Cep Telefonlarınızda Oyunları İndirme Bitmeden Oynayabileceksiniz

Cep Telefonlarınızda Oyunları İndirme Bitmeden Oynayabileceksiniz

Android işletim sistemine entegre edilecek ‘artan dosya sistemi' sayesinde oyunların tamamen indirilmesini beklemeden oyun oynanabilecek.

Günümüzde mobil oyun dünyası başlı başına bir endüstri koluna dönüşmüş durumda. Akıllı telefonlar her geçen yıl donanımsal manada güçlendikçe mobil oyunların popülaritesi de artmaya devam ediyor. Play Store'da artık birkaç gigabyte boyutunda hacimli oyunları görmek sürpriz değil. Bazı durumlarda bir oyunun indirilmesini beklemek göreceli internet bağlantı hızları düşünüldüğünde uzun saatler manasına gelebiliyor.

Neyse ki Google bu soruna bir çözüm getirmek için kolları sıvamış durumda. Android temelli çalışan cihazlarda yeni bir dosyalama sistemi yakın bir gelecekte hizmete sunulmuş olacak. Android'e uygun aplikasyonlar hazırlayan bazı yazılımcılar Google'ın ‘artan dosya sistemi' (Incremental File System) adı verilen yeni dosyalama sistemini içeren bir yamayı Linux'un çekirdeğine yerleştirdiğini ifşa etti. Yayınlanan dokümanlarda bir programın arzu edilen cihaza internetten indirilmesi tamamen bitmeksizin çalıştırılabileceği ifade ediliyor. Microsoft ve Sony bu uygulamanın benzerini oyun konsollarında (Playstation/Xbox) halihazırda kullanıyor.

Ne yazık ki ‘artan dosya sistemi'ni Android 11 işletim sistemli cihazlarda göremeyeceğiz çünkü yeni dosyalama sistemi üzerinde hala çalışmalar devam ediyor. Artan dosya sisteminin 2021 yılında tanıtılması ve Android 12 işletim sistemiyle birlikte gelmesi bekleniyor.


Yazarın Diğer Yazıları

PUBG Mobile Profesyonel Seviye Espor Turnuvası Duyuruldu Önceki

PUBG Mobile Profesyonel Seviye Espor Turnuvası Duyuruldu

Android 11'in ön izleme sürümü yayınlandı! Sonraki

Android 11'in ön izleme sürümü yayınlandı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.