Karakterlerinin maskelerinin arkasına saklanan 16 Marvel oyuncusu


Neredeyse tüm inanılmaz Marvel filmlerini izledik ve favori oyuncularımızın makyajsız ve görsel efektler olmadan neye benzediğini anlamak için bu yıldızların sosyal medya profillerini bulduk.

Marvel çizgi romanlarında tasvir edilen en ünlü kahramanlar ve kötü adamlar o kadar popüler hale geldi ki, Avengers serisi tüm olası gişe rekorlarını kırdı ve tüm dünyada milyonların beğenisini kazandı. En sevdiğimiz oyuncular, tanınmanın ötesine geçmek ve muhteşem film karakterlerine dönüşmek için makyajlarına saatler harcamak zorunda kaldı.

Karakterlerinin maskelerinin arkasına saklanan 16 Marvel oyuncusu


1
Nebula — Karen Gillan
Nebula, İskoçyalı bir aktris olan Karen Gillan tarafından canlandırıldı. Thanos’un kızı olmak için uzun saçlarına "hoşçakal" demesi gerekiyordu ve makyajı en zorlarından biriydi. Ekibin, makyajını yapması yaklaşık 4 saat ve makyajını çıkarmak 30 dakika sürdü.

2
Thanos - Josh Brolin
Başlangıçta, Thanos dublör Damion Poitier tarafından canlandırıldı ve ilk kez 2012'de The Avengers'da göründü, ancak son 4 filmde Josh Brolin, Marvel'ın ana kötü adamı rolünü üstlendi. Thanos'u gerçekçi göstermek için, oyuncuların görünümüne dayanan kurgusal karakterler oluşturan karmaşık bir bilgisayar teknolojisi kullanıldı.

3
Ronan the Accuser — Lee Pace
Guardians of the Galaxy'den Ronan kılığındaki Lee Pace'i tanımamız pek mümkün değil. Mavi yüz, mor kontakt lensler ve siyah kapşon, oyuncunun görünüşünü tamamen değiştirdi.

4
Martinex - Michael Rosenbaum
Smallville yıldızı Guardians of the Galaxy Vol. 2'deki Ravager'lerden birini canlandırdı. Karakteri, ekibin oyuncunun yüz ifadelerini korumasına izin veren bilgisayar teknolojileri yardımıyla yaratıldı.

5
Johann Schmidt, Red Skull — Hugo Weaving, Ross Marquand
Evet, The Matrix'ten Ajan Smith, Captain America: The First Avenger'da Red Skull'u oynadı, ancak diğer filmlerde - Avengers: Infinity War ve Avengers: Endgame - karakter, Ross Marquand tarafından canlandırıldı. Burnu olmayan bir canavara dönüşüm, oyuncuların 3 saatine mal oldu.

6
Gamora - Zoe Saldana
Zoe Saldana, Avatar'da karakterine, bilgisayar teknolojilerinin yardımıyla dönüşüyordu. Ancak Galaksinin Koruyucuları'nda profesyonel makyaj sanatçıları görünüşü üzerinde çalıştı. Her gün Thanos'un kızının inanılmaz görüntüsünü yaratmak için yaklaşık 5 saat harcadılar.

7
Drax the Destroyer — Dave Bautista
Eskiden güreşçi, vücut geliştirmeci ve MMA dövüşçüsü olan bu oyuncu, Galaksinin Koruyucuları'nda galaksiler arası bir suçluyu oynadı. Dave’in vücudu airbrush boyasıyla kaplandı ve üzerine silikon kırmızı izler yapıştırıldı. Tüm dönüşüm prosedürü birkaç saat sürdü.

8
Mantis - Pom Klementieff
Bu Fransız aktris ilk olarak Guardians of the Galaxy Vol. 2.'de böcek benzeri bir yaratık olan Mantis'i oynadı. Siyah kontakt lens ve bilgisayar teknolojileri yardımıyla antene dönüşen küçük bir protez takması gerekiyordu.

