Spotify Çocuk Hesabı Nasıl Kurulur

Spotify Çocuk Hesabı Nasıl Kurulur

Spotify Kids, gençlerin benzersiz ihtiyaçları ile inşa edilmiş bağımsız bir dinleme uygulamasıdır. Ayda 14,99 ABD doları tutarında bir Spotify Premium Ailesi aboneliği ile çocuklarınıza 8.000'den fazla şarkı, hikaye ve ninniyle kendi uygulamasını verebilirsiniz.

Spotify Kids Nasıl Kurulur

Spotify Kids uygulamasına erişmeden önce bir Spotify Premium Ailesi aboneliğiniz olması gerekir. $ 14.99 / ay hizmetine kaydolmak için Spotify'ın Premium Family sayfasına gidin ve talimatları uygulayın. Kaydolduktan ve birincil hesabınız etkin olduktan sonra, çocuklarınız için hesaplar oluşturmanın zamanı geldi.

Yeni bir Spotify Kids hesabı oluşturmak için Spotify Kids uygulamasını Android için Google Play Store'dan veya iPhone veya iPad için Apple App Store'dan cihazınıza indirin. Uygulamayı başlatın ve “Oturum Aç” düğmesine dokunun.

Oturum Aç

Giriş bilgilerinizi girin ve onay ekranında “Devam” a basın. Çocuğunuzun adını girin. İsteğe bağlı olarak çocuğunuzun doğum gününü girebilirsiniz. Spotify Kids Gizlilik Politikası, bu verilerin nasıl kullanıldığı hakkında ek bilgiler içerir.

İşiniz bittiğinde, "Devam" düğmesine basın. Burada listelenen şartları kabul ettiğinizi doğrulamak için e-posta yoluyla ayrı bir Gizlilik Bildirimi makbuzu alırsınız.

Çocuk hesabı oluştur

Ardından, Spotify Kids'in içeriği ve arayüzü için iki ayrı stil arasından seçim yapabilirsiniz. Radyo dostu müzik içeren daha ayrıntılı bir arayüz için “Büyük çocuklar için müzik” seçeneğini seçin. Çocuk şarkıları, yatma hikayeleri ve ninnilerle daha basit bir arayüz için “Küçük çocuklar için müzik” seçeneğini seçin.

Her seçimin içeriği ve stili hakkında daha fazla bilgi için "Seçmeme yardım et" seçeneğine dokunun. Spotify Kids uygulamasındaki Ayarlar menüsüne erişerek istediğiniz zaman geçiş yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, "Devam" düğmesine basın.

Bu çocuk hesabını temsil etmek için bir avatar seçin. Küçük veya büyük çocuklar için içerik seçip seçmediğinize bağlı olarak ana Spotify Çocuk arayüzü yüklenecektir. Aşağıda gösterildiği gibi Ebeveyn Ayarları menüsüne erişip bu adımları tekrarlayarak ek çocuk hesapları ekleyebilirsiniz.

Spotify Çocuk Hesabınızı Yönetme

Spotify Kids'teki Ayarlar menüsüne erişmek için sol üstteki çocuğun avatarına dokunun. Bu ekrandan, sağ üstteki dişli çark simgesine dokunarak Ebeveyn Ayarlarına erişebilirsiniz. Çocuğun avatarını farklı bir karaktere değiştirmek için ekranın ortasındaki kurşun kalem simgesine de dokunabilirsiniz.

Spotify Çocuk Hesabınızı Yönetme

Dört haneli gizli bir şifre ayarlamanız istenir. Hesabınız için zaten bir hesap oluşturduysanız, bunun yerine hesabınızı girmeniz istenir. Bu PIN'i daha sonra aynı menüye erişerek değiştirebilirsiniz. Burası ayrıca bir çocuk hesabı ekleyebileceğiniz yerdir. Her Spotify Premium Ailesi aboneliği beş adede kadar ek kullanıcı davet edebilir.

Ebeveyn Ayarları menüsüne girdikten sonra, ad, doğum günü veya içerik ayarlarını değiştirmek için herhangi bir çocuk hesabının yanındaki "Düzenle" ye dokunun. Çocuk hesabını bu alt menüden de silebilirsiniz.

Çocuk hesabını bu menüden de silebilirsiniz

Sadece çocuklar için özel bir uygulamaya sahip olmak, hem bir ebeveynin gönül rahatlığı hem de yavruların eğitimi, keyfi ve bağımsızlığı açısından ileriye doğru büyük bir adımdır.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Google Stadia Pro iki ay boyunca ücretsiz oldu Önceki

Google Stadia Pro iki ay boyunca ücretsiz oldu

Facebook aldatıcı reklam yayınlarına dava açtı Sonraki

Facebook aldatıcı reklam yayınlarına dava açtı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.