İPhone ekranı nasıl kaydedilir

İPhone ekranı nasıl kaydedilir

Birine telefonda bir şeyin nasıl yapılacağını anlatma derdine son. Apple ile yaptığınız her şeyi kaydedin ve yollayın. Videoyu izleyerek herşey daha kolay.

Diyelim ki, ekranınızda yaptıklarınızı iPhone'unuzda kayda almak istiyorsunuz - ister oyun oynarken, ister önemli bir uygulamanın nasıl açılacağını göstermek için ya da sadece eğlence olsun diye görüntü kaydetmek isteyebilirsiniz. Android telefonların aksine, bunu yapmanın açık bir yolu yok, ancak Apple'ın bir iOS ekran kaydedici özelliği var - nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bu nedenle, iPhone'unuza ekranın nasıl kaydedileceği ve gelecekte daha kolay hale getirmek için nasıl bir kısayol ayarlayacağınızla ilgili basit bir rehber hazırladık.

İPhone ekranı nasıl kaydedilir


1
Yapmanız gereken ilk şey, ana sayfada olması gereken iPhone'unuzun ayarlar menüsüne girmektir. Ayarlar menülerinde, üçüncü seçenek grubunda Kontrol Merkezi'ni bulup seçin ve ardından Kontrolleri Özelleştir (iki seçeneğin ikincisi) öğesine dokunun.

Burada, Kontrol Merkezinizde görünen tüm fonksiyonların bir listesini göreceksiniz. Ekran Kaydını Daha Fazla Kontrolde bulabilirsiniz. Solundaki yeşil oka dokunun, dahil uygulamalar listenize eklenecektir. Ayrıca yararlı olacağını düşünüyorsanız daha fazla işlev ekleyebilirsiniz.

2
Kontrol Merkezinizde şimdi bir ekran kaydedici kısayolu bulunacak. Zaten bilmiyorsanız, Kontrol Merkezi, iOS 12 veya sonraki sürümlerde ekranın sağ üst köşesinden kaydırarak ve iOS'un eski sürümlerinde kaydırarak ortaya çıkarabileceğiniz küçük bir seçenek çubuğudur.

Şimdi ekran kaydedici kısayoluna sahipsiniz, yukarıda açıklandığı gibi Kontrol Merkezini getirin. Ekranın ikinci yarısındaki simgeler satırlarında, çevresinde beyaz bir daire bulunan beyaz bir nokta bulun. Bu ekran kaydedici butonu.

3
Bu kayıt, mikrofonunuzdaki sesi içermiyor. Bunu etkinleştirmek istiyorsanız, kayıt yapmadığınızda ekran kaydedici düğmesini basılı tutun. Bu, mikrofonu açıp kapatmanızı sağlayan başka bir menü açacaktır. Etkinleştirmek için sadece mikrofon düğmesine basın.

Artık ekranı iPhone'unuza kaydedebiliyorsunuz. Hemen deneyebilirsiniz.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

iPhone assistive touch nasıl açılır Önceki

iPhone assistive touch nasıl açılır

Spotify'dan şarkı nasıl indirilir Sonraki

Spotify'dan şarkı nasıl indirilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.