9
Ayesha - Elizabeth Debicki
Avustralyalı aktris Elizabeth Debicki, Guardians of the Galaxy Vol. 2'de Altın Baş Rahibe Ayesha'yı canlandırdı. Makyaj sanatçıları vücudunu altın boyayla kaplarken saatlerce oturmak zorunda kaldı. Kontakt lensleri de altındı.

10
Taserface - Chris Sullivan
Amerikalı aktör ve müzisyen Chris Sullivan, Guardians of the Galaxy Vol.2.'de cyborg Taserface'yi oynadı. Chris'in karakterine dönüşmesi için mor makyaj, sahte gümüş dişler ve parlak kontakt lensler takması gerekiyordu.

11
Yondu Udonta - Michael Rooker
Michael Rooker, The Walking Dead (Merle Dixon) ve Guardians of the Galaxy (Yondu) 'daki rolleri sayesinde ünlendi. Centauri-IV gezegeninden Zatoan kabilesinin bir üyesine dönüşmek için aktörün 6 kat makyaj yapması, rahatsız edici takma dişler takması ve kırmızı kontakt lens takması gerekiyordu.

12
Korg - Taika Waititi
Yeni Zelandalı bu aktör, senarist ve komedyen, Thor: Ragnarok'ta hem yönetmen hem de gladyatör Korg'u oynayan kişiydi. Ayrıca uzaylı Surtur'un 3. (sağda) başını oynadı ve hatta birkaç sahnede Hulk'un yerini aldı. Tüm bu karakterler bilgisayar teknolojileri yardımıyla oluşturuldu.

13
Ultron - James Spader
Avengers: Age of Ultron'daki ana kötü adam, James Spader tarafından oynandı. Karakter bilgisayar tarafından üretilen görsel efektler kullanılarak yaratıldı, ancak Spader ve diğer birçok Marvel oyuncusu Ultron'un hareketlerini ve yüz ifadelerini kaydetmeye dahil oldu.

14
Vision - Paul Bettany
Bu oyuncu, robot Vision'u canlandırmadan önce The Avengers'de göründü. Iron Man ile ilgili ilk filmlerde Tony Stark'ın konağında yapay zeka JARVIS'i seslendirdi. Kırmızı bir maske ve birkaç silikon protezden oluşan Vision makyajının uygulanması 3 saatten fazla sürdü. Video efekti uzmanları ayrıca Vision’ın görünümü üzerinde çalıştı.

15
Corvus Glaive - Michael James Shaw
Aktör ve yazar Michael James Shaw, The Avengers filmlerinin 2'sinde yer aldı ve Kara Düzen'in bir üyesi ve Thanos'un destekçisi olan Corvus Glaive'i canlandırdı. Bilgisayar teknolojisi uzmanları bu karakteri yaratmak için çalıştı.

16
Talos - Ben Mendelsohn
Avustralyalı aktör Paul Benjamin Mendelsohn, Captain Marvel'da uzaylı bir ırkın komutanı Talos'u canlandırdı. % 100 uzaylı bir yaratık olmak için kafasına rahatsız edici bir silikon protez, sahte kulaklar ve alışılmadık kontakt lensler takmak zorunda kaldı.

17
Bonus: Marvel Universe sesleri
Guardians of the Galaxy Vol. 2'de, Mainframe Miley Cyrus tarafından seslendirildi. Aktör Vin Diesel, karakteri Groot uğruna, 15 dilde sadece bir cümle olan, “Ben Groot'um” dedi. Guardians of the Galaxy'den karizmatik rakun sesi Bradley Cooper'a ait. Ve Thor: Ragnarok'ta görünen Ateş Şeytan'ı Surtur'u, SpongeBob SquarePants'tan Bay Krabs'ı seslendiren Clancy Brown tarafından seslendirdi.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

UZUN ÖMÜRLÜ RGB KLAVYE | Gigabyte AORUS K1 İnceleme

Sonraki

Daha önce öğrenseydim diyeceğiniz 14 zaman kazandıran bilgisayar hilesi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.