Süper Kahraman Filmleri Kültürel Çürümeye Neden Oluyor


V For Vendetta, Watchmen ve Batman: The Killing Joke gibi çizgi romanların yazarı Alan Moore verdiği bir röportajda modern süper kahraman filmlerinden hiç hoşlanmadığını söyledi.

alan moore

V for Vendetta'nın yaratıcısı Alan Moore, son 10 yılda sinema gişelerini ipoteği altına alan süper kahraman filmleri hakkında konuştu.

Süper Kahraman Filmleri Sinemayı Bozuyor

Screen Rant'in haberine göre yeni süper kahraman filmlerinin sinemayı bozduğunu ifade eden Alan Moore "Artık çoğu insan çizgi romanları süper kahraman filmleriyle özdeşleştiriyor. Tim Burton'ın Batman filminden bu yana süper kahraman filmi görmedim. Hem sinemayı bozdular hem de kültürü de bir dereceye kadar bozdular" dedi.

marvel endgame

Moore sözlerinin devamında: “Bu tamamen tesadüf olabilir fakat 2016'da Amerikan halkı Nasyonal Sosyalist bir mandalinayı seçtiğinde ve Birleşik Krallık, Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı aldığında en yüksek hasılat yapan 12 filmden 6'sı süper kahraman filmiydi. Birinin diğerine neden olduğu söylenemese de bence ikisi de aynı şeyin belirtileri: Gerçekliğin reddi ve basit ve sansasyonel çözümler bulma isteği”.

wonder woman

iron man

Daha önce Taxi Driver, Goodfellas gibi filmlerin yönetmeni Martin Scorsese de benzer açıklamalar yapmış ve "Marvel filmleri sinema değil" demişti.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Realme Q2 Pro'nun Arka Paneli Deri İle Kaplı Olacak!

Sonraki

Eylül Ayının Ait En İyi 10 Akıllı Telefon Modeli Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.