Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Ajanda tutmak, hiçbir zaman toplantıya geç kalmamanızı sağlamanın kesin bir yoludur. Zoom ile bir kerelik veya yinelenen bir video görüşmesi planlayabilir ve herkesin takvimlerine gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Zoom toplantısını nasıl planlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

İlk önce, Windows 10 PC, Mac, iPhone, iPad veya Android akıllı telefonunuza Zoom uygulamasını indirin. Yüklendikten sonra Zoom uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.

Ardından, Ana sayfada “Schedule” düğmesini seçin.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Toplantı Planla penceresi görünecektir. Burada bakmanız gereken birçok toplantı seçeneğiniz olacak. İşte yapmanız gerekenler.

Toplantının saatini, tarihini, süresini ve adını ayarlayarak başlayın. Bu yinelenen bir toplantı olacaksa, "Yinelenen Toplantı" listesinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Ayrıca, bu bölümün sağ alt köşesindeki Saat Dilimini not ettiğinizden emin olun.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Ardından, "Toplantı Kimliği" ni ayarlayın. Güvenlik sorunları nedeniyle, kişisel toplantılar için yalnızca Kişisel Toplantı Kimliğinizi kullanmanızı öneririz. Bu bir iş toplantısıysa, “Otomatik Olarak Oluştur” seçeneğini seçili bırakın. Ek koruma katmanı için bir toplantı şifresi gerektirdiğinizden emin olun.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Şimdi video ve ses ayarları geldik. Bu seçenekler toplantı sahibine ve katılımcıya ait videoyu toplantıya ve iletişim yöntemine (telefon, bilgisayar sesi veya her ikisi) katıldıklarında açık veya kapalı olacak şekilde ayarlamanızı sağlar.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Toplantı daveti ve hatırlatıcısını Outlook'a, Google Takvim'e veya farklı bir takvim platformuna göndermek isteyip istemediğinizi seçin.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Son olarak, video konferansınızı daha güvenli hale getirmek için seçebileceğiniz birkaç gelişmiş seçenek vardır. Gelişmiş Seçenekler menüsünü açmak için "Gelişmiş Seçenekler" in yanındaki oku tıklayın.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Zoom'u daha güvenli hale getirmek için şu ayarları kontrol etmenizi öneririz:

Bekleme odasını etkinleştirin

Girişte katılımcıları sessize alın

Yalnızca kimliği doğrulanmış kullanıcılar katılabilir: Zoom için oturum açın

Ve bu ayarı devre dışı bırakın: Ana bilgisayardan önce katılmayı etkinleştir

Ayrıca, toplantıyı otomatik olarak kaydetmek isteyip istemediğinize karar verebilir ve hatta alternatif bir toplantı sahibi ekleyebilirsiniz. Alternatif bir toplantı sahibi, yardımcı toplantı sahibi ile aynı toplantı içi izinlere sahiptir. Alternatif toplantı sahibi ile yardımcı toplantı sahibi arasındaki önemli fark, alternatif toplantı sahibinin yardımcı toplantı sahibinin yapamayacağı zamanlanmış toplantı başlatabilmesidir.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Ayarları beğeninize göre şekillendirmeyi bitirdikten sonra, pencerenin sağ alt köşesindeki "Programla" düğmesini seçin.

Zoom'da toplantı nasıl planlanır?

Zoom toplantınız şimdi planlanmıştır ve bilgiler seçtiğiniz takvime gönderilir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

İzolasyonla başa çıkan karakterler hakkında mutlaka görülmesi gereken 7 film Önceki

İzolasyonla başa çıkan karakterler hakkında mutlaka görülmesi gereken 7 film

Tespitleriyle, bu kadar olur dedirten 15 internet kullanıcısı Sonraki

Tespitleriyle, bu kadar olur dedirten 15 internet kullanıcısı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.