Dr Disrespect Twitch İle Sözleşme İmzaladı


Ünlü yayıncı Guy “Dr. Disrespect” Beahm Twitch ile özel sözleşme imzaladı.

Dünya devi Amazon'un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch'in vitrin yüzlerinden Guy “Dr. Disrespect” Beahm imzaladığı özel sözleşmeyle yuvada kaldı. Başta Microsoft'un sahibi olduğu Mixer'in Ninja ve Shroud ile başlattığı ünlü yayıncıları ballı sözleşmelerle Twitch'ten koparma furyası sonrasında platform ünlü isimlere özel sözleşmeler önererek elinde tutma politikasına yöneldi. Dr Disrespect ile yapılan çok yılı kapsayan kontratın detayları açıklanmadı.

Dr Disrespect, istatistiklerde Twitch'te izlenme saati kriteri ile 26. sırada 2019 yılını kapatmıştı. Beahm 4 milyonu aşkın abonesiyle 2020 yılının mart ayı ortası itibarıyla 6 milyon saat izlenme rakamıyla Twitch'te en çok izlenen 26. yayıncı oldu.

Dr Disrespect geçtiğimiz yılın ekim ayında verdiği bir röportajda; “Bir oyun geliştirme firmasında 3 yıl çalıştım. Yıllık maaşım 56.000 dolar ve ek olarak da ikramiyelerdi. Aldığım ikramiyeler de anca maaşım kadardı. Oysa Twitch'te canlı şov yapıyorum ve milyonlar, milyonlar, milyonlar, milyonlar kazanıyorum.” sözleriyle Twitch kazancıyla Sledgehammer Games firmasındaki gelirini kıyaslamıştı.

Twitch geçtiğimiz altı ay boyunca aralarında Imane ‘Pokimane' Anys (3.9 milyon takipçi), Benjamin ‘DrLupo' Lupo (3.6 milyon takipçi), Saqip ‘LIRIK' Zahid (2,3 milyon takipçi) ve Timothy ‘TimTheTatman' Betar (4,3 milyon takipçi) gibi ünlü isimlerinde olduğu bir grup yayıncıyla özel sözleşmeler imzaladı.


Yazarın Diğer Yazıları

5G, Coronavirüs'e neden olur mu? Önceki

5G, Coronavirüs'e neden olur mu?

En yaygın PS4 sorunları ve düzeltme yöntemleri Sonraki

En yaygın PS4 sorunları ve düzeltme yöntemleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.