Ve Sonunda Matrix: Resurrections Fragmanı, Keanu'nun Neo'su İle (yeniden) Tanışma Zamanı

Ve Sonunda Matrix: Resurrections Fragmanı, Keanu'nun Neo'su İle (yeniden) Tanışma Zamanı

Aslında fragman akıllarda bir sürü soru işareti ile geldi. Ve bu kesinlikle hatırladığımız karizmatik, mitolojik tanrısal Neo'ya benzemiyor.

Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss, yaklaşan dördüncü Matrix filminde Neo ve Trinity rollerini yeniden üstleneceği Matrix: Resurrections fragmanı nihayet yayınlandı. Filmden gelen önceki haberlerde Morpheus karakterini canlandıran Laurence Fishburne filmde yer almayacaktı ve kendisini fragmanda görmemek açıkçası filme dair bende bir eksiklik yaşattı.

Ancak orijinal üçlemeden tanıdığımız ve sevdiğimiz Morpheus'u görmeyecek olsak da, Matrix: Resurrections'ın ilk fragmanı John Wick görünümlü Keanu Reeves'i içeriyor. 

Orijinal üçlemeyi tasarlayan akıllardan biri olmadan başka bir Matrix filmi yapmak mümkün olmazdı. İlk üç filmi kardeşi Lilly ile birlikte yöneten Lana Wachowski, Matrix: Resurrections'ı yazıp yönetmek için geri döndü.

Warner Bros. Picture Group başkanı Toby Emmerich bir duyurusunda, “Lana ile Matrix'e yeniden başlamaktan daha heyecanlı olamazdık ” dedi. “Lana gerçek bir vizyoner – benzersiz ve özgün bir yaratıcı film yapımcısı – ve onun 'Matrix' evrenindeki bu yeni bölümü yazması ve yönetmesi bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

2003 yılında Matrix Revolutions ile sona eren Matrix üçlemesi, küresel gişede 1,6 milyar dolar hasılat elde etti. Üçleme, insanlarla makineler arasında bir barışla sona erdi ve insanlara Matrix'i tamamen terk etme seçeneği verdi. Ancak, hem Neo hem de Trinity son filmde ölmüşlerdi. Şimdi yeni Matrix'te hem Reeves hem de Moss'un rollerini nasıl yeniden üstlenecekleri belirsiz.

Neo, ilk Matrix'in başında olduğundan daha silik duruyor. Neo öldükten sonra ne oldu? Savaşı sona erdirmek için robotlarla yapılan anlaşmadan sonra bilincinin Matrix'e geri yüklenmesi mümkün mü? Şimdi Matrix'te, kim veya ne olduğu ve dünyanın gerçekliği hakkında hiçbir bilgisi olmayan sıradan biri olarak mı yaşıyor? Tüm bu soruların yanıtları hala meçhul.

Yine de fragman bize Matrix: Resurrections'tan neler bekleyebileceğimiz hakkında biraz fikir veiryor. Görünüşe göre Neo, yakın gelecekte San Francisco'da yaşıyor, Matrix'in en başında sıkıcı bir varoluşa hapsolmuş. Bir kafede Trinity'ye rastlar ve Trinity ona "Tanıştık mı?" diye sorar. Fragman, Matrix aksiyon sekanslarının çeşitli eylemlerini gösteriyor. Kaçmak, bükülmek, karate falan. Neo'nun bir şekilde Matrix'e geri getirildiği açık, ancak önizleme, Neo'nun orijinal üçlemede gördüğümüz versiyonu olduğunu neden veya nasıl anladığını açıklamak için çok az şey yapıyor. 

Başlangıçta Warner Bros., Matrix 4'ün resmi çıkış tarihini 21 Mayıs 2021 olarak verdi, ancak diğer birçok film gibi, o zamandan beri COVID-19 salgını nedeniyle gösterimi ertelendi. Şimdi ise filmin 22 Aralık 2022'de vizyona girmesi planlanıyor.


Yazarın Diğer Yazıları

Google; Android 12'den Önce Android 12.1 Üzerinde Çalışmaya Başladı Önceki

Google; Android 12'den Önce Android 12.1 Üzerinde Çalışmaya Başladı

En Sevdiğiniz Dizide Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 15+ Detay Sonraki

En Sevdiğiniz Dizide Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 15+ Detay

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.