WhatsApp'ta bir sohbet nasıl başa sabitlenir?


Birçok kişi, tüm önemli sohbetleri listenin en üstünde tutmak için pin seçeneğini kullanır. WhatsApp'ta bir sohbet nasıl sabitlenir? Bu yazıda pin seçeneği hakkında bazı bilgiler topladık, ve aşağıda açıkladık.

WhatsApp, daha kolay iletişim için birçok seçenek sunar ve işte başka bir tanesi daha. Uygulama belirli sohbetlere daha kolay erişmek için sohbeti listenin başına sabitlemenize izin verir. Bu seçenek, bazı konuşmalara hızlı erişim gerektiğinde çok kullanışlıdır. Böylece bir kaç sohbeti diğerlerinden ayırabilirsiniz.

Sabitleme seçeneği hakkında ipuçları

Üç arkadaştan gelen en fazla üç mesajı sabitleyebilirsiniz. Android akıllı telefonlara ve iPhone'a bir mesaj sabitlemek biraz farklı bir işlemdir. WhatsApp'ı henüz yüklemediyseniz, ancak bu seçeneği beğendiyseniz ve yararlı bulduysanız, Android'deki Play Store'dan veya iPhone'daki Apple mağazasından ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz. WhatsApp, diğer birçok kişiyle gruplar halinde sohbet etmenize izin verdiği için, iletileri grup görüşmesinde de sabitleyebilirsiniz.

Android'de mesajları sabitleme

Android akıllı telefonlarda bir sohbeti sabitlemek için birkaç şey bilmelisiniz. En önemli olduğunu düşündüğünüz en fazla üç grup veya bireysel sohbeti sabitleyebilirsiniz. Böylece bu konuşmalara daha kolay erişebilirsiniz.

Bir sohbeti sabitlemek için, sohbete basılı tutup ekranın üst kısmındaki raptiye simgesini tıklamanız gerekir. Konuşmayı sabitlediğinizde, sağ köşede küçük bir işaret gösterilir. WhatsApp, konuşmayı da kolayca sabitlemenizi ve sabitlemeyi kaldırmanızı sağlar. Böylece, sabitlemeyi kaldırdığınızda işaret kaybolur. Bu seçeneğin yanı sıra, sohbete uzun süre basarak sohbeti susturabilir veya arşivleyebilirsiniz.

iPhone'da mesajları sabitleme

Bir sohbeti iPhone'da sabitlemek için yapmanız gerekenler şunlardır. WhatsApp'ı açtığınızda ileti dizileri listesine gidin. Ardından, sabitlemek istediğiniz ileti dizisinin üzerinde kaydırmanız gerekir. Ekranın solundan sağ tarafına doğru kaydırın.  İletiyi okunmamış olarak işaretlemek için sabitleme seçeneğini göreceksiniz. Buna tıkladıktan sonra sohbetinizi konuşma listesinin en üstüne sabitleyeceksiniz ve ayrıca belirli bir sohbet için çerçevenin sağ köşesinde küçük bir raptiye işareti göreceksiniz.

İPhone'da Android akıllı telefonda olduğu gibi üç sohbeti sabitleyebilirsiniz. Konuşmanın sabitlemesini kaldırmak için prosedür aynıdır. Konuşmaya basın ve kaydırın. Sol tarafta bir simge göründüğünde sabitlemeyi kaldırmanız yeterlidir. İşte bu kadar.

İletiyi grup sohbetine sabitleyin

WhatsApp'ta bir grubunuz varsa veya onun bir yöneticisiyseniz, muhtemelen tüm üyelerinize yaklaşmanın bir yoluna ihtiyacınız vardır. Bu nedenle, belirli bir mesaj yazarken, biraz daha uzun süre basılı tutun ve pin seçeneğine tıklayın. Bu şekilde, grubunuzdaki tüm üyeler konuşma alanına girdiklerinde mesajı görürler.

Pin özelliği, çok sayıda üyeniz olduğunda ve hepsinin bazı önemli bilgileri, grup kurallarını veya üyelerinizin okuması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir şeyi görmesini istediğinizde önemlidir. Bu seçenek, tüm üyelerinizin mesajı en az bir kez okumasını sağlar.

Grup sohbetleri, tüm yazılı içeriği okumadan mesajlarda arama yapma, bağlantıya davet etme, gruptaki kişileri arama, belge ve paylaşılan bağlantıları arama gibi pek çok özelliği içerir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

 Windows 10 Güncellemesi Çok Yakında Açıklanacak!

Sonraki

Netflix hesabınızı nasıl yeniden başlatırsınız?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.