Tom Hanks İle Yola Çıkmayın!

Tom Hanks İle Yola Çıkmayın!

Ünlü Hollywood oyuncusu Tom Hanks'in çoğu filminde, çıktığı yolculuklar felaketle sonuçlanıyor.

Oscar'lı ünlü oyuncu Tom Hanks, yeni filminin çekimleri için gittiği Avustralya'da Koronavirüs testi yaptırmı ve testi pozitif çıkmıştı. 2 haftalık karantina sürecinin ardından taburcu edilen Hanks'in durumu şu an iyi.

Tom Hanks'in koronavirüse yakalandığını sosyal medyada açıklamasından sonra bir çok insan Twitter ve Instagram'dan 'Tom Hanks ile asla yolculuğa çıkma' şakaları yaptı. Tom Hanks'in çoğu filminde yaptığı yolculukların bir şekilde felaket ile sonuçlandığı söyleyen kişiler filmlerden kareler paylaştı. 

 

Biz de sizlere, Tom Hanks'in yolculuğa çıkıp başına türlü aksiliklerin geldiği 5 filmini derledik.

 

Dikkat: Spoiler içerir 

 

Cast Away - Yeni Hayat 

Tom Hanks, Yeni Hayat filminde, FedEx isimli tanınmış bir şirkette sistem analist uzmanı olarak çalışan Chuck Noland'ı canlandırıyor. Noland, Noel arefesinde iş için Malezya'ya gitmeye karar verir. Bindiği uçak bilinmeyen bir sebeten arızalanır ve Günay Pasifik kıyılarına düşer. Tom Hanks, artık ıssız bir adada tek başına hayatta almak zorundadır. Hemde yıllarca. 

 

Captain Phillips​ -  Kaptan Phillips

Tom Hanks bu kez,  Amerikan kargo gemisinin kaptanıdır. Mürettebatı ile yola çıkan gemi, Somali'nin doğu kıyılarında korsanlar tarafından saldırıya uğrar. Tom Hanks'in canlandırdığı gemi kaptanı Richard Phillips, hem kendisinin hem de ekibinin hayatını urtarmak için kendini rehine larak feda eder. Ve korsan çetesinin lideri ile psikolojik bir savaşa girişir.  

 

Terminal - Terminal

Viktor Navorski, (Tom Hanks) Amerika'nın  JFK havalimanına giriş yapar. Pasaport kontrolleri sırasında pasaportunun geçersiz olduğu söylenir ve Amerika'ya giriş yapamaz. Artık ülkesine de geri dönemiyordur. Çünkü ülkesinde savaş başlamıştır. JFK havalimanında mahsur kalan kahramanımız te çare olarak havalimanını kendisine mesken edinir ve hayatını orada sürdürmeye çalışır.  

 

Sully - Sully 

Tom Hanks bu kez deneyimli uçak pilotu Chesley Sullenberger, yani namı diğer Kaptan Sully olarak çıkıyor karşımıza. 15 Ocak 2009'da Kaptan Sully'nin kullandığı uçak arızalanıyor. Kaptan Sully büyük bir risk alarak uçağı Hudson Nehri'ne indirmeyi başarıyor ve 155 yolcunun hayatını urtarıyor. Halkın nezdinde bir kahramana dönüşse de yetkililer kendisine soruşturma açıyor. 

 

Apollo 13 - Apollo 13 

Apollo 13 ekibi aya gitmek için hazırlanmaktadır. Dönemin en ünlü 3 astronotundan biri de Tom Hanks'tir. Ve yine beklenen olur:  Aya varmadan uzay aracının oksijen tanklarından biri patlar. Artık değil aya gitmek dünyaya sağ salim dönmek bile bir mucizeye bağlıdır. 


Yazarın Diğer Yazıları

VPN nedir, ne amaçla kullanılır ve nasıl kurulur? Önceki

VPN nedir, ne amaçla kullanılır ve nasıl kurulur?

Google, coronavirüs için web sitesi açtı! Sonraki

Google, coronavirüs için web sitesi açtı!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.