Ailecek izleyebileceğiniz 15 ilham verici film


Aile film gecesi için hangi filmlerin iyi olduğunu bilmiyorsanız, işte Tekmoloji tarafından derlenen harika seçimlerden oluşan bir koleksiyon. Hem çocuklarınız hem de siz bu filmlerden çok keyif alacaksınız.

Aile, her insanın hayatındaki en önemli şeydir. En yakınınızla ve en sevdiğinizle vakit geçirmek, diğer pek çok şeyden iki kat daha keyiflidir; masa oyunları oynayabilir, tatile gidebilir veya ilginç filmler izleyebilirsiniz.

Ailecek izleyebileceğiniz 15 ilham verici film


1
Patch Adams
Dr. Adams, meslektaşlarından farklıdır. Sevgi ve kahkahanın tüm hastalıklar için en iyi tedavi olduğunu düşünüyor. Dr. Adams hastalarının hayatını böyle değiştiriyor. Bu, izledikten sonra sizi daha nazik biri yapacak canlı ve dokunaklı bir film.

2
Mutluluğun Peşinde
Chris Gardner bekar bir baba ve oğlunu mutlu etmek için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Ne yazık ki hayat ona daha fazla meydan okuyor. Bir satıcının küçük maaşı tüm faturaları ödemeye yetmiyor ve Chris ve oğlu evlerinden çıkarılıyor ve sokaklarda dolaşmak zorunda kalıyorlar. Adam yeni bir iş bulur, ancak talih kuşu yine vurmaz. Yine de, bu koşullar bile onu kıramaz çünkü oğlu için güçlü kalması gerekir.

3
The Diving Bell and the Butterfly - Le scaphandre et le papillon
Elle Magazine'in genel yayın yönetmeni Jean-Dominique Bauby 43 yaşındayken yıkıcı bir felç geçirir. Sonuç olarak tek gözü hariç tüm vücudu felç olur. Buna rağmen, iyi gözünün yardımıyla diğer insanlarla iletişim kurmayı başarır. Bir kişi doğru harfi söylediğinde göz kırparak, sadece ruhunda ne hissettiğini iletmeyi başarmakla kalmaz, aynı zamanda bir kitap da yazar.

4
Pay It Forward
Dünyayı nasıl daha iyi hale getireceğinizi biliyor musunuz? Küçük Trevor biliyor. İyiliğin dünyaya yayılması için bir planı vardır. Örneğin, birine yardım edersiniz ve ondan size teşekkür etmesini değil, diğer üç kişiye yardım etmesini istersiniz ve bu üçünün her biri de iyiliğini başka üç kişiye iyilik yapar. Ama plan işe yarıyor mu? Trevor kontrol etmeye karar verir ve bir iyilikler zinciri başlatır.

5
A Good Year
Genç ve başarılı bir yönetici olan Max Skinner, merhum amcasının evini satmak için Fransa'ya gelir. Bir an önce evden kurtulmayı bekler, ancak mülkte hak iddia eden tek kişinin kendisi olmadığı ortaya çıkar. Yeni arkadaşlar ve inanılmaz olaylar, ana karakterin güç ve paradan daha önemli şeyler olduğunu anlamasını sağlar.

6
Amélie - Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain
Amelie, yaşadığı dünyanın güzel ve hoş bir yer olduğuna ve her eylemin bir anlamı olduğuna inanıyor. Bir gün bir kutu bulup sahibini aramaya karar verir; maceraları da böyle başlar. Bu, sihir ve başkalarının kaderine katılarak onların hayatlarını sadece daha renkli hale getirmekle kalmayıp, aynı zamanda kendi hayatlarımızı da yeni renklere boyadığımızı anlatan bir film.

7
Life of Pi
Bu, hayvanat bahçesi görevlisinin oğlu Pi'nin hayatı hakkında inanılmaz bir hikaye. Çocuk ailesiyle birlikte Kanada'ya taşınmaya karar verir, ancak yeni evine giderken denizin ortasında fırtına sonucunda gemileri batar. Pi hayatta kalır, ancak teknede bir Bengal kaplanı da dahil olmak üzere sadece birkaç hayvan var. Bize hayatın zorluklarıyla nasıl baş edeceğimizi öğreten son derece güzel bir film.

