinleyicisi ile, bu kullanımı kolay hizmetin, dinleyicileri tarafından tam olarak keşfedilmiş olduğunu düşünebilirsiniz ama durum öyle değildir.

Var Olduğunu Bilmediğiniz 6 Gizli Spotify Özelliği

Özel Seanslar

Bazen dinlediğimiz şarkılar kaliteden ziyade utandırıcı keyifler barındırabilir. Tüm dünyanın müzik zevkinizin ne kadar harika olduğunu görmesine izin veren Spotify'ın sosyal yönlerinden keyif alsanız da, bazen işleri biraz özel tutmak istersiniz. Canınız sürekli kaliteli müzikten sıkıldığı zaman ve İsmail YK dinlemek istediğinde, sağ üst köşedeki açılır menüyü tıklayın, “özel seans” ı seçin ve arkanıza yaslanıp şarkının keyfini çıkarın.

Silinmiş Oynatma Listelerini Kurtarın

Belki de bir parti için bugüne kadarki en sağlam çalma listesini yapmak için özenle saatlerce uğraştınız ama ertesi gün listenin silindiğini farkettiniz. Hayatının gecesinin müzik listesini kaybetmenin yasını tutmak yerine, yalnızca Hesap Ayarlarınıza gidin ve sonsuza dek kaybettiğinizi düşündüğünüz her bir listeyi kurtarmak için “çalma listelerini kurtar” özelliğini seçin.

Dünyanın Her Yerindeki Yöresel Müziklere Erişin

Spotify'ın en sinir bozucu unsurlarından biri, bazı özelliklerin ve bazı sanatçıların yalnızca belirli ülkelerde deneyimlenebilmesidir. Bu tam olarak bir Spotify özelliği olmasa da, bunun üstesinden gelmenin yolları var. Artık dünyanın herhangi bir ülkesinden VyprVPN veya Ivacy gibi bir VPN ile engellenen Spotify ve SoundCloud'un keyfini çıkararak, en sevdiğiniz sanatçıların tümüne tam ve sınırsız erişim sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için normal hesabınızı kullanmaya devam edeceğinizi unutmayın ki bu da harika bi özellik.

Gelişmiş Arama

İster favori şarkıcınıza benzer şarkıcılar arayın, ya da bir zamanlar duyduğunuz ama çok fazla hatırlayamadığınız bir şarkıyı arayın, Spotify sizin yanınızda. Az kullanılan "gelişmiş arama" özelliği, tam olarak aradığınız müziği bulmak için farklı anahtar kelimeler kullanmanıza ve bunları türe, stile, zamana ve albüme göre filtrelemenize yardımcı olur.

Müzik Kalitesini Ayarlayın

En sevdiğiniz albümün sakin sularına kendinizi sokmaya çalışıyorsanız fakat lakin ses kalitesinin çok daha iyi olması gerektiğini düşünüyorsanız, endişelenmeyin. Ses ayarlarını değiştirmek için Spotify'nın “müzik kalitesi” özelliğini kullanabilirsiniz. Ayarlarınıza gidin ve “normal kalite” den “aşırı kalite” ye kadar çeşitli seçenekler arasından seçim yapın. Unutmayın ki, aşırı kalitede müzik akışı önemli miktarda veri kullanır. Benzer şekilde, hareket halindeyseniz ve biraz daha düşük bir ses kalitesinin sakıncası yoksa, mobil verilerinizin sınırı aşmasını önlemek için normal kaliteye dönebilirsiniz.

Yeni bir Dil Öğrenin

Spotify ciddi bir eğitim aracı olarak ortaya çıkmaya başladı ve şimdi ücretsiz dil derslerini dinleyerek abonelik ücretinizin katbe kat fazla karşılığını alabilirsiniz. Dil Superstar kanalı, Almanca, Japonca, Rusça ve İtalyanca gibi dilleri, birkaç basit ve hızlı dersle öğrenmenizi sağlar.

Herhangi bir ücretli hizmette olduğu gibi, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak önemlidir. Müzik dinleme deneyiminizi bir üst seviyeye taşımak için bu 6 Gizli Spotify Özelliği'ni mutlaka bir kontrol edin


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Android telefonları iPhone'dan daha iyi yapan 10 özellik Önceki

Android telefonları iPhone'dan daha iyi yapan 10 özellik

YouTube'dan para nasıl kazanılır? Sonraki

YouTube'dan para nasıl kazanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.