Film severler tüm zamanların en iyi 50 filmini seçti

Film severler tüm zamanların en iyi 50 filmini seçti

Harika bir film seçerken yaşadığınız ikilemleri çözmek için, film severler tarafından oylanan 50 filmden oluşan bir liste hazırladık. Bir dahaki sefere film izlemeye karar verdiğinizde, sıkıcı olduğundan endişe etmeden listeden bir tane seçebilirsiniz.

Herkes bir hafta sonunu kanepede rahatça oturup, film izleyerek ve patlamış mısır yiyerek geçirmeyi sever. Ancak film şirketlerinin her yıl 700'den fazla film çıkardığı göz önüne alındığında, hangi filmin izleneceğine karar vermek kolay bir iş değildir.

Film severler tüm zamanların en iyi 50 filmini seçti


1
The Shawshank Redemption (1994)
Morgan Freeman ve Tim Robbins'in oynadığı bu film, masumiyet iddialarına rağmen Shawshank Eyalet Hapishanesinde karısının ve sevgilisinin öldürülmesi nedeniyle müebbet yiyen bir bankacı olan Andy Dufresne'nin hikayesini anlatıyor. Hapishanede geçirdiği süre boyunca, kendisi gibi ömür boyu hapis cezasına çarptırılan diğer bir mahkum Ellis Boyd "Red" Redding ile arkadaş olur. Zamanla, hapishanede yaşamı nispeten kolay bir şekilde yaşamanın yollarını bulur ve vücudun bir hücreye kilitlenebilse de, ruhun her zaman özgür kalacağını söyleyen bir mesaj gönderir.

2
The Silence of the Lambs (1991)
Genç FBI ajanı Clarice Starling, meşhur bir psikopatik seri katile dönüşen ünlü bir psikiyatrist Hannibal Lecter ile konuşarak bir katilin sapkın zihnini çözmekle görevlendirilir. Lecter, Starling'e sadece merakını karmaşık yaşamının ayrıntıları ile beslerse yardım etmeyi kabul eder. Bu sapkın ilişki Starling'i psikolojik şeytanlarıyla yüzleşmeye ve kendi gücünü sorgulamaya zorlar.

3
The Usual Suspects (1995)
Bu film, olağan şüpheliler oldukları için bir New York polis karakolunda göz altına alınan 5 erkeğin hikayesini anlatıyor, ancak bu sefer işlemedikleri bir suç için. Birlikte polise karşı intikam operasyonu planlarlar. Operasyon planlandığı gibi gider ama efsanevi, görünüşte her şeye gücü yeten bir suçlu "Keyser Söze" etkisi hissediliyor. Aynı zamanda her birinin bir anda Söze'yi yüzüstü bıraktığını ve şimdi intikam zamanı olduğunu öğreniriz. İntikam, bir tekne patlamasında 27 adamın ölümüyle sonuçlanır ardından da asıl soru ortaya çıkar: Keyser Söze kim?

4
The Dark Knight (2008)
Kendine Joker diyen aşağılık bir suçlu aniden Gotham'ı ölüm arzusuyla kaotik bir kasabaya dönüştüğürdünde, Batman, şehri kurtarmak için dikkat ve kahramanlık arasında ince bir çizgi çizmelidir. Heath Ledger ve Christian Bale'in büyüleyici performanslarıyla desteklenen bu Christopher Nolan filmi, iyi insanların kötülükle mücadelesinde ne kadar ileriye gitmeleri gerektiği gibi soruları kışkırtan bazı düşünceler ortaya çıkarmayı başarıyor. Bu mücadelede kendileri de biraz kötülük etmeliler mi?

5
Inglorious Bastards (2009)
Alman işgali altındaki Fransa'da genç bir Yahudi mülteci olan Shosanna Dreyfus, Albay Hans Landa'nın elinde cinayetten kıl payı kaçıyor, ancak ailesinin katliamına tanık oluyor. Birkaç yıl sonra Alman savaş kahramanı Fredrick Zoller onunla ilgilenmeye başladığında intikamını planlamaya başlar. Planını harekete geçirmek için yönettiği sinema salonunda her büyük Nazi subayı için bir film galası düzenliyor. Olay, Nazileri öldürmede çok iyi hale gelen bir grup Yahudi-Amerikan gerilla askerinin dikkatini çekiyor.