8
Dreamer: Inspired by a True Story
Babası at yetiştiriciliği yapan küçük bir kız olan Cale, ailesiyle birlikte bir çiftlikte yaşıyor ve büyüyünce babasının işine devam etmeyi hayal ediyor. Baba ve kızı ona olan derin sevgiye rağmen karşılıklı bir anlayışa sahip olmaktan uzaktır. Cale, babasından en sevdiği atı iyileştirmesini istediğinde her şey değişir. Çocuğun ata olan sevgisi babası için büyük bir itici güç olur ve en sevdiği kızın mutluluğundan daha önemli bir şey olmadığını anlar.

9
Peaceful Warrior
Bir jimnastikçi olan Dan Millman, mutlu bir yaşam için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir: ödüller, takım arkadaşları, kızlar ve çılgın partiler. Ama bir gün hayatı tamamen değişir; bir trafik kazası geçirir ve çok sayıda yara ve çürük alır. Hastaneden çıktıktan sonra, ona yeni bir insan potansiyeli dünyası açan Sokrates adında harika bir adamla tanışır. Şimdi Dan'in değişmesi ve yeni bir hayata başlaması gerekiyor.

10
Pollyanna
11 yaşındaki Pollyanna, ailesinin ölümünden sonra katı halasının yanına taşınmak zorunda kalır. Pollyanna, ebeveyn sevgisi atmosferinden katı kurallar ve yasaklar dünyasına geçer. Ama kız pes etmez; babası ona önemli bir şey öğretir - her koşulda hayattan nasıl zevk alınacağını. Tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz iyi bir film.

11
School of Life
Bay D adında yeni bir öğretmen Fallbrook Ortaokuluna gelir ve herkes ona deli olur. Öğrenciler hem onu ​​hem de diğer öğretmenleri severler - Bay Warner hariç. Bay Warner, okulun Yılın Öğretmeni olmak için yarışıyor, ancak genç öğretmenin gelmesiyle kazanma şansı azalıyor

12
Cinderella
Bu, babası dul kaldıktan sonra iki kızı olan Tremaine adında sinsi ve kötü bir kadınla evlenen genç Külkedisi hakkında bir hikaye. Kısa bir süre sonra yeni akrabalar konağa taşınır ve Külkedisi'ni hizmetçiye dönüştürür. Babasının ölümünden sonra bile kız pes etmez ve hayattaki güzel şeyleri düşünmeye devam eder. Yakışıklı bir gençle tesadüfen karşılaşması hayatını değiştirir. Bu, daha iyi şeylere inanmak istemenizi sağlayan iyi ve inanılmaz derecede güzel bir peri masalı.

13
Ron Clark Hikayesi
Bu, kimsenin kayıtsız kalamayacağı gerçek olaylara dayanan iyi bir uyarıcı masaldır. Genç ve aktif bir öğretmen olan Ron Clark, New York'a taşınır ve dezavantajlı bölgelerden gelen çocukların eğitim gördüğü okulda bir iş bulur. Ron dışında öğretmenler, ebeveynler ve hatta öğrenciler toplumun tortuları olduklarını düşünüyorlar. Öğretmeye olan tüm tutkusunu ve en yeni yöntemleri, ilham vermek ve çocukların kalbini ateşlemek için kullanır.

14
Whale Rider
Filmin konusu, kıskanç erkek kardeşinin intikamından büyük bir balina sayesinde kurtarılan eski bir kabile şefi hakkındaki eski bir Maori efsanesiyle alakalıdır. Yüzyıllar sonra, Whangara kabilesinin reisi Koro, erkek varisi olmadığı için hayatının bittiğine inanıyor. Ancak torunu Pai, şef olabileceğini ve kabileye liderlik edebileceğini kanıtlamaya karar verir. Bunu yapmak için neredeyse imkansız bir şeyi gerçekleştirmesi gerekiyordu: bir dövüş sanatında ustalaşmak, büyü öğrenmek ve dev balinaya binmek.

15
Little Miss Sunshine
Küçük Olive, Little Miss Sunshine yarışmasına katılmayı hayal eder. Ailesi onu destekliyor ama kendi sorunlarını çözmekle de çok meşguller. Olive'nin yarışmaya davet edildiğini öğrenince, tüm aile üyeleri bir araya gelir ve kızlarının kazanmasına yardımcı olmak için bir yolculuğa çıkar. Mizah ve iyimserlikle dolu, şaşırtıcı derecede güzel bir film.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Kirin 9000 İşlemci Birçok Platformda Yüksek Puan Aldı

Sonraki

Batman ve Avatar 2'den En Son Set Fotoğrafları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.