Google'da asla aramamanız gereken 10 şey

Google'da asla aramamanız gereken 10 şey

Sizler için Google'da arama yapmaktan kaçınmanız gereken şeylerin bir listesini yaptık. Tabi aramak istiyorsanız size kalmış!

Çoğu durumda, Google ihtiyacınız olan bir şeyi bulmakta çok yardımcı olabilir. Ancak, bazen size karşı çalışabilir.

Google'da asla aramamanız gereken 10 şey


1
Belirtileriniz
Her şeyden önce, sağlık sorunlarınız hakkında konuşalım. Bu tür içerik konusunda uzmanlaşmış birçok web sitesi vardır ve ne yazık ki, çoğu, tıp uzmanları tarafından yönetilmez. İnternette belirtilerinizin anlamını aramak size kesinlikle yardımcı olmaz. Tam tersi - kendinizi daha kötü ve panik hissettirecektir. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa "Doktor Google" a sormayın. Bunun yerine gerçek bir doktora ziyaret edin.

2
Suç olan herhangi bir şey
Bu konuda çok ciddiyiz. "Bomba nasıl yapılır" veya "amfetamin nasıl yapılır" gibi şeyleri sadece merak ettiğiniz için aramak istemiş olabilirsniz. Ancak, güvenlik ve ilaç kontrol hizmetlerinin her zaman bu tür aramaları izlediğini ve IP adresinizin böyle bir veritabanında görünebileceğini unutmayın. Merakınız yüzünden başınızın belaya girmesini istemezsiniz, değil mi?

3
Kanser
Ne kadar az bilirseniz o kadar iyi uyursunuz durumlarından biridir. Bu hastalığın birçok türü vardır ve çoğu diğer birçok zararsız durum için çok yaygın olabilecek semptomlarla ortaya çıkar. Çoğu insan baş dönmesi, halsizlik, bulantı vb. şeyler yaşar, bu nedenle muhtemelen bu belirtilerinizi kanser sanmak yanlışına düşer ve paniklemeye başlarsınız.

4
Tahtakurusu istilası
Muhtemelen bu küçük canavarları duydunuz, özellikle de her türlü otel yorumundan. Ve belki de bazılarınız bizzat zarar gördünüz. Ama hiç tahtakurusu istilalarının nasıl göründüğünü düşündünüz mü? Geceleri uyumaya devam etmek istiyorsan, bakma. Lütfen sakın arama.

5
Cilt hastalıkları
Cilt ile bağlantılı birçok hastalık var ve çoğu gerçekten kötü görünüyor. Nedense, neredeyse hepsinin çevrimiçi görüntülerini bulabilirsiniz. Ancak, bu durumda cahil kalmak çok daha iyidir, çünkü bu tür içerik son derece rahatsız edici olabilir. Lütfen genital enfeksiyonlara da bakmayın.

6
Sigara içenlerin akciğerleri
Birçoğumuz sigara içiyoruz ve zaman zaman sigara içmenin, özellikle ciğerlerimize verdiği zararı düşünüyoruz. Web, muhtemelen çok ciddiye alabileceğiniz ve korkabileceğiniz ağır sigara içicilerinin anormal akciğer görüntüleri ile dolu. Bırakmak için güçlü bir motivasyona ihtiyacınız varsa, elbette bunu aramayı deneyebilirsiniz, ancak yapmamak daha iyidir.

7
Tehlikeli hayvanlar
Yeni fobiler edinmek istemiyorsanız lütfen böyle bir listeden uzak durun. Gezegenimizde gerçekten çok korkunç hayvanlar var ve bazıları muhtemelen bölgenizde olabilir. Dahası, böyle bir fobi sizi seyahat etmekten vazgeçirebilir. Bunun olmasını istemiyorsun, değil mi?

8
Adınız
İnternet çağında mahremiyetimizin büyük ölçüde sorgulanması büyük bir sır değil. Adınızı google yapmaya çalışırsanız, büyük olasılıkla bazı hoş olmayan sonuçlarla karşılaşacaksınız. Kötü fotoğraflarınız, güncel olmayan bilgiler, alakasız içerik - bu tür şeyleri çok ciddiye alıyoruz. Böyle bir şey bulursanız, hepsini silmek istersiniz. Ancak, bu basit bir şey değil. Belki çok fazla takılmamalıyız? Ya da hiç aramamalıyız.

9
Siyah nokta temizliği
Bu biraz farklı. Kesinlikle sizi korkutmayacak veya başınızı belaya sokmayacak, ancak tüm zamanınızı alacak. Durduramayacaksın. Siyah nokta aldırmanın birçok kişi için böyle bir görsel tatminiyet yaratması o kadar garip, ama bir o kadar da gerçek. Bu yüzden bundan uzak durmanızı öneririz.

10
Doğum
Hepimiz bu sahneleri filmlerde gördük. Yüksek sesle bağıran kadınlar, doktorlar onları sakinleştirmeye çalışıyor - hepsi bir filmde bile gerçekten stresli görünüyor. Bununla birlikte, gerçek doğum süreci yüz kat daha rahatsız edicidir. Kadınların izlemesi özellikle tehlikelidir ve hatta çocuk sahibi olmalarını bile engelleyebilir. Yani bunu aramaya bile çalışmayın. Bu sezaryen için de geçerli.

11
Peki Google'da neler aranır?
Bu listedeki hoş olmayan şeyleri aramak yerine Google ile her zaman eğlenebilirsiniz. Sadece "neden", "nasıl", "yap" vb. ile başlayan herhangi bir şeyi aramayı deneyin. En popüler aramalar görünecek ve çoğu insanın ilgilendiği şeyler sizi şaşırtacaktır.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Sosyal Medyadanın sizi yönlendirmemesi için 10 ipucu Önceki

Sosyal Medyadanın sizi yönlendirmemesi için 10 ipucu

Dünyanın ne kadar değiştiğini mükemmel anlatan 14 resim Sonraki

Dünyanın ne kadar değiştiğini mükemmel anlatan 14 resim

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.