Apple, online iPhone satışlarını sınırlıyor

Apple, online iPhone satışlarını sınırlıyor

Apple, coronavirüs nedeniyle üretimin düştüğü ve tedarik zincirini kısıtladığı için online iPhone satın alımlarını sınırlayacağını söyledi.

Apple, bu hafta online mağazasından satın alabileceğiniz iPhone ve iPad sayısını sınırlamaya başladı, muhtemelen coronavirüs salgınının tedarik zincirine olumsuz etkilerinden dolayı kaynaklandığı söylendi. Şirket daha önce virüsün yayılmasını sınırlamak için tüm perakende mağazalarını kapatmıştı.

Apple'ın online mağazası hakkında söylendiği üzere, belirli iPhone modellerinin satın alımlarını kişi başına iki cihaz olarak sınırlandırıyor. 

Kısıtlamalar, Apple'ın Çarşamba günü tanıtılan yeni iPad Pro modelleri ile birlikte iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone XR , iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Max için de geçerli olacağı söyleniyor. Yine de, istediğiniz kadar yeni MacBook Air veya aksesuar satın alabilirsiniz.

Apple, online iPhone satışlarını sınırlıyor

Reuters haber ajansı, Apple'ın bu tür sınırlamaları ilk olarak 2007 yılında olduğunu belirtti.

COVID-19 olarak bilinen bir solunum yolu hastalığına dönüşebilen yeni coronavirüs türü, Aralık ayında Çin'in Wuhan şehrinde keşfedildi. Dünya genelinde 246.000'den fazla insana bulaşmış ve dünya çapında 10.000'den fazla ölüme neden olmuştur.

Geçtiğimiz ay Apple, virüsün Çinli müşterileri ve ülkedeki üretim tesisleri üzerindeki etkisi nedeniyle üç aylık gelir rehberliğini kaçıracağı konusunda uyarmıştı. Ayrıca Ocak ayında Çin'deki perakende mağazalarını kapattı, ancak o zamandan beri yeniden açıldı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

5G teknolojisinin insanlığa kazandıracağı kolaylıklar Önceki

5G teknolojisinin insanlığa kazandıracağı kolaylıklar

Google, Chrome güncellemelerini askıya aldı Sonraki

Google, Chrome güncellemelerini askıya aldı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.