iPhone assistive touch nasıl açılır

iPhone assistive touch nasıl açılır

Bozuk bir güç düğmesinin en büyük dezavantajı, pili korumak için telefonu uyku moduna geçirmek veya kapatmak için ekranı kapatamamanızdır.

Ama korkmayın yeni bir telefon almanıza gerek yok

Erişilebilirlik seçeneklerinde AssistiveTouch özelliğini etkinleştirdiğinizde bir iPhone'u kilitleyebilir veya güç düğmesine dokunmadan kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik'i açın.

AssistiveTouch öğesine inin ve AssistiveTouch'ı AÇIK duruma getirmek için seçim düğmesine dokunun. Özellik etkinleştirildiğinde geçiş yeşil olacaktır.

Ekranın kenarında, ortada beyaz bir daire bulunan küçük bir koyu kare görünmelidir. Bu kare simgeyi ekranınızdaki uygun bir yere sürükleyebilirsiniz.

AssistiveTouch menüsünü açmak için daire simgesine dokunun ve ardından cihaza özel komutlara erişmek için "Aygıt" düğmesine dokunun.

"Ekranı Kilitle" simgesini göreceksiniz. İPhone'unuzun ekranını kilitlemek istiyorsanız buna bir kez dokunun. İPhone'un kapatma kaydırıcısını etkinleştirmek istiyorsanız dokunun ve basılı tutun.

Artık iPhone'unuz uyku kipine geldiğinde, uyandırmak için sadece ana ekran düğmesine dokunun. İPhone'unuzu kapatma kaydırıcı düğmesini kullanarak kapattıysanız, tekrar açmak için şarj kablosunu kullanarak cihazı takmanız gerekir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Spotify, Apple Music ve Google Play Music İnceleme Önceki

Spotify, Apple Music ve Google Play Music İnceleme

İPhone ekranı nasıl kaydedilir Sonraki

İPhone ekranı nasıl kaydedilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.