6
Terminator 2 (1991)
Terminator adlı bir cyborg'un, Sarah Connor ve makinelere karşı direnişin kehanet edilen gelecekteki lideri olan doğmamış oğlu John Connor'ı öldürememesinden bu yana 10 yıl geçmiştir ve T-1000 adlı daha gelişmiş ve daha ölümcül bir terminatör John'u öldürmek için gönderilmiştir. Ancak Sarah ve John bu tehditle tek başına yüzleşmek zorunda değiller. Direniş, onları koruması için, Sarah'ı öldüremeyenle aynı görünen başka bir Terminatör gönderir.

7
Inception ​​(2010)
Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) insanların rüyalarına girme ve bilinçaltılarından sırlarını çalma yeteneğine sahip bir hırsızdır. Yeteneği onu kurumsal casusluk dünyasında kıskanılan bir isim haline getirmesine rağmen, bu sevdiği her şeye mal oldu. Geri alma şansı için, ona hayatını geri verebilecek son bir iş teklif edilir. Hırsızlık yerine, Cobb tersini yapmak zorundadır. Bu seferki görevi bir fikir çalmak değil, bir fikir yerleştirmek. Di Caprio'nun inanılmaz oyunculuğu ile birlikte yoğun ve karmaşık bir hikaye için bu filmi kaçırmayın.

8
Saving Private Ryan (1998)
İkinci Dünya Savaşı sırasında, Genelkurmay Başkanı Marshall, bir kadının 3 oğlunun öldürüldüğü ve hepsinin ölümlerinin haberlerini aynı anda alacağı konusunda bilgilendirilir. Ayrıca kadının hâlâ kayıp olan dördüncü bir oğlu daha olduğunu öğrenir.

General, en son görüldüğü bölgenin çok tehlikeli olduğu ve hayatta kalma şansının asgari olduğu söylenmesine rağmen, onu bulmak ve geri getirmek için bir birim göndermeye karar verir. Bu heyecan verici savaş filmi, savaş gerçeklerini ve parçalanmış ailelerin dramını evinize getiriyor.

9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
Genç bir kadın, 4 yıl komada kaldıktan sonra uyandığında bebeğinin gittiğini öğrenir. Genç kadının hamile kaldıktan sonra mesleğini bırakmaya ve evlenmeye karar veren ancak düğün gününde patronu ve diğer çete üyeleri tarafından vurulan Ölümcül Viper Suikast Ekibi üyesi olduğu ortaya çıkar. Şimdi patronu Bill'de dahil olmak üzere diğer faillerden intikam almak zorunda.

10
Fight Club (1999)
Oldukça sıradan bir hayata süren uykusuz bir ofis çalışanı, bir sabun yapımcısı ile tanışır ve kontrolleri dışında ülke çapında bir harekete dönüşen bir yeraltı dövüş kulübü oluştururlar.

11
Schindler's List (1993)
Barbar Nazi saltanatı sırasında beklenmedik bir şekilde insani duyguları ortaya çıkan, fırsatçı ve açgözlü bir Alman işadamı olan Oskar Schindler'in gerçek hikayesi. Fabrikalarını Yahudiler için bir sığınak haline getirir ve yaklaşık 1100 Yahudi'nin Auschwitz toplama kampındaki gazdan kurtulmasını sağlar.

12
Guardians of the Galaxy (2014)
Gizemli bir gümüş küreyi çaldıktan sonra, Dünya'lı Peter Quill'i, kötü niyetli Ronan tarafından yönetilen bir insan avının ana hedefi haline gelir. Ronan ile savaşmak ve galaksiyi kurtarmak için Quill, Galaksinin Koruyucuları olarak bilinen galaksiler arası suçlulardan oluşan bir ekibi bir araya getirir.

13
Pulp Fiction (1994)
Jules Winnfield ve Vincent Vega, suç patronu Marcellus Wallace için tetikçi olarak çalışmaktadır.. Bir boksör olan Butch Coolidge, Wallace'ye para borçludur, ancak geri ödemek yerine, şehirden kaçmayı planlar. Wallace uzaklardayken, Vincent'tan karısı Mia'ya iyi zaman geçirtmesini ister. Bu insanların bazıları kendilerini kurtarıyor, bazıları kurtaramıyor ve seçimleri nedeniyle uygun bir sonda bir araya geliyorlar. Bu 4 kişinin hayatı doğrusal olmayan bir şekilde iç içe geçiyor. Bazıları kendilerini kurtarırken bazıları başarılı olamıyor.

