Görsel olarak büyüleyici 15 film

Görsel olarak büyüleyici 15 film

Sizler için çarpıcı görsel şölene sahip ve izleyicilerini film boyunca büyüleyen bir film listesi hazırladık.

Gözlerinizi ekrandan ayırmanızı imkansız kılacak estetik açıdan mükemmel filmler vardır. Bu, çoğunlukla mükemmel grafikler ve görsel efektlerden ziyade güzel çekilmiş sahneler de olabilir.

Görsel olarak büyüleyici 15 film


1
Crimson Peak
Şehre yukarıdan bakan bir ev çok kötü bir ün kazanmıştır. Kış geldiğinde kan kırmızısı karla kaplanır. Sakinleri, karın rengini lekeleyen şeyin çamur olduğunu söylemektedir. Ama onun dışında hiç kimse karlı zirveye tırmanmaya cesaret edemiyor. Şüphesiz bu film eşsiz bir atmosfer yaratıyor ve izlemesi çok ilginç.

2
Spectre
İlk sahne tek başına gözlerinizi açık tutmanız için yeterli olacaktır. İyi yönetilmiş, teknik açıdan etkileyici bir film. "Spectre", heyecanlı kovalamaca sahneleri, erkek erkeğe dövüşler ve patlamalar dahil modern aksiyon filmlerinin en iyi özelliklerini bir araya getiriyor.

3
Stoker
Film çok sıradışı ve gizem sevenler için mutlaka görülmesi gereken bir film. Çok sayıda güzel sahne, sembolizm ve genel olarak mükemmel kamera çalışmaları var. Film oldukça monoton görünebilir, ancak atmosferin yavaş yavaş alevlenmesi, film boyunca tamamen içine gömülmenize neden olacaktır.

4
Life of Pi
Bu film gösterime girdiğinde büyük bir sansasyon yarattı. Henüz izleme şansınız olmadıysa, şimdi tam zamanı. Film, şimdiden Klasik'ler arasındaki yerini aldı.

5
Laurence Anyways
Laurence, 35 yaşında bir üniversite profesörüdür. İlk kitabı üzerinde çalışıyor, yeteneği için ödüller alıyor ve kız arkadaşı Fred'e mutlu bir şekilde aşıktır. Laurence'ın cinsiyet değiştirme arzusu hayatı boyunca peşini bırakmadı, ama bunu kabul edecek mi? Film büyüklüğünü renkli sulu boyamsı görsellerinde bulur. Yönetmen Xavier Dolan, bir renk ve illüstrasyon ustası olarak kabul edilir. Yarattığı her şaheserde kendine özgü tarzı görülen büyük bir sanatçıdır.

6
The Great Beauty
"The Great Beauty" nin cazibesi, yüksek sosyetenin ucubeleri ve gürültülü partilerin skandal ve kaba sahneleriyle estetik olayların değiştirilmesinde yatıyor. Film, bu güzelliğin altında saklı olduğu boşluğa bir övgüdür.

7
Only Lovers Left Alive
Bu, Tatarları ve Engizisyonları hatırlayan iki vampir Adem ve Havva'nın hikayesidir. Güzel sıradışı müzik, filmin atmosferine büyük katkı sağlıyor. Rahat dünyaya daldıktan sonra gerçeğe dönmek zor. Sadece bu dünyanın huzurunun ve sessizliğinin biraz daha uzun süre tadını çıkarmak istiyorsunuz.

8
The Tree of Life
Derin felsefi konuları, Tanrı hakkındaki konuşmaları, meditasyon sahneleri ve neredeyse tamamen eylemsizliğine rağmen, "Hayat Ağacı" kesinlikle sıkıcı bir film değil. Hayatı sorgularken bu filmi izlemelisiniz: Ben kimim ve Evrendeki yerim nedir?

9
Gravity
Dr. Ryan Stone ilk uzay görevini tamamlayacaktır. Stone ve meslektaşı geminin dışında gemi üzerinde çalışırken bir felaket olur. Mekik parçalanır ve Dr. Ryan ve Teğmen Kowalsky açık alanda tamamen yalnız kalırlar. Kameranın çekim açıları, filmi gerçekten harika kılan şeydir. Kamera, izleyiciyi sanki kaskların içine çeker ve izleyicideki her bir kişinin gerçekte oradaymış gibi hissetmesini sağlamak için birinci şahıs görüşüne geçer.

10
The Fountain
Bu film sonsuz derecede şehvetli, görsel olarak güzel ve duygusal olarak rahatlıtıcıdır. "Çeşme" hem derin bir anlama hem de entelektüel bir değere sahiptir. Film, sevdiklerinizi takdir etmenin ve onlar hala yanınızdayken onlarla daha fazla zaman geçirmenin ne kadar önemli olduğunu anlamanızı sağlar.

11
The Walk
Yüksekten korkar mısın? Kendinizi herhangi bir güvenlik önlemi olmaksızın 400 metreden daha yüksek bir ip üzerinde yürürken hayal edebiliyor musunuz? Film, efsanevi bir yolculuk yapma cesaretine sahip olan Fransız bir ip cambazı hakkında - Nеw York City'de gökdelenler arasında gerilmiş bir ip üzerinde serbest yürüme.

12
Blue is the Warmest Color
Adele, 17 yaşında bir öğrencidir. Aşkı hayal eder ve sokakta karşılaştığı mavi saçlı bir kızla ilgili garip rüyalar görür. Adele, bu yabancıdan etkilendiğini anlamaya başlar. Yakın çekimler kesinlikle filmin algısını etkiliyor. İzleyici, kahramanlarla yüz yüze tanışıyor gibi görünüyor. Dürüst, güçlü ve olağanüstü film kesinlikle izlemeye değer.

13
Inside Llewyn Davis
Manhattan'da tütün dumanından oluşan bulutları, tozlu Amerikan yolları ve devasa plak baskılarıyla Bohem mahalleleri var… New York, 50'lerin sonundayız. Yetenekli bir şarkıcı ve gitarist olan Llewyn Davis, kulüp performanslarından ve radyodaki kayıtlardan elde ettiği kazançlarla zar zor geçiniyor. Parası ve evi olmadığı, aşka karıştığı ve ailesiyle bağını yitirdiği için kendini bulmak için arayışa girer.

14
Only God Forgives
Bu filmde izleyiciyi dikkatli tutan akıllıca bir diyalog değil ama kasvetli, hüzünlü ve hatta duygusal olan canlı görüntülerdir. Müzik de sizi büyüleyecek. Etkileyici tarzlar, film boyunca mükemmel çekimlerin izleyicilerle buluşmasını sağlar.

15
The Fall
Hikaye, bir çocuğun gözüyle görüldüğünde olağan olayların ne kadar sihirli ve karmaşık olabileceğini anlatıyor. Film hem şaşırtıcı derecede güzel görsel efektlere hem de heyecan verici bir hikayeye sahiptir. Film, büyüleyici sinemayı sevenler ve basmakalıp olmayan sanat fikirlerine sahip olanlar için.

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix, 2020'de İngiltere Film ve TV Harcamalarını 1 Milyar Dolara Çıkardı Önceki

Netflix, 2020'de İngiltere Film ve TV Harcamalarını 1 Milyar Dolara Çıkardı

Gerçek Hikayelerden Uyarlanan 9 Dokunaklı Film ve Yönetmenlerin Yaptığı Değişiklikler Sonraki

Gerçek Hikayelerden Uyarlanan 9 Dokunaklı Film ve Yönetmenlerin Yaptığı Değişiklikler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.