Daha önce öğrenseydim diyeceğiniz 14 zaman kazandıran bilgisayar hilesi

Daha önce öğrenseydim diyeceğiniz 14 zaman kazandıran bilgisayar hilesi

Bilgisayarını eğlence veya iş için kullanan herkese büyük ölçüde yardımcı olacak 14 bilgisayar hilesini topladık.

3 tür bilgisayar kullanıcısı vardır: Faresini kullananlar, klavyelerini kullananlar ve Cortana veya Siri ile konuşmayı tercih edenler. Hangi kategoriye girerseniz girin, bilgisayarınızın her zaman sahip olduğu bilinmeyen olasılıkları ortaya çıkaran belirli kısayolların ve hilelerin muazzam kullanışlılığını inkar edemezsiniz. Bu akıllı numaralar, günlük bilgisayar deneyiminizi geliştirir ve üretkenliğinizde ve güvenliğinizde mutlak bir artış sağlar.

Daha önce öğrenseydim diyeceğiniz 14 zaman kazandıran bilgisayar hilesi


1
Ctrl + T yeni bir sekme açar
Bilgisayarınızda çok çalıştığınızda ve web tarayıcınız bir numaralı aracınız olduğunda, yeni sekmeler açmak gün içinde sayısız kez yaptığınız bir eylemdir. Bunu farenizle manuel olarak yapmak yerine, sadece "ctrl" + T tuşuna basmanız yeterlidir ve yeni bir sekme açılacaktır. MacBook kullanıyorsanız, "ctrl" yerine "command" tuşuna basarsınız.

2
Bir bilgisayar uzmanına gitmeden önce Google'a karşılaştığınız herhangi bir sorunu sorun.
Çoğu BT sorunu, birkaç adımda kolayca çözülebilen basit sorunlardır. Ancak, çoğu insan yanlış bir şey olduğunda paniğe kapılır ve en yakın bilgisayar uzmanına koşar. Önce bir sakinleşip derin nefes alın. Sorununuzu Google arama çubuğuna yazabilir ve Microsoft'un veya çeşitli teknik forumların size söyleyeceklerini okuyabilirsiniz. Muhtemelen çözümü orada bulacaksınız ve bir uzmana para harcamanıza gerek kalmayacak.

3
Para birimi dönüştürmeleri için hesap makinesi yerine Google arama çubuğunu kullanın.
Google kadar değerli bir şeye sahip olduğunuzda hesap makinelerine kim ihtiyaç duyar? Yurtdışına seyahat ediyorsanız ve dövizle ne kadar para alacağınızı görmeniz gerekiyorsa, para miktarını ve seyahat ettiğiniz ülkenin para birimlerini yazmanız yeterlidir. Borsadan ne kadar kazanacağınızı veya kaybedeceğinizi öğrenmek için basit bir "100 dolar kaç avro" yazmanız yeterli olacaktır.

4
Bir dizüstü bilgisayar pili, uçak modundayken daha hızlı şarj olur.
Dizüstü bilgisayarınız uçak modundayken, Wi-Fi ve Bluetooth gibi birçok özelliğin devre dışı bırakıldığı anlamına gelir. Bu, pilinizden bir miktar baskı alır ve normal çalışmasına göre daha hızlı şarj olmasını sağlar. Dizüstü bilgisayarınızın, uçak modu kapalıyken olduğundan 10-15 dakika daha hızlı tam olarak şarj olmasını bekleyin.

5
Alt tuşuna basıp üzerine tıklayarak herhangi bir Google görselini otomatik olarak indirin.
Çoğu kişi resimlere sağ tıklayıp "kaydet" seçeneğini seçer, ancak bir fotoğrafı bilgisayarınıza indirmenin çok daha kolay ve hızlı bir yolu vardır. Sadece "alt" düğmesine basabilir ve ardından bir resme sol tıklayabilirsiniz; otomatik olarak bilgisayarınıza İndirilenler klasörünüze kaydedilir. Bir MacBook'ta kontrole basabilir ve ardından görüntüye tıklayabilirsiniz, bu size Görüntüyü Kopyala'yı seçebileceğiniz bir açılır menü verecektir.

6
IP adresinizi gizleyin, böylece kimse ne yaptığınızı görmez.
IP adresinizi gizlemenin ve göz atmanızı görünmez hale getirmenin çeşitli yolları vardır. Her şeyden önce, internet tarayıcınıza iyi bir VPN kurmanız gerekir, böylece gerçek konumunuzu değiştirir. Ardından, adresinizi gizleyen ve kimsenin haberi olmadan istediğinizi yapabilmenizi sağlayan PeerBlock'u indirebilirsiniz.

7
Bilgisayarınızın ekran parlaklığını çevresine göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlamak için "f.lux" dosyasını indirin.
Bilgisayarlarınızla çeşitli ortamlarda çalışan ve son derece parlak bir ekran ile karanlık bir yerde olmanın ne kadar zor olduğunu bilenler hiç te az değildir. Çoğu bilgisayarda, gece parlaklığını ayarlayan gece ışığı modu vardır. Ayrıca, ekranın parlaklığını yerleştirildiği her ortama göre otomatik olarak ayarlayan f.lux'u indirip yükleyebilirsiniz. Gece ışığı modu sizin için tatmin edici değilse bu harika bir alternatiftir.

