Birçoğumuzun Kaçırmış Olabileceği 10 Apaçık Film Hatası

Birçoğumuzun Kaçırmış Olabileceği 10 Apaçık Film Hatası

Tekmoloji ekibi sadece film izlemeyi sevmiyor, aynı zamanda biraz göze çarpan ve bariz kusurları vurgulamayı da seviyor. İşte listemize girmeyi hakeden 10 film hatası.

Film çekerken, film yönetmenleri, filmin makul görünmesi için ayrıntılara mümkün olduğunca çok dikkat etmeye çalışırlar. Bazen yüzlerce hatta binlerce insan bir proje üzerinde çalışır. Ancak tüm bunlara rağmen, her küçük ayrıntıyı hesaba katmaları imkansızdır. Hatanın yanlışlıkla yanlış yerleştirilmiş bir iç eşya gibi küçük olması iyidir. Ancak bazen film yapım sürecinde çok az insanın fark edebildiği daha büyük aksilikler ortaya çıkar.

Birçoğumuzun Kaçırmış Olabileceği 10 Apaçık Film Hatası


1
Arrival (2016)
Ian'ın (Jeremy Renner) Louise'i (Amy Adams) bir battaniyeyle örttüğü sahnede, izleyiciler onun bir şeye yapıştığını fark edebilirler. Sahne açık bir alanda geçtiği için, muhtemelen bir “boom operatörünün” özel bir stand kullanarak tuttuğu bir mikrofon olduğunu düşünüyoruz.

2
Jurassic Park (1993)
Velociraptor mutfak kapısını açtığı anda, kapı pervazının arkasında, yırtıcı kuşun sağ tarafını tutan mürettebat üyelerinden birinin elinin belirdiğini fark edebilirsiniz. Belki de mankeni bu şekilde dengede tutmaları gerekiyordu.

3
Forrest Gump (1994)
“Apple” şirketi sadece 1980'de bir halka arz (halka arz) düzenledi, bu da o anda sadece yatırım yapma fırsatı olduğu anlamına geliyor. Filmdeki sahne, Forrest'ın Apple Computers'dan bir mektup aldığı 1974-1976 yılları arasında geçiyor. Sahnede, "bir çeşit meyve şirketine" zaten para yatırdığını söylüyor.

4
Iron Man (2008)
Tony Stark bilgisayarda çalışıyor ve yanında ters çevrilmiş bir kupa duruyor. “Stark” yazan grafik ters olduğu için anlayabilirsiniz. Kamera oyuncunun elindeki yakın çekim kupayı gösterdiğinde, zaten doğru konumdadır.

5
Kate ve Leopold (2001)
Darci'nin (Natasha Lyonne) düğmeye basmak için asansöre geldiği bölümde, işaret parmağını kasıtlı olarak birkaç santim sağa koyduğu açıkça görülüyor.

6
Avengers: Infinity War (2018)
Tony Stark (Robert Downey Jr.) ve Peter Parker (Tom Holland) uzay gemisinde durumun ciddiyetini tartışırken, çerçeve değişir ve hem arka planın hem de Spider-Man'in saç modelinin nasıl değiştiği açıkça görülebilir.

7
Horrible Bosses 2 (2014)
Julia Harris (Jennifer Aniston) odaya pantolon giyerek girer. Kısa bir süre sonra, sahnenin tüm katılımcıları sandalyelere oturuyor ve Julia'nın artık külotlu çorap giydiğini görebiliyoruz.

8
That Awkward Moment (2014)
Her şey Ellie'nin (Imogen Poots) kafede oturup Jason (Zac Efron) ile konuştuğu sahneyle başlıyor. Bir anda izleyiciler, penceredeki yansımanın baş hareketleriyle örtüşmediğini fark edebilirler. Birkaç karenin üst üste konulduğu açıktır.

9
Tesla (2020)
Senaryoya göre, karakterler bir fırtına sırasında açık bir alanda. Ancak yıldırım çarpmaları sırasında oyuncuların gölgesi duvara düşer. Bu sahne muhtemelen açık havada değil, bir stüdyoda çekildi.

10
The Gentlemen (2019)
Rosalind (Michelle Dockery) arabadan garaja gider ve kamera Louboutins'de ayaklarını gösterir. Ofisten ayrıldığında ve kocası (Matthew McConaughey) onu izlediğinde, farklı ayakkabılar giyiyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Windows Uygulamalarının Başlangıçta Başlatılması Nasıl Durdurulur? Önceki

Windows Uygulamalarının Başlangıçta Başlatılması Nasıl Durdurulur?

Her Şeyi Kolaylıkla Unutturup Kendini İzletebilecek 15 Film Sonraki

Her Şeyi Kolaylıkla Unutturup Kendini İzletebilecek 15 Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.