Google, coronavirüs için web sitesi açtı!

Google, coronavirüs için web sitesi açtı!

Arama devi Google, coronavirüs'ün dünya çapında yayılmaya devam ettiğini ve insanları bilgilendirmek ve halk sağlığı ön planda tutmak için web sitesi kurduğunu ve yakında birçok dilde aktif olacağını söyledi.

Google firması coronavirüs hakkında bilgilendirme yapmak için elinden geleni yapıyor. Google bu hafta sonu, coronavirüs pandemisi hakkında yetkili bilgiler vermek için bir web sitesi oluşturdu. Site google.com/covid19 olarak adlandırıldı. Sitede, sağlık bilgileri, önleme ipuçları, COVID-19'dan etkilenen alanların bir haritası, yerel sağlık kurumlarına ve diğer kaynaklara bağlantılar sunacak şekilde planlandı.

Google ayrıca, insanların bilgi ve kaynaklarda gezinmesini kolaylaştırmak için, COVID-19 için gelişmiş arama sonuçları sunduğunu söyledi.

Google, coronavirüs için web sitesi açtı!

Google'dan Emily Moxley bir blog yayınında, "Coronavirüs daha fazla toplumda bir meydan okuma haline geldikçe ve dünya çapındaki otoriteler pandemiyi ele almak için yeni rehberlik ve araçlar geliştirdikçe, insanları kendilerini, ailelerini ve topluluklarını güvende tutmak için anahtar bilgilerle insanları bağlamak için daha fazla fırsat bulmaya devam edeceğiz, " Dedi.

Site Cumartesi günü ABD'de açıldı ve Google, "önümüzdeki günlerde" daha fazla dilde ve ülkede kullanılacağını söyledi. Google ayrıca, daha fazla kaynak sağlandıkça, sitenin güncellenmeye devam edeceğini söyledi. 

Google firmasının oluşturduğu site, dünyanın dört bir yanındaki insanların coronavirüs testi hakkında bilgi almak için kullanabileceği bir web sitesi oluşturmak için çalışmaları olduğunu duyurmasından sonra, Google sitenin oluşturulmasına hız verdi ve yayın hayatına geçtiğini duyurdu.

Çin'de ilk kez Aralık ayında tespit edilen yeni tanımlanmış bir virüsün neden olduğu COVID-19,  dünya çapında hızla yayıldı. Dünya Sağlık Örgütü 11 Mart'ta vaka sayısının artacağını öngörmesi neticesinde salgını bir pandemik ilan etti.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Tom Hanks İle Yola Çıkmayın! Önceki

Tom Hanks İle Yola Çıkmayın!

Akıllı telefon satışları rekor düşüş gösterdi Sonraki

Akıllı telefon satışları rekor düşüş gösterdi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.