Yayıncılar İçin Kötü Haber: Twitch Gelir Payını %70'ten %50'ye Düşürmeyi Planlıyor

Yayıncılar İçin Kötü Haber: Twitch Gelir Payını %70'ten %50'ye Düşürmeyi Planlıyor

Bloomberg'e göre yayıncıların Twitch ortaklık programı aracılığıyla kanal aboneliklerinden elde ettikleri gelir payını %70'ten %50'ye düşürecek.

Amazon'un sahip olduğu en popüler canlı yayın platformu Twitch, gelir payını kendi lehine düşürmeyi planlıyor.

Planlara aşina olan anonim kaynaklardan alıntı yapan Bloomberg'e göre, Twitch bir dizi değişiklik düşünüyor ve bunların arasından en tartışmalı olanı, yayıncıların Twitch ortaklık programı kapsamında kanal aboneliklerinden elde ettikleri gelir payını %70'ten %50'ye düşürecek.

Yayıncılar İçin Kötü Haber: Twitch Gelir Payını %70'ten %50'ye Düşürmeyi PlanlıyorBunun yanı sıra yayıncılar için birden fazla abonelik katmanı ve her birine hak kazanmak için gereken belirli kriterler getirilip getirilmemesi tartışılanlar arasında. Çoklu katmanlar ve gelir paylaşımındaki azalma, muhtemelen Twitch yayıncıları tarafından pek hoş karşılanmayacaktır.

Twitch, şu anda yayıncıların YouTube gibi rakip platformları kullanmasını engelleyebilecek münhasırlık kısıtlamalarının kaldırılmasını da düşünüyor.


Kaynak: https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-04-27/amazon-s-twitch-seeks-to-revamp-creator-pay-with-

Yazarın Diğer Yazıları

Facebook'tan Korkutan Veri Açıklaması Önceki

Facebook'tan Korkutan Veri Açıklaması

ABD Yaptırımlarından Sonra Huawei'de Ne Oldu? Sonraki

ABD Yaptırımlarından Sonra Huawei'de Ne Oldu?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.