Her bölümü küçük bir başyapıt olan 10 yeni dizi


Farklı türlerdeki yeni ve bir o kadar da kaliteli TV dizilerinden oluşan bir liste hazırladık. Tarzınıza uygun olana dalıp hemen bitirmek isteyeceksiniz.

Bir oturuşta izlenecek ama kafanızda uzun süre yer edecek dizilerden hoşlanıyorsanız, bu galerimiz tam size göre. Bugün ne yapmak istediğiniz önemli değil: sinirlerinizi bozmak, alternatif bir gerçeğe dalmak, gizemli suçları araştırmak veya sadece esaslı bir kahkaha atmak - bunların hepsini listemizde bulacaksınız.

Her bölümü küçük bir başyapıt olan 10 yeni dizi


1
Dollface, 2019, Hulu
Ülke - ABD
Tür - komedi
IMDb derecesi - 7.4
Jules, evleneceği adamdan sancılı bir şekilde ayrıldıktan sonra tekrar hayata dönmeye çalışır. Hayatına baktığında, erkek arkadaşını mutlu etmek için arkadaşlarını kaybettiğini fark eder ve şimdi tamamen yalnızdır. Güvenlerini ve desteklerini geri kazanmaya çalışırken, neleri kaçırdığını anlar.

2
White House Farm, 2020, ITV
Ülke - İngiltere
Tür - suç, dram, biyografi
IMDb derecesi - 7.3
Bu dizi gerçek olaylara dayanmaktadır.
Olaylar 1985 yılında Essex'te gerçekleşiyor. Tenha bir çiftlikte bir katliam olmuş ve orada yaşayan ailenin tüm üyeleri kurban olmuştur. Ana şüpheli zihinsel bozukluğu olan bir kızdır, ancak dedektiflerden biri bu teoriye inanmaz ve kendi kapsamlı soruşturmasına başlar. Azminden dolayı yeni kanıtlar keşfeder.

3
Hunters, 2020, Amazon Prime
Ülke - ABD
Tür - dram, suç, dedektif
IMDb derecesi - 7.2
Amazon tarafından yayınlanan ve Al Pacino, Logan Lerman ve Josh Radnor'un oynadığı bir Amerikan dizisidir.
Olaylar ABD'de 1970'lerde gerçekleşiyor. Jonah üniversiteden yeni mezun olmuş ve büyükannesi ile birlikte yaşamak için geçici olarak New York'a taşınmıştır. Bir gün eve döner ve onu ölü bulur. Her şey bunun bir cinayet olduğunu gösteriyordur. Ancak polis memurları omuzlarını silkmektedirler, çünkü kanıt yoktur. Jonah, polisten yardım alamayacağını anlar ve büyükannesi gibi gizli bir topluluğun üyesi olmaya karar verir ve gerçeği kendisi bulur.

4
Jett, 2019, Cinemax
Ülke - ABD
Tür - aksiyon, suç, dram
IMDb derecesi - 7.4
Birinci sınıf hırsız olan Daisy, suç dünyasında akıllı, güzel ve saygın birisidir. Hapishaneye düşene kadar çok kolay dolandırıcılıklar yapmıştı. Cezasını çektiken ve hayata karşı tutumunu değiştirdikten sonra, suç dünyasıyla tüm bağlarını kesmeye ve kendisini kızını yetiştirmeye adamaya karar verir. Ancak suç patronları bu kadar değerli bir çalışanı bırakmaya hazır değildir. Henüz...

5
Dispatches from Elsewhere, 2020, AMC
Ülke - ABD
Tür - dram
IMDb derecesi - 6.3
Dispatches from Elsewhere, Jason Segel tarafından yaratışam dramatik bir antoloji dizisidir.
Dizinin ana karakterleri maceraya atılmaya bayılıyorlar. Kendi kasabalarında ipuçları arayarak ana gizemi çözmek zorunda oldukları bir oyunun üyesi olurlar. Ancak katılımcılar bunun bir oyun olmadığını ve birisinin onları sürekli izlediğini fark ederler. Gizli bir organizasyon onları casus olarak kullanıyor gibi görünmektedir.

