Dünyanın ne kadar değiştiğini mükemmel anlatan 14 resim

Dünyanın ne kadar değiştiğini mükemmel anlatan 14 resim

Ekip olarak aşağıdaki resimleri toplarken bazı nostaljik anlar yaşadık. Bir göz atın ve hangi resimlerin size en çok dokunduğuna karar verin.

Hava yolculuğunun sadece zengin insanlar tarafından kullanıldığı zamanları hatırlıyor musunuz? Ya da çocukların dışarıda oynamak için heyecanlanmalarını? 2017'de yapılan ankete göre, 12 ila 15 yaş arası çocuklar haftada 12,2 saat video oyunları oynuyorlar. Geleceğe hoş geldiniz! Bunun bizim için gelişme mi yoksa zararlı mı olduğu konusunda hala tartışmalar devam ediyor. Bugünkü yeni normal bize yardımcı oluyor mu yoksa teknolojiye bağımlı hale mi getiriyor?

Dünyanın ne kadar değiştiğini mükemmel anlatan 14 resim


1
İnsanların ve bilgisayarlarının görünüşleri
Bu günlerde neden birçok sağlık sorunuyla uğraştığımızı hiç merak ettiniz mi (obezite en önemli sorundur)? Değişen zamanlar bizi bilgisayarlara bağımlı hale getirdi. Eskiden günlerimizin bir kısmını bilgisayarlara harcarken, bugün onlara tamamen bağımlıyız.

2
Ayrılıklar
Bir ayrılık yüzünden suratsızlık geçmişte kaldı. Yeni nesil, kayıp şeyler ve insanlar yüzünden ağlamayacak kadar duygusuzdur. Kaşifler ve macera arayanları hiçbir şey durduramıyor.

3
Evlilik
Çiftler hala birbirlerini seviyorlar, ancak mesafe doğal olarak zamanla büyüdü. Bugünlerde çiftler arasındaki en büyük engel, artan teknolojini kullanımıdır.

4
Para çekme
Banka hesabınızdan para çekmek için uzun süre beklemek zorunda kaldığınız zamanları hatırlıyor musunuz? Çok fazla evrak işi ve etrafta bekleyişler! Ve sadece birkaç yıl sonra, tıpkı bir otomattan soğuk bir soda alır gibi paranızı alacağınızı kim biliyordu?

5
Sinema salonları
Oturarak film izleme deneyimini unutun. Yeni nesil deneyseldir. 3D ve 4D sinemalar ve hatta filmi kendi arabanızda izleyebileceğiniz örnekler var.

6
Okullarda fiziksel ceza
Artık öğretmenlerinizden korkmanıza gerek yok. Çünkü sana vuramazlar. Yasalarla uğraşmak istemiyorlar.

7
Nüfus
Artık sokaklar boş görünmüyor. Halka açık yerler artık darmadağın. Nüfus, dünyanın birçok yerinde çok hızlı artıyor.

8
Kentleşme
Sıradan insanların cömert özellikleri karşılayabilecekleri günler geride kaldı. Büyük evlerin yerini artık küçük daireler aldı. Sınırlı alan var ve uygun fiyatlı ev bulmak artık çok zor.

9
Arkadaşlarla konuşmak
O zamanlar hayatlarımız o kadar yoğun değildi. Ama şimdi arkadaşlarımızla buluşmak için zamanımız bile yok ve merhaba demek için sosyal medyaya bağımlıyız.

10
Çocukların oyun anlayışı
Çocukken, oyun zamanınızı beklediğiniz zamanları hatırlayın. Çocuklar bir araya gelir ve oynamaya çıkarlardı. Bu sadece onlara fiziksel egzersiz yaptırmakla kalmazdı, aynı zamanda sosyal bağlarını da güçlendirdi. Ancak, çocukların bu günlerde sahip oldukları tek ilişki, favori video oyunlarının uzaktan kumandasıdır.

11
Teknoloji
Birisiyle bağlantı kurmak için bir telefon operatörü ile denizaşırı bir görüşme yapmak zorunda kaldığınız zamanlar tarih oldu. Şimdi, bir video görüşmesi üzerinden onlarla canlı sohbet edebilirsiniz.

12
Eğlence
Eskiden piknikler, ev partileri ve sokaklarda oyunlar vardı. Artık çocukların paylaştığı ve keyif aldığı şeyler sadece video oyunları, cep telefonları ve bilgisayarlar.

13
İş
Büyük dosya yığınları ve ofiste uzun konaklamalar artık evden çalışma seçenekleriyle değiştirildi. Teknoloji işi kolaylaştırdı ve çok daha az zaman gerektiriyor.

14
Aile yapısı
Kalabalık aileler yavaş yavaş geçmişte kaldı. Şimdi, parçası olduğumuz çoğunlukla çekirdek aileler.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Google'da asla aramamanız gereken 10 şey Önceki

Google'da asla aramamanız gereken 10 şey

Google, Güvenlik Açıklarını Gidermek İçin İki Android Güncellemesi Yayınladı Sonraki

Google, Güvenlik Açıklarını Gidermek İçin İki Android Güncellemesi Yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.