Yayıncı 2 Dakikalık Sponsorluk Ödemesini İfşa Etti


İngiliz yayıncı iki dakikalık kısa sponsorluk ödemesinin tutarını söyleyemese de farklı biçimde gösterdi.

İkramiyeler (Bounties) Twitch partnerleri için ekstradan avantaj olarak biliniyor. Twitch platformu reklam veren ile yayıncı arasındaki bağlantıyı sağlayarak, yayıncıların kanalının büyümesine katkı sağlıyor. Popüler yayıncılar bu konularda ketum olmayı seviyorlar lakin her seviyeden Twitch ortağı bulunduğu için bazı şeyler sır olarak kalmıyor.

İngiliz ‘Nemz38' kullanıcı isimli Twitch ortağı (partner) yayın sırasında sohbetinden bir izleyicisi “Parasite” filminin fragmanından ne kadar ödeme aldığını sordu. Yayıncı kazandığı rakamı yayında paylaşmanın doğru olup olmayacağı, başına sıkıntı açıp açmayacağı hususunda emin olamayınca tereddüt içinde kaldı. Yayıncı daha sonra hiç akla gelmeyecek bir yolla ne kadar para kazandığını izleyicileri ile paylaştı.

Nemz38, kazandığı parayı şifaen belirtmenin yasak olduğunu öğrenince yayınını yapmakta olduğu ‘Dark Souls III' oyununda karakter ismi değiştireceğini belirterek, karakter ismini “$200” olarak yapınca “Parasite” filminin fragmanından elde ettiği geliri de ifşa etmiş oldu. Sohbetindekiler yayıncının bulduğu bu yola emojilerle olumlu tepkilerini dile getirirken bazı izleyicileri de kısacık bir görüntüden 200 dolar kazancı fazla buldu.


Yazarın Diğer Yazıları

Google CEO'su: Yapay zeka (Al) bu yüzden düzenlenmeli Önceki

Google CEO'su: Yapay zeka (Al) bu yüzden düzenlenmeli

İnternette yapmayı bırakmanız gereken 6 şey Sonraki

İnternette yapmayı bırakmanız gereken 6 şey

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.