6
Reprisal, 2019, Hulu
Ülke - ABD
Tür - gerilim, dram, suç
IMDb derecesi - 7.5
Dizi neo-noir tarzında çekilmiştir. Çok fazla neon, kasvetli bir atmosfer, bir femme fatale ve tehlikeli adamlar var.
Hikayenin merkezinde, küçük kardeşi tehlikeli insanlara bağlanan Katherine Harlow var. Kötü adamlar, onları sadece yüksek profilli bir işte suç ortağı yapmakla kalmadı, aynı zamanda ihbar etti. Sonuç olarak, erkek kardeş hapse girer ve Katherine mucizevi bir şekilde cinayet suçlamasından kurtulur. Bu arada kötü adamların, onun hayatta olduğundan ve intikam almak için her şeyi yapmaya hazır olduğundan haberleri yoktur.

7
Stateless, 2020, ABC
Ülke - Avustralya
Tür - dram
IMDb derecesi - 6.5
Birkaç yabancı, kendilerini Avustralya çölünün ortasındaki bir göç kampında bulur. Bir Afgan mülteci, bir bürokrat, bir uçuş görevlisi ve genç bir baba - her biri farklı nedenlerle buraya gelmiş, ancak hepsinin tek bir amacı vardır. Hepsi, dünyaya tamamen farklı gözlerle bakmalarını sağlayacak olaylardan geçmek zorunda kalacaklar.

8
Zoey’s Extraordinary Playlist, 2020, NBC
Ülke - ABD
Tür - müzikal, dram, komedi
IMDb derecesi - 7.9
Bu dram komedi dizisinin ana karakteri Zoe adında bir yazılım geliştiricisidir. Klinikteki tıbbi bir kontrol sırasında, başkalarının düşüncelerini duyabilme yeteneği kazanır. Fakat sorun bu düşüncelerin şarkılarla ifade ediliyor olmasıdır. Bu yüzden Zoe’nin hayatı ve arkadaşları ve akrabalarıyla olan iletişimi gittikçe daha karmaşık hale gelir.

9
Project Blue Book, 2019, History
Ülke - ABD, Kanada
Tür - bilimkurgu, gerilim, dram
IMDb derecesi - 7.6
Konu, muhtemelen The X-Files hayranları tarafından beğenilecek olan ve UFO'ların çalışmasına adanmış gerçek Project Blue Book'a (Mavi Kitap Projesi) dayanıyor.
1950'lerdeyiz. Bir Astrofizik profesörü ve ABD Hava Kuvvetleri komutanı Amerika'da ortaya çıkmaya başlayan açıklanamaz olayları çözmeye çalışırlar. Bu süreçte hükümetin, gerçeği insanlardan sakladığını ve gerçekleşmekte olan şeylerin bilimsel olarak açıklanamayacağını fark ederler.

10
Limetown, 2019, Facebook Watch
Ülke - ABD
Tür - bilimkurgu, gerilim, suç
IMDb derecesi - 6.5
Limetown gerilim ve suç öğeleri içeren bir bilimkurgu dizisidir.
15 yıldan fazla bir süre önce, Limetown'da 300 kişi iz bırakmadan kayboldu. Bunlar arasında ana karakter gazeteci Lia Haddock'un amcası da vardı. Görünüşe göre bu insanların nerede nasıl ve neden kaybolduğunu önemseyen tek kişi de O'ydu. Dizi her ne kadar birinci sezonundan sonra iptal edildiyse de ilk sezonu izlenmeye değer.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Hem Joystick'li Hem Kablosuz Gaming Mouse | ASUS ROG CHAKRAM

Sonraki

Sony, PlayStation 5 Etkinliğini Ertelediğini Açıkladı

Yorumlar

  • Herkes zaten bilinen dizilerin listesini yapmış. Farklı bir kaç dizi olması adına güzel bir liste bence ama dizilerin iyi olup olmadığını söyleyemem tabi. İzleyip görmek lazım.

  • hayatımda bu kadar kötü diziyi bir arada görmedim yayınlayan kişiye helal olsun inanılmaz kötü bir liste eşi benzeri zor bulunur


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.