8
Temiz bir masaüstü, daha hızlı bir bilgisayar demektir.
Bilgisayarınızın hızıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, nedenlerden biri masaüstünüzün simgelerle dolu olduğu gerçeği olabilir. Masaüstünüzdeki her küçük şey için bir klasöre sahip olmak yerine, bir klasör oluşturabilir ve içindeki her şeyi düzenleyebilirsiniz. Daha sonra tüm uygulamalarınızı görev çubuğuna koyun ve neredeyse boş bir masaüstü kullanın. Bu eylem, bilgisayarınızın hızını anında en üst düzeye çıkaracaktır.

9
Wi-Fi'nizi kimin çaldığını bulun.
Başka biri Wi-Fi'nizden yararlandığı için bağlantınızın yavaş olması can sıkıcı değil mi? Sadece şifrenizi değiştirmek istemiyorsanız, aynı zamanda hırsızın (veya hırsızların) kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız, Who Is on My Wi-Fi'yi indirebilir ve belki onlarla yüzleşebilirsiniz. Birine sizden çaldığını bildiğinizi söylemekten daha utanç verici bir şey olamaz.

10
Geri dönüşüm kutusunu boşaltmış olsanız bile silinen dosyaları kurtarabilirsiniz.
Dosyaları silmek ve ardından geri dönüşüm kutusunu boşaltmak çok sinir bozucu olabilir, eğer daha sonra o yığında gerçekten ihtiyacınız olan bir dosya olduğunu fark ederseniz. Yapabilecekleriniz, kalıcı olarak silinen dosyaları kurtarmak için en iyi program olan Recuva'yı indirmektir. Ne tür bir dosya aradığınızı seçersiniz ve program sizin için her şeyi arar. Bir dosyayı silmenizin üzerinden uzun zaman geçtiyse, programın onu bulamaması mümkündür.

11
Bu işaretleri fark ederseniz, bilgisayarınız saldırıya uğramıştır.
Her gün milyonlarca kişi saldırıya uğruyor ve bir noktada onlardan biri olabilirsiniz. Virüsten koruma yazılımınızın kapatıldığını görmek, ilk ciddi işaretlerden biridir. Ayrıca, bilgisayarınızda oturum açmaya çalıştığınızda ve aniden şifreniz çalışmadığında, bu bir şeylerin ters gittiğinin başka bir ciddi göstergesidir. Son olarak, saldırıya uğradığınızın kesin bir işareti, imlecinizin kendi kendine hareket ettiğini görmenizdir. Bu durumda dizüstü bilgisayarınızı bir uzmana götürün ve sorunu çözmeye çalışın.

12
Windows + C, Cortana ile konuşmaya başlamanızı sağlar.
Microsoft dizüstü bilgisayar satın alan veya en son Windows 10 sürümüne sahip bilgisayar kullanan kullanıcılar için Cortana, ihtiyacınız olan her şeyde size rehberlik edebilecek dijital yardımcınızdır. Belirli bir işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız veya fareyi kullanmaktan sıkıldıysanız, "Windows" + C harfine basabilir ve Cortana'ya istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz. Sizi gerçekleştirmeniz gereken eyleme yönlendirmek için size sorular soracaktır. Öte yandan bir MacBook kullanıyorsanız, Siri ile konuşmaya başlamak için "command" tuşuna ve ardından boşluk çubuğuna basmanız gerekecektir.

13
Ctrl + Q, web tarayıcınızdan çıkar.
Son derece kullanışlı bir başka kısayol, web tarayıcınızdan çıkan kısayoldur. Bu durumda, "ctrl" tuşuna ve ardından Q harfine basarsınız. Bir kez daha, MacBook kullanıyorsanız, "ctrl" düğmesi yerine "komut" düğmesini kullanırsınız. Bu şekilde her şey biraz daha hızlı olur.

14
Ctrl + I, metin stilini italik hale getirir.
"Ctrl" tuşunu ve I harfini birleştirirken toplam 147 farklı programda olabilecek çeşitli şeyler vardır. Bununla birlikte, kombinasyonun en sıradan ve yaygın kullanımı, Word'deki ve diğer metin düzenleme programlarındaki metni normal stilden italiğe dönüştürmektir. Tek yapmanız gereken, istediğiniz kelimeyi veya kelimeleri vurgulayıp 2 tuşa basmaktır. Mac kullanıcıları için, aynı işlemi gerçekleştirmek için komut tuşuna ve ardından I harfine basmalısınız. Bu işlemi ctrl+B tuşuna basarak kelimeyi kalın, ctrl+u tuşlarına basarak da altı çizili olarak uygulayabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Karakterlerinin maskelerinin arkasına saklanan 16 Marvel oyuncusu Önceki

Karakterlerinin maskelerinin arkasına saklanan 16 Marvel oyuncusu

Kendileriyle fotoğraf çekmek isteyeceğiniz, ünlülere çok benzeyen 15 sıradan kişi Sonraki

Kendileriyle fotoğraf çekmek isteyeceğiniz, ünlülere çok benzeyen 15 sıradan kişi

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.