Game of Thrones sevenlerin izlemesi gereken diziler


Game of Thrones gerçekten efsane bir diziydi ama her güzel şey gibi o da bitti. İşte yerine izleyeceğiniz 20 dizi.

Muhtemelen zaten Game of Thrones'in her bölümünü izlediniz ve şimdi boş zamanlarınızda başlamak için yeni bir diziye ihtiyacınız var. İşte size Game of Thrones'a benzeyen 20 dizi. Sıralama rastgeledir. 

Game of Thrones sevenlerin izlemesi gereken diziler


1
Spartacus
Bir sürü şiddet sahnesi ve çıplaklık ile dolu büyüleyici ve kanlı TV şovları izlemeyi seviyorsanız ve Roma tarihi hakkında bir dizi izlemeyi isterseniz, o zaman Spartacus'u kaçırmayın. Amerikan TV dizisi, bir şekilde, Roma Cumhuriyeti'ne karşı bir köle ayaklanmasına yol açan kahraman Trakyalı gladyatörün hikayesine dayanıyor. Ağızları açık bırakan aksiyon sahneleri ve duygusal dakikalarla doludur. Bu nedenle, görsel olarak harika bir tarihi tiyatro dizisinin hayranıysanız, (Spartacus: Blood and Sand başlıklı) ilk sezonu, altı bölümlük bir prequel olan Spartacus: Gods of the Arena ve son iki sezon Spartacus: Vengeance ve Spartacus: War of the Damned'i inceleyin

2
The Tudors
Tudors, Kral Henry VIII'in saltanatı ve evliliklerini yani hayatını anlatır. Bu seri izleyicilere yakışıklı ve şehvetli genç Henry'yi tanıtıyor. Bize İngiltere’nin 16. yüzyıl kraliyet sarayını anlatıyor olsa da, prodüksiyon çoğunlukla tarihin kesilmiş bir versiyonudur ve dramatik bir entrika ve trajedi hikayesi anlatmak için gerçeklerin dışında biraz da kurgu eklemiştir. Gösterinin size mükemmel bir tarih dersi vermesini ve bölümlerin sizi koltuğun ucunda tutmasını istemiyorsanız buna bir şans verin deriz.

3
Da Vinci's Demons
Bu tarihi fantazi serisi, Leonardo Da Vinci’nin Rönesans Floransa'sındaki ilk yıllarını gözler önüne seriyor. Sanatçı, mucit, hayalperest, idealist, aşk adamı, kılıç ustası ve 20'li yaşlarının ortalarında olan bu ismi sadece Floransa değil tüm dünya bilecektir.

Da Vinci'nin Şeytanları tarihsel gerçekleri anlatsa da, bir çok fantastik öğenin olduğunu da bilmeniz gerekir. Bu nedenle, tarihsel yanlışlıklar hakkında şikayet etmeyi bırakıp, bölümlerin tadını çıkarmak daha iyi olur.

4
The Borgias
Borgias, 15. yüzyıl İtalya'sındaki tüm gücü kontrol eden rezil suç ailesinin yaşamına odaklanıyor. Rodrigo Borgia, birkaç oğlu, evlilik ittifakları, cinayet ve entrikaları sayesinde Papa Alexander VI olarak görevini yerine getirmeye çalışıyor. Öyleyse, eğer güç, aile, din ve ilişki odaklı bir dizi arıyorsanız, bunu kaçırmamalısınız.

5
The White Queen
Karşınızda mahkeme entrikası, cinayet, romantizm ve baştan çıkarma ile ilgili tarihi bir drama daha var. Beyaz Kraliçe, savaşın parçaladığı 15. yüzyıl İngiltere'sinin bir tasviridir. Hikaye, İngiltere tahtına giden yolda hiç bir şeyin durduramayacağı üç farklı fakat aynı derecede amansız kadının hikayesini anlatıyor. Bu on bölümlük mini dizi sizi ekrana bağlayacak sürükleyici bir hikaye sunar.

Bu nedenle, eğlenceli bir tarihsel drama izlemek isterseniz bunu deneyebilirsiniz. Ancak bir belgesel değil, tarihi kurgu olduğunu unutmayın.

6
The Last Kingdom
The Last Kingdom, Bernard Cornwell’in kitap serisi The Saxon Tales’ın bir uyarlamasıdır. Dizi 872’de, İngiltere’nin çeşitli krallıklara bölündüğü ve bu toprakların Vikingler tarafından düzenli olarak saldırıya uğradığı, yağmalandığı ve yönetildiği zamanları anlatır. Hikaye, ailesi istilacı Vikingler tarafından öldürülmüş bir Sakson olan Untred'in hayatı hakkındadır. Çocukken esir alınan ve büyütülen Untred'in bu iki kimliğiyle mücadelesini keyifle izleyebilirsiniz.

