Zoom karanlık modu nasıl açılır

Zoom karanlık modu nasıl açılır

Video konferans karanlık tarafa dönüyor ve bundan kaçınılamaz!!! Zoom'da karanlık modu açmak için yapmanız gerekenler şunlar.

Zoom, dünyanın en popüler video konferans araçlarından biridir ve evden çalışmak genellikle ofise gidecek insanlar için yeni bir standart haline geldiğinden, popülerlikte ani bir artış görmüştür.

Bu paha biçilmez bir araçtır, ancak varsayılan parlak beyaz arayüzü herkesin zevkine uygun değildir. Ekranlardan gelen beyaz ve mavi ışığın gerçekten uykunuzun kalitesini etkileyip etkilemediği tartışmaları devam ederken, karanlık modda uygulamaları kullanmak özellikle geceleri çalışırken parlamayı kesinlikle azaltır.

Karanlık modda Zoom gibi uygulamaların kullanılması mobil cihazlarda pil ömründen tasarruf edilmesine yardımcı olabilir. Beyaz pikseller siyah olanlardan çok daha fazla güç kullanır (özellikle siyah piksellerin gerçekten kapalı olduğu AMOLED ekranlı cihazlarda), bu nedenle daha koyu bir arayüz seçmek telefonunuzun şarjlar arasında belirgin şekilde daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilir.

Zoom'da karanlık modu etkinleştirmek her zaman kolay değildir ve tüm cihazlar için mümkün değildir, ancak resmi olarak desteklenmediğinde bile benzer bir efekt oluşturmak ve aynı avantajlardan bazılarını elde etmek için kullanabileceğiniz birkaç hile ve teknik vardır.

İPhone ve Android için Zoom karanlık modu

Ne yazık ki, şu aşamada, iPhone veya Androidde Zoom için karanlık mod seçeneği yoktur ve mobil uygulama, telefonunuzun sistem genelindeki ayarlarına da uymaz. Umarım bu seçenek gelecekteki bir güncellemeyle birlikte gelir.

Ancak, Zoom'u kullanırken uygulamanın video seçeneklerini ayarlayarak cihazınızın pilinin biraz daha uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. 'Ayarlar' simgesine dokunun ve 'Toplantı'yı seçin, ardından' Her zaman videomu kapat 'etiketli anahtara dokunun. Bu, toplantılara yalnızca sesli olarak katılacağınız anlamına gelir;

Windows için Zoom karanlık modu

Windows için Zoom karanlık modu

Zoom masaüstü uygulaması karanlık mod sunmaz, ancak Chrome kullanarak bir Zoom toplantısına katılırsanız karanlık modu zorlayabilirsiniz. Denemek için chrome://flags/#enable-force-dark adresini ziyaret edin ve  varsayılan olmayan seçeneklerden birini seçin. Herhangi bir çalışmayı diğer tarayıcı sekmelerine kaydedin ve 'Değişikliği etkinleştirmek için' Yeniden başlat'ı tıklayın.

Değişikliği tersine çevirmek için chrome://flags/#enable-force-dark sayfasına geri dönün ve ayarı tekrar 'Varsayılan' olarak değiştirin, ardından tarayıcıyı yeniden başlatın.

MacOS için Zoom karanlık modu

MacOS için Zoom uygulaması işletim sisteminizin ayarlarına uyar, bu nedenle karanlık modu etkinleştirmek için sistem tercihlerinizi kolayca açabilir, 'Genel'i ve' Karanlık 'görünüm seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu, tüm işletim sisteminizin ve desteklenen tüm uygulamaların görünümünü değiştirir.

Değişikliği tersine çevirmek ve macOS'u önceki görünümüne döndürmek için işlemi tekrarlayın ve 'Hafif' görünüm seçeneğini seçin.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Star Wars (Yıldız Savaşları) filmleri hangi sırayla izlenmeli Önceki

Star Wars (Yıldız Savaşları) filmleri hangi sırayla izlenmeli

LG bir sonraki amiral gemisi telefon konseptini yayınladı Sonraki

LG bir sonraki amiral gemisi telefon konseptini yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.