Google, Chrome güncellemelerini askıya aldı

Google, Chrome güncellemelerini askıya aldı

Coronavirüs nedeniyle evden çalışma sistemine geçen Google firması, Bu süre boyunca kullanıcıların olumsuz bir olayla karşılaşmaması için Chrome güncellemelerini askıya aldığını duyurdu.

Google çalışanları, coronavirüs'ün etkilerinden dolayı, 10 Nisan tarihine kadar evden çalışma sistemine geçmişti. Google bu yöntemle coronavirüs (COVID-19) salgının kendi çalışanları arasında yayılmasını yavaşlatmayı planlıyordu.

Google ve diğer teknoloji devlerinin evden çalışma modeline geçmesiyle, sistem güncellemeleri nedeniyle bazı çalışmalarının, belli oranda aksalık yaşayacaklarını açıkladı. Anlaşıldığı kadarıyla Google'ın yeni çalışma sistemi, Chrome ve Chrome OS geliştirmelerini olumsuz etkileyecekmiş gibi gözüküyor.

Şirketin resmi kanaldan yaptığı açıklamada, Google'ın yeni coronavirüs pandemi nedeniyle Chrome web tarayıcısında güncellemeleri erteleyeceğini söyledi.

Google, mevcut Chrome 80 sürümü için güvenlik güncellemeleri sunmaya devam edeceğini açıklamasına ekledi.

Yeni coronavirüs ve neden olduğu COVID-19 enfeksiyonu, özellikle virüsün yayılmasını yavaşlatmak için nakliye, fabrikalar ve diğer gerçek dünya kaynaklarına dayanan işletmeleri durma noktasına getirdi.

Google göre, coronavirüs yalnızca yaşamak için bilgisayarlarla uğraşan kişileri bile etkilediğini gösteriyor. Çünkü kapalı okullar, uzaktan çalışma ve diğer faktörler, işleri zaten sanal olan insanları etkiliyor.

Analytics firması StatCounter'a göre Chrome, web tarama etkinliğinin yüzde 64'ünü oluşturan en yaygın kullanılan tarayıcıdır.

Google genellikle altı haftada bir yeni sürümler yayınlar, hataları düzeltir ve web'i uygulamalar için daha güçlü bir temel haline getirmek için yeni özellikler sunar.

Google, güvenlik güncellemelerini duraklatmayı planlamadığından, Chrome'un güncellemelerini yavaşlatmak, çoğunlukla sıradan kullanıcıları etkilemeyeceği söyleniyor.

Ancak, diğer birçok tarayıcı arasında olan "Microsoft'un yeni Edge , Brave, Samsung Browser, Vivaldi ve Opera" gibi, Google Chrome'un açık kaynaklı yazılım temeli olan Chromium'a kullandığı için teknoloji endüstrisinde başka dalgalanma etkilerine neden olacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Apple, online iPhone satışlarını sınırlıyor Önceki

Apple, online iPhone satışlarını sınırlıyor

VPN nedir, ne amaçla kullanılır ve nasıl kurulur? Sonraki

VPN nedir, ne amaçla kullanılır ve nasıl kurulur?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.