14
The Departed (2006)
Yeni mezun olan iki polis memuru karşıt yolları seçer. Billy Costigan, tutuklanmasını sağlamak için ona karşı kanıt toplamak üzere İrlandalı mafya Frank Costello ile gizli çalışma için görevlendirilir. Gerçek kimliği sadece üstlerinden 2'si tarafından bilinir. Öte yandan, diğer memur Colin Sullivan, Costello'nun bir koruyucusudur ve onun için bilgilendirici olarak çalışır. Ancak, hem polis hem de mafya arasında, ortasında bir köstebek olduğu anlaşıldığında, her polis memuru, diğer 'sıçanın' kimliğini açıklamak için elinden geleni yapmalıdır.

15
Braveheart (1995)
Gizli gelini kendisine tecavüz etmeye çalışan bir İngiliz askerine saldırdığı için idam edildiğinde, 13. yüzyıl efsanevi İskoç kahramanı William Wallace, İngiltere Kralı I. Edward'a karşı bir isyan başlatır ve tüm zamanların en iyi filmlerinden birinin konusu olur.

16
Forrest Gump (1994)
Bu, IQ'su düşük, ancak iyi niyetli bir adamın hikayesidir. Buna rağmen, bir yeteneği var: orduya katılmasına, madalya kazanmasına, ünlü bir karides balıkçılığı filosu oluşturmasına, insanları koşmaya teşvik etmesine, insanlara bağış yapmasına ve başkanla birkaç kez bir araya gelmesine olanak tanıyan çok hızlı koşabilme yeteneği. Ama hiçbiri onu ilgilendirmiyor çünkü sadece okulun ilk gününde arkadaş olduğu çocukluk sevgilisi Jenny Curra'yı düşünmektedir.

17
The Prestige (2006)
Alfred Borden, Robert Angier ve eşi Julia, bir sihirbazın arkadaşları ve yardımcılarıdır. Julia'nın kazara öldüğü bir gösteri sırasında Robert, Alfred'i bunun için suçlar ve rakip olur. Her ikisi de ünlü sihirbazlar olurlar, ancak rekabetten dolayı birbirlerinin performanslarını sabote etmeye devam ederler. Alfred gizemli bir numara yaptığında, Robert sırrını bulmakta takıntılı hale gelir.

18
WALL·E (2008)
WALL-E, insanlığı dünyayı terk etmeye zorlayan çöplük yığınlarını temizlemek için kalan son robottur. Bir evcil hamamböceği ve son canlı bitki ile yaşıyor. Bir gün, zarif bir keşif robotu olan EVE, Dünya'daki yaşamın bir kez daha sürdürülebilir olduğuna dair kanıt bulmak için Dünya'ya gönderilir. İlk görüşte vurulan WALL-E, molozda bulduğu canlı bitkiyi EVE'ye gösteriyor. Bir uzay gemisi EVE'yi geri almaya geldiğinde, WALL-E onunla birlikte gider ve nihayetinde insanlığın kaderine karar verecek bir yolculuğa çıkar.

19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001)
Peter Jackson'ın destansı fantezi üçlemesindeki ilk film, güçlü Tek yüzüğü yok etmek ve Orta Dünya'yı Karanlık Lord Sauron'dan kurtarmak için Shire'dan bir Hobbit ve yüzük kardeşliğini oluşturan 8 arkadaşın yolculuklarının başladığı filmdir.

20
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980)
Kaçarken, Prenses Leia, Han Solo, Chewbacca ve droid C-3PO, Bespin'de Darth Vader tarafından yakalanırlar ve Luke Skywalker'ı kendisine çekmek için yem olarak kullanılırlar. Bu arada Luke ve droid R2-D2, Dagobah'in bataklık dünyasında Üstat Yoda'dan Jedi eğitimi almaya başlar.

21
Goodfellas (1990)
Gerçek bir hikayeye dayanan bu film, Henry Hill ve iki dengesiz arkadaşı Jimmy Conway ve Tommy DeVito etrafında döner ve yavaş yavaş küçük suçlardan şiddetli cinayetlere doğru basamakları çıkarlar.

22
The Matrix (1999)
İkili farklı hayat yaşayan bir bilgisayar korsanı, bir isyancı grubun gizemli başkanından dünya gerçekliğinin hakkında bazı bilgiler edinir ve bu dünyanın denetleyicilerine karşı savaşta kehanet edilen kurtarıcı rolünü üstlendiğini öğrenir.

