En Sevdiğiniz Dizide Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 15+ Detay

En Sevdiğiniz Dizide Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 15+ Detay

Tekmoloji olarak popüler dizilerin neredeyse tamamını izledik ve onlar hakkında ilginç detaylardan oluşan bir liste hazırladık.

En sevdiğimiz dizileri tekrar tekrar izlemeye her zaman hazırız, ancak izlediğimizde bile yaratıcıların bize bıraktığı pek çok harika ayrıntıyı ve ipucunu kaçırıyoruz. Örneğin, Doctor House'un yaşadığı adrese ve ne anlama geldiğine hiç dikkat ettiniz mi?

Game of Thrones'da tüm Dothraki savaşçılarının uzun saçları ve örgüleri vardır. Bir Dothraki bir dövüşü kaybederse örgüsünü keser, bu yüzden örgü ne kadar uzunsa savaşçı o kadar güçlü olur. Khaleesi bu geleneği takip eder ve khalasarın kraliçesi olduğu andan itibaren örgüler eklemeye başlar. Ne kadar çok zafer kazanırsa, kafasında o kadar çok örgü belirir: Dizinin sonunda saçları son sezondakinden daha karmaşıktır.

İnternet kullanıcıları bu konuda şaka bile yaptılar, “Showrunner'ların kitaplarda olduğu gibi örgülerine çan takmaması harika. Çünkü o zaman ejderhalardaki uçuşları kulağa Noel kızağı gibi gelirdi.”

Game of Thrones

John Watson'ın Sherlock'ta blogunun metnini nasıl yazdığına bakın: sadece 2 parmağını kullanıyor. Bu, orijinal Sherlock Holmes hikayelerinin yer aldığı Viktorya döneminin yazım tekniğine bir göndermedir.

Sherlock

The Handmaid's Tale'de hikaye, kadınların köle olduğu totaliter bir toplum hakkındadır: çalışamaz, okuyamaz, veya yazamazlar. Yaratıcılar ayrıntılar konusunda çok dikkatliydi. Örneğin, STOP işareti yerine bir el resmi vardır.

The Handmaid's Tale

Aynı şey mağazalardaki yiyecekler için de geçerli: Paketlerin üzerinde herhangi bir yazı görmeyeceksiniz, sadece resimler var. Detaylara gösterilen özen bu anlama gelir!

The Handmaid's Tale

The Crown'da, Kraliçe, bir Başbakanla sohbet, bir toplantı veya halk için bir konuşma gibi ciddi bir olaya katılacağı her zaman, bir inci kolye takıyor. Kraliçe II. Elizabeth'in gerçekten böyle bir kolyesi var, aslında sadece bir tane değil, 3 tane var. Ve onları oldukça sık takıyor. Bahse gireriz bundan sonra bu detayı kesinlikle fark edeceksiniz!

The Crown

Stranger Things'den Jim Hopper'ın üniforması, 1980'lerin ikonik filmi Jaws'tan şerif Martin Brody'nin üniformasıyla neredeyse aynı.

Stranger Things

Black Mirror'ın yaratıcıları, diğer bölümlere atıfta bulunmayı çok seviyor. Yani interaktif film Bandersnatch'te Metal Hedd posterini görebilirsiniz. Bu, 4. sezonun beşinci bölümünün adı.

Black Mirror

Friends'i kaç kez izlerseniz izleyin, dizide her zaman yeni bir şeyler bulacaksınız. Yani, 8. sezon, 17. bölümde Ross, işaret dilinde arkadaşlar kelimesinin yazılı olduğu bir tişört giyiyor. Bu çok şirin, Ross!

Friends

Ve 4. sezonda Joey ve Chandler'ın dairesinde ikinci bir mikrodalga fırın görebilirsiniz. Joey'nin yemek yemeyi sevdiğini herkes bilir. Belki yiyecekleri daha hızlı ısıtmak için ikinci mikrodalgaya ihtiyacı vardır? Bu, şovun yaratıcılarından bir gizem!

Friends

The Walking Dead'in açılış jeneriği olay örgüsünün tonunu yansıtıyor: Başlangıçta, sezondan sezona, jenerik giderek daha eskimiş görünüyor, ancak 9. sezonda taştan yapılmışlar, bu da karakterlerin yenide enerji kazandığının belirtisi.

The Walking Dead

How I Met Your Mother'ın bölümlerinden birinde, popüler Amerikalı komedyen Conan O'Brien'ı görebilirsiniz. Rolü o kadar küçüktü ki hiçbir repliği bile yoktu.

How I Met Your Mother

Barney Stinson o kadar büyük bir kravat hayranı ki 4. sezondaki çılgın partide bile kravat taktı. Dahası, Barney bir Noel ağacını süsler yerine kravatlarla süslemişti.

How I Met Your Mother

House, M.D.'de bir kahve makinesinin üstünde “İyi Kahve, Prozaktan daha ucuz!” sözlerini görebilirsiniz. Prozac, dizide sıklıkla bahsedilen bir antidepresandır.

House, M.D.

Dikkatli izleyiciler muhtemelen Gregory House'un adresinin 221 Baker Street, apt B olduğunu fark etmişlerdir. Yapımcılar, House'un Sherlock Holmes'tan ilham aldığını defalarca söylediler, bu yüzden böyle ilginç bir referans bıraktılar.

House, M.D.

Mr. Robot 4. sezon 5. bölümde dizinin 2015 yılında geçtiğinden emin olabiliriz. Bir telefon ekranında gerçek bir silahın emojisini görebilirsiniz. Mesele şu ki, 2018'de bu emoji bir su tabancasıyla değiştirildi.

Mr. Robot

Aktris Jamie-Lynn Sigler, The Sopranos'un seçmelerine geldiğinde, dizinin adından dolayı bir tür müzikal olacağını düşündü. Şovun yaratıcıları gelecekte böyle bir karışıklığı önlemek için logoyu değiştirip R harfi yerine silahı eklemişler.

The Sopranos

Breaking Bad'in sahnelerinden birinde, Hank'in Gustavo Fring'in parmak izlerini silmemek için bardağı çok dikkatli bir şekilde kapağından tuttuğunu görebilirsiniz.

Breaking Bad

Aynı dizide renkler büyük bir rol oynuyor. Tüm dizi boyunca Mary Schrader'ın morla çevrili olduğunu görebilirsiniz: kıyafetlerinde, aksesuarlarında, tekstillerinde ve iç detaylarında görünür. Bu, Mary gibi savunmasız biri için harika bir geçiş rengi olan kırmızı ve mavi arasındaki renktir.

Breaking Bad


Yazarın Diğer Yazıları

Ve Sonunda Matrix: Resurrections Fragmanı, Keanu'nun Neo'su İle (yeniden) Tanışma Zamanı Önceki

Ve Sonunda Matrix: Resurrections Fragmanı, Keanu'nun Neo'su İle (yeniden) Tanışma Zamanı

Yıllardır Ekranlarda Görmediğimiz 11 Ünlü Oyuncu Sonraki

Yıllardır Ekranlarda Görmediğimiz 11 Ünlü Oyuncu

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.