Apple'ın yeni MacBook Air ve iPad Pro tanıttı

Apple'ın yeni MacBook Air ve iPad Pro tanıttı

Apple online platformda düzenlediği toplantı ile yeni iPad Pro ve Macbook Air modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni modellerin üstün klavye özelliği ve Magic Keyboard olarak adlandırılan izleme dörtgene sahip olacak.

Apple mağaza çalışanları, coronavirüs pandemisinden korunmak için evden çalışırken, dünyanın en büyük tüketici elektroniği şirketinin yeni ürünler çıkarmasını engellemedi. Apple güncellenmiş bir iPad Pro tableti ve MacBook Air dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü.

Apple'ın yeni iPad Pro'sunda birden fazla arka kamera ve yeni bir klavye ve Magic Keyboard olarak adlandırılan izleme dörtgenli mevcut olacak. Yeni 11 inç. ve 13 inç. iPad'ler, iPadOS 13.4 aracılığıyla klavye desteği sunacağı söylendi.

Ayrıca, İPad Pro artırılmış gerçeklik uygulamaları için çoklu arka kameralar, A12Z Biyonik işlemci ve bir lidar sensörü de var. Yalnızca kablosuz 11 inçlik model 799 dolara, 12,9 inçlik kablosuz model ise 999 dolardan başlayacak. 

Standart depolama alanı olarak 256 GB sunan MacBook Air, Intel'in 10. nesil işlemciyle çalışacak ve Apple'ın önceki tartışmalı kelebek klavyesinin yerine, makas tabanlı Magic Keyboard'u kullanacak, fiyatlandırmasıda 999 dolar olarak yapıldı. 16 inç. MacBook Pro'nun geçen yıl tanıttığı klavyeyle aynısı olması dikkatten kaçmadı.

Perakende mağazaları ABD'de belirsiz bir süre için kapalı olmasına rağmen, müşteriler yeni modelleri online mağazası aracılığıyla sipariş edebilirler.

Apple dünya piyasasına, cihaz satışlarının % 61'ini iPhone telefon ile yapıyordu, ancak şirket 17 Şubat'ta iPhone'un arzının, " geçici olarak kısıtlanacağını " söyledi.

Geçtiğimiz çeyrekte gelirine, % 14 katkıda bulunan iPad tabletleri ve MacBook'larda iyi uyumlu güncellemeler, coronavirüs pandemisinin neden olduğu küresel etki online satışlarının artmasına yardımcı olabilir.

Apple MacBook Pro'yu en son sonbaharda güncelledi ve 16 inç. MacBook Pro'da kelebek anahtarlar, daha iyi ses ve rampa edilmiş grafikler ve işlemci seçenekleri yerine makas tuşlarına dönen geliştirilmiş bir klavye ekleyen büyük bir güncelleme getirdi.

Apple, iPad Pro'yu en son Ekim 2018'de güncelledi ve  yıllarca yavaşlayan sayıların ardından iPad satışlarında % 20'den fazla artışa neden oldu.

Mac Pro'nun Mac ekosistemi üzerindeki etkisine olumlu etki yaparken, benzer şekilde iPad Pro, iPad hattına yeni bir coşku kattı. İPadOS gelişi, 2019 yılında iPhone iOS iPad'in işletim sistemini geliştirerek, iPad evriminde bir başka büyük adım oldu.

Apple, 2019'da iPad Mini, orta kademe iPad Air ve giriş seviyesi iPad'ine donanım güncellemeleri de verdi. Premium tabletlerini kesinlikle yükseltmenin zamanı gelmişti. Tam izleme dörtgeni ve fare desteği eklemek, Apple'ın iPad modellirinde dört gözle beklenen bir özelliğidi.

Apple uygulamasında izleme paneli desteği (iOS 13.4 aracılığıyla) ve temel destek almanın yanı sıra. Trackpad desteği diğer iPad'lere de geliyor, Apple başına "trackpad destekli iPadOS 13.4, 24 Mart'ta tüm iPad Pro modelleri, iPad Air 2 ve üstü, iPad 5. nesil ve üstü ve iPad Mini için ücretsiz bir yazılım güncellemesi olarak sunulacak, Trackpad desteği iPadOS 13.4 çalıştıran herhangi bir iPad'de mevcut olacak ve Apple'ın Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 ve iPad Pro için Magic Keyboard ile çalışacak. Bluetooth veya USB üzerinden bağlanan üçüncü taraf fareler de desteklenecek.

iPad'in arkasında, Apple'ın öne bakan TrueDepth yüz tarama kamerasının daha güçlü bir sürümü gibi beş metreye kadar mesafeyi ölçen bir lidar tarayıcı var. Bu, bir sonraki iPhone Pro modelinde de olduğu bildirilen bir özellik. Apple, nesnelerin 3D taramasını vaat ediyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

iOS ve Android cihazlarda silinen WhatsApp mesajları nasıl geri alınır Önceki

iOS ve Android cihazlarda silinen WhatsApp mesajları nasıl geri alınır

Call of Duty Warzone'da Aynı Anda 200 Kişi Oynayabilecek Sonraki

Call of Duty Warzone'da Aynı Anda 200 Kişi Oynayabilecek

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.