23
Memento (2000)
Memento, eski bir sigorta araştırmacısı olan Leonard'ın 2 karşıt zaman çizelgesinden hikayesini anlatıyor. İlerleyen hikaye, hatırladığı son şey olan karısının katilini bulma arayışını ve artık yeni anılar inşa edemediği için hafızasıyla mücadele edişini gösteriyor. İkinci hikaye ise geriye doğru hareket ediyor ve bilmece gibi geçmişinden parçalar ortaya çıkarıyor.

24
Finding Nemo (2003)
Marlin adında bir palyaço balığı, oğlu Nemo ile Büyük Bariyer Resifi'nde yaşıyor. Bir gün yüzeye çok yakın yüzerken Nemo bir dalgıç tarafından yakalanır ve Sydney'deki bir dişçi ofisine gönderilir. Marlin daha sonra onu kurtarmak için bir yolculuğa çıkar.

25
The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)
Üçlemenin son kısmı Aragorn'un liderliğindeki iyilerin, Sauron'la Orta Dünya'nın geleceğini kontrol etmek için savaşan kötüler ordusu arasındaki son savaşı konu alıyor. Film aynı zamanda Hobbitler Frodo ve Sam'in, Sauron tarafından ele geçirildiğinde kendisine benzeri görülmemiş bir güç verecek olan Tek Yüzüğü yok etme çabasıyla Mordor'a ulaşma yolculuğunu da gözler önüne seriyor.

26
The Wolf of Wall Street (2013)
Bu film, 1990'larda büyük menkul kıymetler dolandırıcılığındaki yatırımcıları dolandırıp 22 ay hapis cezası çekmek zorunda olan kurnaz bir borsacı olan Jordan Belfort'un hikayesini anlatıyor.

27
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983)
Han Solo yakalandığında Luke Skywalker onu kurtarmak için R2-D2 ve C-3PO droidlerini gönderir. Prenses Leia da onlara eşlik eder. Bu arada, Darth Vader ve Galaktik İmparatorluk yeni, yıkılmaz bir Ölüm Yıldızı inşa etmektedir. Son savaş, Endor Orman Ayında geçmekte, doğal sakinleri olan Ewoklar İsyancılara yardım etmektedir.

28
The Godfather (1972)
Francis Ford Coppola'nın yönettiği ve Mario Puzo'nun en çok satan romanına dayanan bu 1972 Amerikan suç filmi, ünlü bir suç ailesinin yaşlanan lideri Don Vito Corleone'nin hikayesini anlatıyor. Yerini başkasına bırakmaya karar verdiğinde gerçekleşen olaylar dizisini ele alır ve sonunda yeni Baba seçilir.

29
American Beauty (1999)
Lester Burnham, sadece hayatını değil, karısı Carolyn ve kızı Jane gibi ailesinin diğer üyelerinin de hayatlarını etkileyen bir orta yaş krizinde. Carolyn, ticari rakibi Buddy Kane ile ilişkisi olan bir emlakçı. Öte yandan Jane, uyuşturucu satıcısı olan ve sert babasıyla yaşayan Ricky Fitts'e aşık gibidir. Lester için işler, kızı Janie'nin deneyimli sınıf arkadaşı Angela Hays'a aşık olduğunda değişir.

30
The Sixth Sense (1999)
Malcolm Crowe, hayaletlerden korkan bir çocuğa yardım etme görevini üstlenen başarılı bir ödüllü çocuk psikiyatristidir. Çocukla ilişkisi derinleştikçe, çocuğun vizyonları hakkında bazı rahatsız edici gerçekleri ve kendisi hakkında bir sırrı öğrenir. Özel not: Bu filmi izlemeden sakın 50 İlk Öpücük filmini izlemeyin.

31
The Dark Knight Rises (2012)
Joker'in Gotham şehrine işkence etmesinden 8 yıl sonra Bane adlı yeni bir kötü adam gelir ve şehri ele geçirmeyi hedefler. Kara Şövalye olaylarının ardından ünü kararmasına rağmen, Bane'nin kargaşaya neden olmasını durdurmak için Batman, sürgünden çıkmaya ve şehre ve polis gücüne yardım etmeye zorlanıyor.

32
Shutter Island (2010)
Edward "Teddy" Daniels ve yeni ortağı Chuck Aule, 3 çocuğunu boğmaktan hapsedilen Rachel Solando adlı bir hastanın kayboluşunu araştırmak için tenha bir adada bulunan bir zihinsel tesise giderler. Teddy ve Chuck, kayboluşunun gizemini çözmek için araştırmalarına derinlemesine bakarken, adanın karanlık sırlarını ortaya çıkarırlar.

