iCloud nasıl kapatılır

iCloud nasıl kapatılır

Çoğu kişinin bu özelliği her zaman kullanmasına rağmen, iPhone'unuzdaki iCloud'u kapatmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler.

iPhone'unuzdaki iCloud'u kapatmak istiyorsanız, bunu yapmak oldukça basittir, ancak iCloud'u kapatmak iPhone'unuzu nasıl kullandığınıza dair çok geniş kapsamlı etkilere sahip olabilir.

iCloud açıkken ne işe yarar

İCloud'un temel işlevleri çoğu kişi tarafından oldukça iyi bilinmektedir: aynı iCloud hesabında oturum açan tüm cihazlar arasında verileri senkronize tutmak için kullanılır. Bu, bir kişi eklerseniz, takviminizi güncellerseniz veya iPhone'unuzda başka pek çok şey yaparsanız, bu değişikliğin diğer iPhone'lara, iPad'lere, Mac'lere ve diğer Apple cihazlarınıza otomatik olarak uygulanacağı anlamına gelir.

Ancak iCloud bundan çok daha fazlasını da yapıyor. Cihazlarınızdaki verileri buluta yedeklemek, kaybolan veya çalınan cihazları izlemek için iPhone'umu Bul özelliğini kullanmak, herkese açık Fotoğraf Akışı'na fotoğraf yüklemek ve diğer kullanıcılarla Safari kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi paylaşmak için de kullanabilirsiniz. İCloud'da oturum açmak ayrıca sizi FaceTime, iMessage, Game Center ve Siri Shortcuts gibi diğer Apple hizmetlerine ve özelliklerine de giriş yaptırır.

iCloud nasıl kapatılır?

iCloud neden kapatılır?

Tüm bunlar iPhone'unuzla kullanmak için oldukça önemli özellikler gibi geliyor, değil mi? Evet öyleler, ancak hala onları kapatmak isteyebilirsiniz. Örneğin, iPhone verilerinizi iCloud'da yedeklemek veya fotoğraflarınızı dünyayla paylaşmak istemeyebilirsiniz. Verilerin iPhone'unuzdan diğer cihazlarla senkronize edilmesini de önlemek isteyebilirsiniz. İCloud'u kapatmanızı önermiyoruz - çok fazla kullanışlı özelliğe sahip, en önemlisi iPhone'umu Bul - - ancak bazı durumlarda bunu yapmak için iyi sebepler var.

İPhone'da iCloud Nasıl Kapatılır


 
Şimdi, iCloud'u kapatmanın ne demek olduğunu artık biliyorsunuz, sadece bunu yapmak için şu adımları izleyin.

Bu talimatlar iOS 10.3 veya daha üst sürümleri çalıştıran cihazlar için geçerlidir:

Açmak için Ayarlar uygulamasına dokunun.
Ayarlar ekranının üstündeki adınıza dokunun.
Ekranın altına kaydırın. Oturumu Kapat'a dokunun.
İstendiğinde Apple Kimliğinizi girin ve ardından Kapat öğesine dokunun. Bu, iCloud'u kapatmadan önce yapmanız gereken iPhone'umu Bul'u kapatır.
Ardından, bu iPhone'da hangi verilerin bir kopyasını saklamak istediğinizi seçin. Takvimler, Rehber, Anahtarlık, Safari ve / veya Stoklar için kaydırıcıyı açık / yeşil konumuna getirin.
Bundan sonra, sağ üst köşedeki Oturumu Kapat'a dokunun.
Bir kez daha Çıkış Yap öğesine dokunduğunuzda sonunda iCloud'dan çıkış yapacaksınız.

İCloud'u iPhone'da iOS 10.2 veya önceki sürümlerde nasıl devre dışı bırakılır

İOS 10.2 veya önceki sürümlerde iCloud'u kapatma adımları biraz farklıdır:
Ayarlar'a dokunun.
İCloud'a dokunun.
Oturumu Kapat'a dokunun.
Açılır pencerede iPhone'umdan Sil öğesine dokunun.
İPhone'unuzun bir kopyasını saklamak istediğiniz verileri seçin.
İstendiğinde Apple Kimliğinizi girin.
İCloud'u devre dışı bırakmak için Kapat'a dokunun.

iPhone'da Bireysel iCloud Özellikleri Nasıl Kapatılır


 
Ya tüm iCloud'u kapatmak istemiyorsanız, ancak sadece birkaç özelliği kapatmak istiyorsanız? Bunu da, aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz: 

Ayarlar'a dokunun.

İOS 10.3 veya daha yüksek sürümlerde, adınıza dokunun. İOS 10.2 veya daha düşük sürümlerde bu adımı atlayın.

İCloud'a dokunun.

Tüm iCloud özelliklerini listeleyen ekranda, kaydırıcılarını kapalı / beyaz konumuna getirerek kullanmak istemediklerinizi devre dışı bırakın.

Fotoğraflar gibi bazı özellikler için, başka bir ekranın değerlerini açıklamak için menülere dokunmanız gerekir. Bunları da devre dışı bırakmak için kaydırıcıları oradan kapalı / beyaz konumuna getirin.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Bitcoin nedir? Önceki

Bitcoin nedir?

İnternet nasıl hızlandırılır Sonraki

İnternet nasıl hızlandırılır

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.