YouTube Müzik Vs. YouTube Premium

YouTube Müzik Vs. YouTube Premium

Spotify ve Apple Music gibi YouTube Music, YouTube tarafından geliştirilen bir müzik akışı hizmetidir. Kullanıcılara, normalde YouTube'da bulunan müzik videolarının yanı sıra parçaları da gözden geçirme şansı verir, ancak burada türler ve önerilere göre sınıflandırılırlar.

Premium katmanda YouTube Premium olmasına rağmen hala YouTube altındadır. Reklamlar olmadan ve içeriklerinde biraz daha fazla çeşitlilik olması dışında, YouTube'un sahip olduğu her şey budur. YouTube Müzik'ten farklı olarak, YouTube Premium kullanıcılarının abonelik için ödeme yapması gerekir.

Diğer artı özellikler, arka planda oynatmaya izin vermeyi içerir; bu, kullanıcıların diğer uygulamalar açıkken bile şımartabileceği ve ekran kapalıyken bile dinleyebileceği anlamına gelir. YouTube Premium altında YouTube Originals, YouTube, YouTube Music ve YouTube Music Premium'a sahip olursunuz.

Eskiden YouTube Red olarak bilinen YouTube Premium, esasen kullanıcılara yalnızca müziğin aksine YouTube tarafından yayınlanan tüm videolara erişim sağlayan ücretli abonelik hizmetidir.

YouTube Müzik ile YouTube Premium arasındaki tartışmaya bakalım.

Youtube

Fiyatlandırma:

YouTube Müzik, tüm resmi şarkıları ve videoları reklamlarla kesintiye uğramış olsalar bile tek bir platformda dinleyebildiğiniz ücretsiz bir müzik hizmetidir.

Bir aylık ücretsiz deneme süresinin ardından, YouTube Premium abonelik ücretleri her ay 11,99 ABD dolarıdır. 6 üye içeren aynı Aile paketi için ek 6 $ yüklemeniz gerekir.

Ayda 11,99 ABD doları karşılığında kullanıcılar Google Play Müzik, YouTube Müzik ve YouTube Premium'a erişebilir. Hizmet, kendi başına her ay 9,99 ABD doları olan YouTube Music Premium'u da içerir.

Öğrenciler için cazip bir bonus, sadece 6,99 $ ödemelerini gerektiren 5 $ 'lık indirimleridir.

Bu iki hizmet ideal olarak aynıysa, neden ödeyesiniz? Bir kere, tamamen aynı değiller. Premium sürüm, ücretsiz sürümden çok daha fazla özelliğe ve bonuslara sahiptir, bunların tümü aşağıda incelenecektir.

İçerik

İçerik söz konusu olduğunda, bir paketin diğerinden daha fazla çeşitliliği vardır, ancak en önemlisi, bu paket sık sık reklam kesintileri içermez.

Youtube müzik

Ücretsiz YouTube Müzik uygulaması kapsamında, içeriğiniz büyük olasılıkla reklamlarla kesintiye uğrayacaktır. İkinci olarak, ekranınız kapalıyken veya diğer uygulamalar açıkken müziğinizi dinlemeye devam edemezsiniz. YouTube Müzik, premium sürüm kadar çok özelliğe sahip değildir. YouTube Müzik'te elde edeceğiniz şey müzik videoları, canlı konserler ve cover şarkılardır.

Ücretsiz kullanılabilirliğine rağmen, YouTube Müzik hala bazı övgüye değer özelliklere sahiptir. Bunlar arasında size özel şarkı önerileri, şarkı sözleri ve cümleleri kullanarak kullanıcıların şarkıları bulmalarına, yeni şarkılar keşfetmelerine ve eskilerini hatırlamalarına yardımcı olacak akıllı bir arama bulunur.

Hepsi iyi ve güzel ancak aylık 11,99 ABD doları abonelik için tüm bunları ve çok daha fazlasını YouTube Premium paketi altında edinebilirsiniz.

YouTube Premium

YouTube Originals'a Erişim:

YouTube Orijinalleri, yalnızca YouTube tarafından üretilen orijinal içerikleri içerir. Bu yapımlardan bazıları Cobra Kai, Escape the Night, Impulse ve Lazer Team'dir.

Bunlar ve diğer birçok dizi, yalnızca Premium abonelerin erişebildiği özel içeriklerdir. Orijinal içerik üretmeye hevesli Hulu ve Netflix gibi, YouTube da sürekli olarak yetişiyor.

Google Play Müzik'e Erişim:

YouTube Premium aboneleri, fazladan para ödemeden otomatik olarak Google Music Play'e erişirler. Esasen, tüm Google Müzik aboneleri otomatik olarak YouTube Premium paketini alır ve tüm YouTube Premium aboneleri, Google Play Müzik'in yanı sıra YouTube Music Premium da alır. Bunun nedeni, hepsinin Google'a bağlı olmasıdır.

Çevrimdışı İçerik:

Premium abonelik kapsamında, kullanıcılar daha sonra izlenmek üzere ses ve video dosyalarını kolayca indirebilirler. Video dosyaları 1080p çözünürlüğe kadar çözünürlüklerde gelir. Bu, kullanıcıların internete erişiminin olmadığı uzun yolculuklarda yararlı olabilir. YouTubePremium altında, tüm bu videoları indirmeniz için bir simge sağlanır.

YouTube Music Premium'a Erişim

Bu, bildiğiniz ve sevdiğiniz YouTube Müzik hizmetinin reklamsız sürümüdür. Bunun dışında video ve ses dosyalarını indirebilir, arka planda diğer açık uygulamalarla ve hatta ekran kapalıyken oynatabilir. Tüm bu görevleri YouTube ve YouTube Müzik uygulamasında yapmak imkansızdır.

Videolarınızın reklamların sık sık kesintiye uğramasından rahatsızsanız, muhtemelen onlardan kurtulmak için bu ücreti ödemeye ikna olmayacaksınız. Ancak, genel olarak, karşılığında alacağınız kusursuz içerik akışına bakarsanız, üstteki tüm ekstra avantajlardan bahsetmeye gerek yok, bu 11,99 ABD doları oldukça adil görünüyor.

Tüm yeni deneyimlerde olduğu gibi, bir karar vermenin en iyi yolu onu denemektir. Ve neyse ki, YouTube Premium tam da bunu yapmanıza izin veren bir aylık ücretsiz deneme ile birlikte geliyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Windows 10'da Uygulamalar Parola ile Nasıl Korunur? Önceki

Windows 10'da Uygulamalar Parola ile Nasıl Korunur?

Xbox One S mi yoksa Xbox One X mi? Sonraki

Xbox One S mi yoksa Xbox One X mi?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.