33
Up (2009)
78 yaşındaki balon satıcısı Carl Fredricksen ve karısı her zaman Güney Amerika'yı keşfetmeyi ve yasak Paradise Şelalelerini bulmayı hayal etmişti. Ölümünden sonra, evini binlerce uçan balona bağlayarak bu heyecan verici yolculuğa çıkar.

34
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002)
Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ikinci filmi 3 farklı hikayeyi anlatıyor. Frodo ve Sam, yüzüğü yok etmek için Mordor'a yolculuklarına devam ederler. Aragorn, Cüce Gimli ve Elf okçu Legolas, kralı Saruman'ın ölümcül büyüsünün altına düşen savaştan kırılmış Rohan krallığına ulaşır. Merry ve Pippin, Uruk-hai'lerden kaçar, Ent'lerin lideri Treebeard ile tanışır ve Isengard'a bir saldırı planlarlar.

35
The Green Mile (1999)
Bir cezaevinde idamlık mahkumların gardiyanı olan Paul Edgecomb, tutuklularından birinin, çocuk öldürme ve tecavüzden hüküm giymiş kabadayı John Coffey'in özel bir armağanı olduğunu keşfettiğinde işiyle ilgili ahlaki bir ikilemle karşı karşıya kalır.

36
The Truman Show (1998)
Truman Burbank normal bir kasabada mutlu bir hayat sürmektedir. Ancak, onun farkında olmadığı, hayatının aslında bir reality TV şovunun odak noktası olduğu gerçeğidir. Gösteri doğumundan beri yayınlanıyor ve başrol de kendisi. Memleketi dev bir yapım setidir ve arkadaşları ve çevresindeki insanlar rol yapan oyunculardır.

37
Se7en (1995)
Bu 1995 Amerikan suç gerilim filmi, kurbanlarını 7 ölümcül günaha göre seçen dengesiz bir seri katili takip eden 2 cinayet dedektifinin hikayesini ele alıyor. Morgan Freeman, Brad Pitt'in canlandırığı umutlu ama saf bir çaylak olan Dedektif David Mills ile ortaklık yapan kıdemli Dedektif William Somerset rolünü canlandırıyor.

38
The Godfather: Part II (1974)
Godfather üçlemesindeki ikinci film 1920'lerde New York'taki Vito Corleone'nin ilk yıllarını ve yükselişini gösterir ve ailenin suç sendikası üzerindeki tutumunu genişletip sağlamlaştırırken oğlu Michael'ın hikayesiyle paralellik gösterir.

39
One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)
Çalışma kampından kaçmak için Randall Patrick McMurphy deli numarası yapıyor ve zihinsel olarak sorunluların kaldığı bir koğuşa gönderiliyor. Orada, McMurphy baskıcı Hemşire Ratched'in kötüye kullanımlarına ve zulmüne tanık olur. McMurphy diğer mahkumlarla birleşir ve baskıcı hemşireye karşı asi bir duruş sergiler.

40
Interstellar (2014)
Küresel bir ürün telefi ve toz fırtınalarının yavaş yavaş Dünya'yı yaşanmaz hale getirdiği distopik bir gelecekte geçen filmde, yeni bir ev aramak ve bir solucan deliği aracılığıyla insanlığı taşımak için NASA'nın son umudu, NASA pilotu Cooper ve Profesör Brand yönetimindeki bir araştırma ekibidir.

41
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
Valinin kızı Elizabeth Swann yanlışlıkla Barbossa tarafından kan kurbanı olarak kullanılmak üzere kaçırıldıktan sonra, genç bir demirci olan William Turner, hayatını kurtarmak için eksantrik korsan "Kaptan" Jack Sparrow ile bir araya gelir. Barbossa ve mürettebat üyeleri, kan fedakarlığı yapılmadıkça sonsuzluğa mahkum edilecek eski bir lanet altındadırlar.

42
Reservoir Dogs (1992)
Birbirlerini tanımayan 6 suçlu, elmas soygunu yapmak için bir suç patronu tarafından tutulur. Ancak soygun sırasında işler ters gider ve polis gelir. Suçlulardan 2'si çıkan çatışmada öldürürülür. Mürettebatın geri kalanı önceden tasarlanmış buluşma noktasında buluştuğunda, birinin gizli bir polis olduğundan şüphelenirler.

