Netflix, 2020'de İngiltere Film ve TV Harcamalarını 1 Milyar Dolara Çıkardı


Netflix, bu yıl İngiltere'de dizi ve film yapımına harcanan parayı ikiye katladı.

Yayın Devinin üretim zincirini, koronavirüs salgını sırasında düşürmeyi bırakın artan bir hızla sürdürdü ve bu yıl İngiltere'de TV dizi ve programları yapım harcamasını 1 milyar dolara çıkardı.

Sex Education

İngiltere'de The Crown ve Sex Education gibi diziler yapan Netflix, geçen yıl İngiliz yapımı film ve dizilere harcadığı 500 milyon dolarlık bütçesini % 50 artırdı.

The Witcher

Netflix'in bu yılın sonuna kadar Dünya'da TV şovları ve filmleri yapmak ve lisanslamak için 17 milyar dolar harcayacağı tahmin edilen en önemli uluslararası prodüksiyon merkezi haline. 

Netflix'in 200 milyonluk küresel abone tabanı için Avrupa'da yaptığı tüm prodüksiyonların yaklaşık üçte biri İngiltere'de yapılıyor.

The Crown

Netflix'in öncülüğünü yaptığı “Direct” ile art arda izleme modeli, önemli bir içerik hattı gerektiriyor ve İngiltere yapım, üretim merkezi olması planlanıyor.

Netflix sözcüsü, "İngiltere, Netflix için inanılmaz derecede önemli bir pazar ve İngiltere'nin yaratıcı yapımcılığına yaptığımız yatırımı artırmaktan gurur duyuyoruz" dedi. “The Crown, Sex Education ve The Witcher bu yıl İngiltere'de yapılan ve tüm dünya tarafından izlenen diziler arasında yer alıyor" dedi.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Facebook Fotoğraflarınızı ve Videolarınızı Google Fotoğraflar'a Nasıl Aktarırsınız?

Sonraki

Görsel olarak büyüleyici 15 film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.