Bu diziyi izlerken, sadece tüm görkemli dövüş sahnelerini, fantastik hikayesini ve nefes kesen fotoğrafçılığını görmeyecek, aynı zamanda her karaktere büyük özen gösterildiğini göreceksiniz.

7
Knightfall
Knightfall, Hristiyanlığın en değerli emanetlerini koruyan, Orta Çağ'dan oluşan askeri bir grup olan Tapınak Şövalyelerinin düşüşünü anlatır. Kutsal Topraklardaki savaşlardan, 13'üncü Cuma günü dağılmalarına yol açacak ihanete herşeyin kötüye gittiği zamanları göz önüne seriyor. 13. Cuma lanetinin de bu olaylardan çıktığını söyleyelim.

8
Vikings
Vikings bize, okyanusun karşısındaki uzak kıyıları keşfeden ve basan bir Viking savaşçısı ve çiftçisini anlatıyor. Orijinal Kanada-İrlanda serisi, başlangıçta bir minidizi olarak planlanmıştı ama hayranlardan ve eleştirmenlerden aldığı muazzam desteğin ardından, beş sezondan daha fazla bir süre yayınlandı! Game of Thrones gerçek hayranlarının kaçırmaması gerekir.

9
Reign
Bu tarihi drama, Fransa'ya Prens Francis'le evlenmek üzere gelen 15 yaşındaki İskoç Kraliçesi Mary'nin hikayesini anlatıyor. Genç kız mahkemenin siyasi ve cinsel entrikalarıyla karşı karşıya kalır. Prens'in ebeveynleri ayarlanmış evliliği geciktirmek isterken Francis'in üvey kardeşi de Mary için romantik duygular beslemektedir. Eğlenceli ve tiyatro tadında bir oyun izlemek istiyorsanız, Reign denemeye değer.

10
Black Sails
Robert Louis Stevenson’ın romanı olan Hazine Adasının öncesini anlatmaktadır. Dizi, Kaptan Flint korsanlarıyla romandan 20 yıl önceki yaşamını anlatıyor. Belki de iyi bir korsan dizisi arıyorsunuzdur? İlgi çekici, son derece zorlayıcı bir hikayesiyle kesinlikle dikkatinizi çekmeli.

11
Merlin
Merlin, kaderi tarihteki en büyük kral olmak olan Camelot Kraliyet Mahkemesinde genç Prens Arthur'un hizmetkarıdır. Merlin'in kaderi ise Prensi korumak. Büyü yasa dışıdır, bu yüzden güçler gizli olarak kullanılmalı… Ama dizi, Arthur efsanelerinin geleneksel versiyonlarından farklı. Toplam 65 bölümle 5 sezon yayınlandı!

12
Rome
Roma başlangıçta bir televizyon mini dizisi olarak planlandı, ancak harika dizilerin gerçek TV şovları olması gerektiğini biliyoruz, değil mi? Bu tarihsel dramda, Roma cumhuriyetinden otokratik imparatorluğa geçiş, Julius Caesar, ailesi, halefi Octavian Augustus ve ayrıca bazı sıradan askerler ve aileleri açısından anlatılıyor. Roma İmparatorluğu'nun kirli yönlerini gizlemeye çalışmayan bir dizi arıyorsanız bu klasiği mutlaka deneyin.

13
Outlander
Outlander, Diana Gabaldon'ın tarihi seyahat romanı üzerine kuruludur. Hikayenin konusu, gizemli bir şekilde 1740 İskoçya'sına kadar sürülen evli bir II. Dünya Savaşı hemşiresi Claire'e dayanıyor. Kalbi, iki uzlaşmaz yaşamda birbirinden tamamen farklı iki erkek arasında gözyaşı döküyor, İskoçya halkının onun bir İngiliz casusu olabileceğini düşündüğü gerçeğinden bahsetmemize bile gerek yok…

14
Marco Polo
Bu dizinin ilk sezonu, 13. yüzyıl Çin'indeki Venedikli kaşif Marco Polo'nun maceralarını anlatıyor. Kublai Han tarafından esir alındıktan sonra, Marco mahkemede yaşam kültüründe nasıl gezinileceğini öğrenmelidir.
Masraflı prodüksüyonu kesinlikle birçok açıdan parlıyor. Renkli setler ve nefes kesici açık hava sahneleri, ilk birkaç dakika içerisinde sizi içine çekecek!

15
Diğer Diziler
"The Shannara Chronicles", "The Walking Dead", "Outcast", "Westworld", "Black Death", "Into the Badlands" Game of Thrones'a şu veya bu yönden benzeyen diğer bazı dizilerdendir.

Zombi dizisiyle ne alakası var diyorsanız burada kıstasımız her iki dizide de hiç ummadığınız karakterlerin ölmesi olmuştur.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Bilmeniz Gereken 25 Temel Windows Klavye Kısayolu

Sonraki

Netflix izleme geçmişi nasıl silinir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.