43
Gladiator (2000)
İmparator Marcus Aurelius'un ölümünden önce, halk tarafından da sevilen güçlü Roma generali Maximus'u kendi oğlu Commodus'un yerine varisi olarak seçtiği için bir güç mücadelesi başlar. Maximus'un ailesi öldürülür ve ölene kadar Gladyatör oyunlarına alındı. Şimdi onu hayatta tutan tek arzu, ailesini yok eden adamın gözlerine bakabilmek için zirveye çıkmaktır ve öcünü almaktır.

44
V for Vendetta (2005)
Britanya'nın distopik geleceğinin zemininde yer alan V For Vendetta, sadece "V" takma adı ile bilinen Guy Fawkes maskesi takan karanlık bir özgürlük savaşçısı tarafından ölüm kalım durumundan kurtulan Evey Hammond'ın hikayesini anlatıyor. Evey, V'nin gizemli geçmişiyle ilgili gerçeği öğrenirken, aynı zamanda ne olduğunu anlar ve zulüm ve yolsuzlukla dolu bir topluma özgürlük ve adaleti geri getirmek için filmdeki hiç beklemediğimiz müttefiki olarak ortaya çıkar.

45
Django Unchained (2012)
1858'de bir Alman ödül avcısı Dr. Schultz, bazı erkekleri bulmak ve öldürmek için köle tüccarlarından Django Freeman adlı bir adamın özgürlüğünü satın alır. Daha sonra Dr. Schultz'un yardımıyla Django, kendisi gibi köleliğe satılan karısı Broomhilda'yı bulup kurtarmaya koyulur. Yolculukları onları Calvin Candie von Shaft adında büyüleyici ama acımasız bir Mississippi plantasyon sahibine götürüyor. Dr. Schultz, Broomhilda'yı kurtarmak için Django ile bir plan hazırlar.

46
American History X (1998)
2 siyahi erkeği vahşice öldürmekten 3 yıl yatıp, yeniden şekillendirilmiş ve tazelenmiş olan eski bir neo-Nazi dazlağı Derek, çetesiyle teması koparır ve küçük kardeşi Danny'nin aynı şiddet yolundan gitmesini engellemeye karar verir .

47
Batman Begins (2005)
Ebeveynleri öldürüldüğünde, milyarder playboy Bruce Wayne, gizemli Ra's Al Ghul tarafından kötülükle nasıl savaşacağını öğreneceği Asya'ya taşınır. Daha sonra Gotham'a geri döner ve Wayne Enterprises'ın yeni başkanı olur. Wayne Enterprises Uygulamalı Bilimler bölümünün başkanı Lucius Fox'un yardımıyla suçlularla ve organize suçlarla savaşmak için yeni Batman oluyor.

48
Back to the Future (1985)
Marty McFly'nin büyük bir görevi var. Bilim adamı arkadaşı Dr. "Doc" Emmet Brown tarafından inşa edilen bir zaman makinesinde yanlışlıkla geçmişe seyahat ettikten sonra, genç ebeveynlerinin toplantısı sırasında ortaya çıkar. Marty şimdi Doc'u gelecekten geldiğine ikna etmeli, ebeveynlerini tekrar birleştirmeli ve sonra orijinal zaman çizelgesine dönmelidir.

49
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977)
Zalim Darth Vader, Galaktik İmparatorluğa karşı isyanı bastırmak için Prenses Leia'yı rehin almıştır. Basit bir çiftlik çocuğu Luke Skywalker ve Millennium Falcon kaptanı Han Solo, güzel prensesi kurtarmak, İsyancı birliklere yardım etmek ve galaksiye özgürlüğü geri kazandırmak için droid ikilisi C-3PO ve R2-D2 ile birlikte çalışır.

50
Léon: The Professional (1994)
Ailesi öldürüldükten sonra Mathilda'yı, profesyonel bir suikastçı olan Léon himayesine alır ve onun koruması haline gelir. Matilda, sevgili kardeşini öldürerek hayatını mahveden yozlaşmış DEA ajanından intikam almayı planlar.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Note 20 Ultra'nın İlk Fotoğrafı Yayınlandı Önceki

Samsung Galaxy Note 20 Ultra'nın İlk Fotoğrafı Yayınlandı

Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural Sonraki

Çeşitli ürünleri çevrimiçi satmak için uygulanması gereken 8 altın kural

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.