Elveda Hattori Hanzo

Elveda Hattori Hanzo

Kill Bill, Hızlı ve Öfkeli Tokyo Drift' filmlerinde oynadığı karakterler ile hafızalara kazınan dövüş sanatları efsanesi Sonny Chiba, COVID-19 komplikasyonlarından ötürü 82 yaşında hayata veda etti

Japon aktörün kariyeri IMDB'ye göre 1959'da "Nanairo Kamen" (Yedi Renk Maskesi olarak da bilinir) adlı bir televizyon dizisi ile başladı. Sonraki yıllarda, sonunda batı sinemasına girdi ve hem Kill Bill filmlerinde hem de Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift'de rol aldı.

1957'de Nippon Spor Bilimleri Üniversitesi'nde okurken dövüş sanatlarına başladı. 1965'te karate ustası Masutatsu Mas Oyama'nın yanında eğitim gördükten sonra birinci derece siyah kuşak kazandı ve 1984'te dördüncü derece siyah kuşak kazandı.

Kill Bill filmlerinde Chiba, Uma Thurman'ın küçümsenmiş ve intikamcı ana karakteri için Samuray kılıcı yapan bir suşi dükkanı sahibi olan Hattori Hanzo'nun unutulmaz rolünü oynadı. Aynı zamanda Tokyo Drift'de, bir Yakuza patronunu canlandırdı.

Sinema severler efsanevi Sonny Chiba'yı, Keanu Reeves ile karşılaşmasını duygulandıran bir video ile hatırlıyor

İşte Chiba'nın en iyi çalışmalarından bazıları:

Ayrıca ninjutsu, shorinji kempo, judo, kendo ve goju-ryu karate'de siyah kuşak sahibiydi.


Yazarın Diğer Yazıları

Avenger's Yok Size Eternal's Verelim Önceki

Avenger's Yok Size Eternal's Verelim

Daniel Craig ( James Bond ) Çocuklarına Miras Bırakmayacağını Açıkladı Sonraki

Daniel Craig ( James Bond ) Çocuklarına Miras Bırakmayacağını Açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.